Vyhľadávanie zájazdu

KampániaTermíny a ceny

Kampánia

Rýchly popis:

Ak hľadáte spojenie prírody, ruchu veľkomesta a romantiky, Kampánia je ideálnou voľbou. Ostrov Capri, pobrežie Amalfi, sopka Vezuv. Tešíte sa už na Kampániu s Turancarom?


Ubytovanie: 4x v hoteli

Stravovanie: 4x raňajky


Neapol – Capri – Positano – Amalfi – Vezuv – Pompeje – Neapol


PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINYDoprava:
letecká

Program:

1. deň – odlet z Viedne, prílet do Neapolu. Návšteva hlavného mesta Kampánie - Neapolu (UNESCO), ktoré je hlučným, živým, elegantným a občas aj chaotickým mestom. Prehliadka centra - Castel Nuovo, hrad postavený Karolom z Anjou v r. 1279 na pobreží Neapolského zálivu, námestie Piazza del Plebiscito s Bazilikou sv. Františka z Pauly a Kráľovským palácom, radnica a Radničné námestie, nákupná galéria Umberto I., ktorá vďaka prvkom architekta Emanuela Rocca nápadne pripomína známu galériu Viktora Emanuela II. v Miláne, budova opery Teatro San Carlo – najstaršej aktívnej opernej scény v Európe. Ubytovanie a nocľah.

2. deň - raňajky, presun na pobrežie Amalfi, ktoré je podľa samotných Talianov najromantickejšou časťou krajiny. Mestečko Positano, ktorého začiatky sa datujú do 9. storočia, kedy tu bol vybudovaný kláštor, ku ktorému postupne pribudlo väčšie a väčšie osídlenie. Dnes je označované ako najfarebnejšie mesto pobrežia, očarí svojou plážou ale aj šarmantnými historickými uličkami. Transfer do Amalfi s množstvom očarujúcich výhľadov na Salernský záliv, ktorý je na zozname svetového dedičstva UNESCO. Mestečko Amalfi ponúka okrem historických a prírodných krás aj možnosť kúpania sa v čistom a teplom mori. Vo večerných hodinách návrat do hotela, ubytovanie.

3. deň – raňajky, plavba loďou na čarokrásny ostrov Capri - nazývaný kvôli azúrovo-modrým farbám Tyrrhenského mora aj Modrý ostrov. Vďaka svojej kráse a jedinečnosti je už od antických dôb vyhľadávaným sídlom vyšších vrstiev spoločnosti. Fakultatívne možnosť plavby okolo ostrova, ktorého veľkosť dosahuje len niečo okolo desať štvorcových kilometrov.  Prehliadka mestečka Capri, Augustových záhrad, do ktorých vedie kľukatý chodník krupp, nesúci meno nemeckého oceľového magnáta Friedricha Kruppa, ktorý sa o záhrady v minulosti staral. Výstup na horu Monte Solaro s krásnym výhľadom na ostrov, skaly Faraglioni a Neapolský záliv. Popoludní individuálne voľno, možnosť kúpania sa.

4. deň - raňajky, návšteva národného parku Vezuv, nenáročný výstup až ku kráteru sopky, ktorá je dnes jedinou činnou sopkou na európskej pevnine. Presun do starobylých Pompejí (UNESCO), ktoré boli v roku 79 n. l. zasypané popolom z blízkej sopky Vezuv. Prehliadka archeologických vykopávok antického mesta, približujúca život a kultúru obyvateľov Pompejí, ktorý v čase svojho života netušili, že žijú pod sopkou, považovali ju len za jeden z okolitých kopcov. Vo večerných hodinách ubytovanie.

5. deň - raňajky, transfer na letisko, odlet do Viedne.V cene je zahrnuté:
4x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, letecká doprava Viedeň – Neapol – Viedeň, 1x príručná batožina 10 kg/os., transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, autokarová doprava počas okruhu, plavba po pobreži Amalfi, plavba na ostrov Capri, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: servisné poplatky 220 EUR/os., pobytová taxa (platba na mieste cca 3 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 3,90 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 5,- EUR/os./deň, vstup Pompeje a Vezuv 45 EUR/os., orientačná cena vstupov 45 EUR/os. (platba na mieste, okrem vopred objednaných). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 150 EUR/4 noci. Batožinové limity: v prípade zmeny leteckej spoločnosti si CK vyhradzuje právo na ich zmenu.

Typ stravy:
raňajky

Dni:
5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD

Pamiatky v programe pre leták:
Vezuv | Capri | Neapol | pobrežie Amalfi


 

V cene je zahrnuté: autobusová alebo letecká doprava, ubytovanie v hoteli na uvedený počet nocí s uvedeným rozsahom stravovania, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov. V cene nie je zahrnuté: pobytová taxa, vstupy do jednotlivých pamiatok, pri leteckých zájazdoch servisné poplatky, pri autobusových zájazdoch miestenka a príplatky za nástupné miesta. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 3,90 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 5 EUR/os./deň. Poznámka: presný rozsah služieb ako aj cena povinných a nepovinných príplatkov sú definované cenníkom ku konkrétnemu zájazdu.

 


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -