Vyhľadávanie zájazdu

Zanzibar - poznávanie afrického rajaTermíny a ceny

Zanzibar - poznávanie afrického raja

Úvod - 8/10 - dňový letecký zájazd.

Perex - Na úžasnom ostrove Zanzibar vás čaká legendárne mesto Stone Town a stovky jeho príbehov znejúcich v rytme Freddie Mercuryho, putovanie rušnými ulicami, objavovanie prírodného parku Jozani, plantáže ovocia a korenín, svahilský obed, ale aj tyrkysový oceán a osviežujúce drinky v plážovom rezorte.

Ubytovanie - 4* hotel.

Stravovanie - All inclusive

Doprava - Letecká.

1. deň - Odlet z Viedne na čarovný Zanzibar.

3. deň - Dnes sa presunieme do Kamenného mesta (UNESCO). Na mieste, kde sa mimochodom 5. septembra 1946 narodil svetoznámy Freddie Mercury, určite navštívime aj krásnu katedrálu Sv. Jozefa, ktorú postavili francúzski misionári a miestni stavitelia v románskom slohu. Nevynecháme ani starú pevnosť na pobreží, ktorá tu stojí už viac než 300 rokov. Neskôr sa preplavíme na Prison Island. Pochmúrna história ostrova, ktorý bol najprv domovom pre otrokov a neskôr pre chorých obyvateľov je už dávno preč a teraz predstavuje domov pre nádherné veľké korytnačky. Návrat do rezortu.

4. deň - Dnešný deň nás čaká opäť skvelý celodenný poznávací program. Vydáme sa preskúmať nádhernú prírodnú rezerváciu Jozani. Hneď pri vstupe nás očarí krásny mahagónový les. Počas prehliadky budeme môcť pozorovať rôzne druhy vtáctva, ale hlavne vzácny endemit, Guerézu červenú zanzibarskú. Čaká nás tradičný Svahilský obed a zastávka na koreninových a ovocných plantážach. Návrat do rezortu.

5. deň - 5. - 8.10/11. deň: Tieto dni si doprajeme jedinečný relax, prechádzky a oddych na krásnych piesočnatých plážach, vynikajúce jedlo, exotické ovocie, či osviežujúce miešané drinky v skvelom plážovom rezorte. Poobede odlet do Viedne.

Počas voľných dní možnosť fakultatívneho výletu:
2 dni/1 nocC SAFARI – NYERERE NATIONAL PARK ( EX SELOUS GAME RESERVE)

1. deň: safari sa odchádza na medzinárodné letisko v Zanzibare približne o 06:00 h., na vnútroštátny odlet o 07:45 h. do Nyerere národného parku ( väčšinou je krátky prestup v Dar Es Salaam po 20 min letu ). V parku sa pristáva približne o 09:15 – 09:30, a začína sa safari game drive – pozorovanie zveri. Okolo obeda približne o 13:00 sa klienti ubytovávajú a nasleduje obed, je krátka pauza na oddych a potom sa pokračuje v safari game drive – pozorovaní zveri, až k rieke Rufiji, kde sa pokračuje lodným safari na rieke. Po lodnom safari je návrat na ubytovanie, večera, oddych.

2. deň: skoro ráno sa odchádza na safari game drive – pozorovanie zveri ( väčšinou už klienti majú so sebou aj raňajkový piknikový balíček ), pokračuje sa v safari až k pristávacej ploche, a odlet z parku je o 09:30, s návratom na Zanzibar o 11:20 približne ( možný opätovný prestup v Dar Es Salaam ). Po návrate je transfer z letiska na hotel.

Ubytovanie: Lake Manze Tented Camp

O SELOUSGAME RESERVE
V novembri 2019 sa takmer dve tretiny prírodnej rezervácie SELOUS zmenili na národný park a premenovalo sa na NYERERE, na počesť „otca národa“ Julius Mwalimu Nyerere, prvého prezidenta v krajine po získaní nezávislosti a veľkého ochrancu prírody. Jeho citát: „Prežitie našej divočiny je predmetom vážneho znepokojenia nás všetkých v Afrike. Tieto divoké tvory uprostred divokých miest, ktoré obývajú, sú nielen dôležité ako zdroj údivu a inšpirácie, ale sú neoddeliteľnou súčasťou našich prírodných zdrojov a nášho budúceho živobytia a pohody. Prijatím poverenia na správu našej divočiny slávnostne vyhlasujeme, že urobíme všetko, čo je v našich silách, aby sme zabezpečili, že si vnúčatá našich detí budú môcť vychutnať toto bohaté a vzácne dedičstvo“. Národný park Nyerere s rozlohou veľkosti Rakúska je obrovskou oblasťou chránenej divočiny, ktorá zostala nedotknutá milióny rokov. Je to najväčší národný park v Afrike a zaberá celkovú plochu 30 893 km2 ( takmer 12 000 štvorcových míľ ), čo predstavuje 3,2 % rozlohy z Tanzánie. Je tiež najväčšou baštou pre divoké psy v Afrike.C

Cena zahŕňa: transfer z hotela na letisko a späť, 1x ubytovanie v Lake Manze Tented Camp v dvojlôžkovom stane, výlet na safari podľa programu v safari jeepoch, balenú pitnú vodu v aute počas safari, plnú penziu, anglicky hovoriaceho safari šoféra-sprievodcu, poplatky a vstupy do parku.
Cena nezahŕňa: doplatok za 1/1, nápoje mimo zaplatené služby, výdaje osobnej potreby, prepitné pre safari šoféra-sprievodcu, ktoré činí 5 - 10 USD/osoba deň
Poznámka: útrata za nápoje nezahrnuté do servisu sa platí na recepcii pred odchodom z parku (USD, EUR, TSH, ale nie je možné platiť kartou)

Poznámka - Zmena programu vyhradená.

Predpokladané hotely počas zájazdu (môžu sa meniť):
Silvester / január / február - hotel Uroa Bay
marec / apríl - hotel VOI Kiwengwa

2. deň - Ubytovanie v plážovom rezorte. Čaká nás prvá prechádzka po nádhernej pláži, vynikajúce domáce jedlo, či skutočne dych berúci západ slnka.


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu z Viedne s prestupom alebo z Bratislavy s technickým medzipristátím. Letiskové a servisné poplatky. Transfer BA – letisko – BA (v prípade odletu z Viedne). 7x ubytovanie v 4* plážovom rezorte s all inclusive (len v hoteli, nie počas výletov). Obed počas celodenného výletu. Vstupy uvedené v programe. Celodenný výlet do rezervácie Jozani a na koreninové plantáže. Celodenný výlet do Stone Townu a na Prison Island. Všetky miestne transfery. Sprievodcu CK SATUR. Cestovné poistenie.

Celková cena nezahŕňa - doplatok za 1/1, doplatok za upgrade izby, pobytovú taxu cca 10 USD (platí sa v hoteli), vstupné víza Zanzibar 50 USD (platí sa pri vstupe), PCR test pred odletom do a z destinácie


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -