Vyhľadávanie zájazdu

Alpský okruh a Bodamské jazeroTermíny a ceny

Alpský okruh a Bodamské jazero

Rýchly popis:

Okružná cesta plná histórie, krásnej prírody a horských výhľadov. Navštívite Rýnske vodopády, prejdete sa po kvetinovom ostrove, uvidíte múmiu ľadového muža a veľa iného. To všetko v objatí majestátnych Álp.

Ubytovanie: 4x v hoteli

Stravovanie: 4x raňajky

Cortina d´Ampezzo – Bolzano - Konstanz – Schaffhausen - Mainau - Meersburg – Friedrichshafen – Innsbruck
Rakúsko: PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Taliansko:  PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Nemecko: PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Švajčiarsko: PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINYDoprava:
autobusová

Program:

1. deň – odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách. Popoludní krátka zastávka pri jazere Misurina, obklopeného vysokými horskými štítmi, ktoré sa zrkadlia na jeho hladine. Krátky transfer do exkluzívneho strediska Cortina d´Ampezzo, prezývaného aj „kráľovná Dolomitov“. Prehliadka romantického centra mesta, ležiaceho medzi 3300 m vysokými končiarmi Dolomitov, kde sa v roku 1956 konali Zimné olympijské hry. Možnosť návštevy olympijského štadióna. Presun do hotela, ubytovanie a nocľah.

2. deň – raňajky, príchod do horského strediska Sasso Pordoi s možnosťou vyviezť sa lanovkou na vrch Sass Pordoi (2950 m). Z vrcholu sa naskytá nádherný výhľad na okolité viac ako 3000 m vysoké končiare, okrem iných aj na najvyšší vrch Dolomitov, končiar Marmolada (3343 m). Pokračovanie Veľkou dolomitskou cestou, do hlavného mesta južného Tirolska – Bolzana. Prehliadka historického centra, v ktorom sa stretáva nemecká kultúra a architektúra s talianskou a vytvárajú tak zaujímavý kolorit na pozadí masívnych vrchov. Možnosť návštevy archeologického múzea, kde je vystavený slávny 5000 rokov starý ľadový muž Őtzi, ktorý bol objavený na rakúsko-talianskych hraniciach. Transfer do hotela, ubytovanie a nocľah.

3. deň – raňajky, transfer do nemeckého mesta Konstanz (Kostnica) - ideálne výletné miesto vďaka jedinečnej polohe pri Bodamskom jazere v blízskosti Švajčiarska a Lichtenštajnska.  Mesto bolo dejiskom kostnického koncilu, ktorý riešil otázku trojpápežstva a reformy cirkvi, počas ktorého bol odsúdený a následne upálený český kňaz a reformátor Majster Jan Hus. Prechádzka po zachovalom stredovekom centre mesta, kde sa nachádza aj Husov dom.  Presun k Rýnskym vodopádom v meste Schaffhausen, ktoré sú najväčším vodopádom v Európe vzhľadom na prietok vody, vyhliadka, fakultatívne plavba loďou do tesnej blízkosti vodopádu. Transfer do hotela, ubytovanie a nocľah.

4. deň – raňajky, presun na kvetinový ostrov Mainau na Bodamskom jazere s impozantným arborétom. Plavba loďou k hradu Meersburg zo 7. storočia – najstarší hrad na území Nemecka, prechádzka historickým centrom. Odchod do neďalekého mesta Friedrichshafen, prehliadka centra a prístavu univerzitného mesta, ktoré je preslávené najmä vďaka Ferdinandovi von Zeppelinovi. Ten v meste založil továreň na vzducholode, návšteva Múzea vzducholodí so zaujímavými technickými expozíciami. Transfer do hotela v blízkosti Innsbrucku, ubytovanie a nocľah.  

5. deň – raňajky, presun do hlavného mesta Tirolska – Innsbrucku. Prehliadka námestia, katedrály, gotickej štvrte, ktorej symbolom je Zlatá strieška, Cisársky palác, renesančný zámok Ambras. V poludňajších hodinách transfer, príchod na Slovensko vo večerných hodinách.    V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, 4x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT alebo poistenie PLUS, orientačná cena vstupov 110 EUR/os. (platba na mieste v miestnej mene).  Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 160 EUR/4 noci, miestenka 10 EUR, príplatok za dvojsedadlo 165 EUR. Nástupné miesta: BA – bez príplatku, NR, TT - 10 EUR, TO, PN, PE - 15 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 20 EUR, BB, ZV, PB, ZA - 25 EUR.

Typ stravy:
raňajky

Dni:
5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD

Pamiatky v programe pre leták:
Cortina d´Ampezzo | Bolzano | St. Gallen | Mainau


 

V cene je zahrnuté: autobusová alebo letecká doprava, ubytovanie v hoteli na uvedený počet nocí s uvedeným rozsahom stravovania, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov. V cene nie je zahrnuté: pobytová taxa, vstupy do jednotlivých pamiatok, pri leteckých zájazdoch servisné poplatky, pri autobusových zájazdoch miestenka a príplatky za nástupné miesta. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 3,90 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 5 EUR/os./deň. Poznámka: presný rozsah služieb ako aj cena povinných a nepovinných príplatkov sú definované cenníkom ku konkrétnemu zájazdu.

 


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -