Vyhľadávanie zájazdu

Peloponéz – Olympia a čarovné pobrežie NavarinoTermíny a ceny

Peloponéz – Olympia a čarovné pobrežie Navarino

Úvod - 5-dňový letecký zájazd

Perex - Staroveká história Peloponézu si podmaní každého milovníka histórie. Tento náš okruh sme si osobne prešli a rady by sme vám predstavili tieto unikátne staroveké pamiatky, ktoré mnohé sa nachádzajú na pobreží s jedinečnými výhľadmi na more a v minulosti sa im nikdy nedával taký rozmer na poznanie. Je to kombinácia poznávania Messineského zálivu, Navarino pobrežia a Olympie v kombinácii s pobytom pri mori v exkluzívnom pokojnom prostredí malého butikového hotela White Donkey. 

V skratke o hoteli - Tajomný hotel, oáza relaxácie s panoramatickým výhľadom na Egejské more a pohorie Mani , ktoré je pokryté snehom až do polovice júna, je postavený z kameňa na skale, obklopený olivovníkmi a stredomorskou flórou, žiadne cesty, žiadna hluk, žiadne znečistenie , fantastické jedlo z najlepších a čerstvých surovín, absolútny relax, to je hotel White Donkey. Tento luxusný malý hotel s 25-timi izbami, postavený z kameňa, s veľkým 260 m² bazénom, Vám ponúka pocit, akoby ste sa nachádzali vo svojej súkromnej luxusnej vile so všetkými službami a komfortom, aký si zaslúžite na Vašu vytúženú dovolenku. Ideálny na obdivovanie všetkých krás oblasti Messinias na Peloponźe s jeho veľmi bohatou históriou od staroveku, kde sa nachádzajú posledné panenské divoké pláže v Grécku . Hotel White Donkey sa nachádza iba 25 km od letiska Kalamata, len 25 minút jazdy minibusom.

Ubytovanie - hotel White Donkey 4*+

Stravovanie - polpenzia

Doprava - letecká

1. deň - Odchádzame spoločne z Bratislavy na Schwechat a následne odlietame priamo do druhého najväčšieho mesta Peloponézu, do Kalamaty. Vedeli ste, že odtiaľto pochádza grécky ľudový kruhový tanec Kalamatianos a lahodné olivy Kalamata? Transfer do hotela White Donkey v oblasti Chrani. Hotel je oázou relaxu s panoramatickým výhľadom na Egejské more a pohorie Mani, obklopený olivovníkmi a stredomorskou flórou. Po ubytovaní si dáme zážitkovú večeru, kde šaláty sú podávané formou bufetu a hlavné jedlo a dezert formou výberu zo servírovaného gurmánskeho menu. Kali orexi, alebo dobrú chuť!

2. deň - Najskôr si vychutnáme bohaté raňajky podávané v hoteli formou bufetu a potom už začneme spoznávať starovekú históriu Peloponézu. Vyniká tu mestečko Koroni, alebo „oko Benátčanov“ so stredovekým hradom, čo budí dojem, že sa vznáša na morskej hladine. Miestne kostolíky tu lemujú úzke uličky, vedúce na promenádu s výhľadom na záliv Messinia, malý prístav a bájnu horu Taygetos. Impozantná pevnosť Methoni je fotogenický skvost, ktorý dominuje malej dedinke s krásnou piesočnatou plážou. Pri návšteve mesta Pylos pochopíme jeho slávnu históriu, ktorú chráni pevnosť Niokastro v zálive Navarino, kde sa udiala námorná bitka, ktorá viedla k oslobodeniu Grécka. Čerešničkou bude nenáročný výstup na hrad Navarino, ale aj fascinujúci pohľad na zátoku Voidokilia s piesočnatou plážou a exotickou lagúnou. Výlet ukončíme príjemným 20 min. trekom (odporúčame športovú obuv) pomedzi jazierka a malé tyrkysové vodopády Polilimnio v tieni bujnej zelene. Vrátime sa do hotela a ochladíme sa vo veľkom bazéne. Tešiť sa môžeme na lahodnú grécku večeru.

3. deň - Po skvelých raňajkách sa vydávame na cestu do Olympie, aby sme spoznali miesto zrodu antických olympijských hier a zároveň svätostánku antického Grécka, kde sa vynímala Diova socha, ako jeden zo siedmych divov sveta. Aj dnes je Olympia miestom zapaľovania olympijského ohňa. Navštívime i archeologické múzeum so všetkými olympijskými pokladmi. Pokračujeme do antického Messini, ktoré obľubovali grécki bohovia a kde vyrastal aj Zeus, o ktorého sa tu podľa legendy starali krásne nymfy. Nádherný komplex, kde stál chrám bohyni Artemis, asklepion, amfiteáter, štadión a obrovské gymnázium leží v krásnom zelenom prostredí. Po čarovnej prehliadke nás čaká návrat do hotela a stredomorská večera.

4. deň - Bohaté raňajky podávané formou bufetu. Voľný čas na pláži, pri bazéne. Na pláž premáva hotelový bus zdarma. Tento deň si môžeme užiť oddychom alebo aktívne požičaním e-bikov a užiť si krásne prostredie v okolí Chrani. Večera.

5. deň - Raňajky, ranný transfer na letisko do Kalamaty, odlet do Viedne, transfer do Bratislavy.


Celková cena zahŕňa - leteckú dopravu z Viedne, batožina v tarife priority & 2 cabin bags, transfer BA - letisko - BA, 4x ubytovanie s polpenziou v hoteli 4*+, 2 fľaše vody na izbe pri príchode, transfer letisko - hotel - letisko, výlety podľa programu,  hotelový minibus na pláž, sprievodcu CK SATUR

Celková cena nezahŕňa - doplatok za 1/1, stravu a nápoje mimo uvedenej, fakultatívne aktivity, cestovné poistenie, manažment testovania pred odletom


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -