Vyhľadávanie zájazdu

Srí Lanka - ideálna kombináciaTermíny a ceny

Srí Lanka - ideálna kombinácia

Úvod - 11, 12, resp. 13 - dňový letecký zájazd.

Perex - Okruh, na ktorom zažijete Srí Lanku naplno. Ideálna kombinácia Vám umožní spoznať krásu tzv. „Kultúrneho trojuholníka“, kroky Budhu a jeho symboly, farby a vône tropických záhrad,  čaro a zber svetoznámeho čaju (čajových lístkov), koloniálnu históriu, nepoškvrnenú ostrovnú scenériu, typickú kuchyňu bohatú na chute a pritom ponechá dostatok času na odpočinok na plážach Indického oceánu.

Ubytovanie - 3* hotely počas okruhu, 4* hotel počas pobytu pri mori.

Stravovanie - Polpenzia. Možnosť doplatiť all inclusive počas pobytu pri mori.

Poznámka - Počas sviatkov môžu byť niektoré múzeá, pamiatky a fabriky zatvorené.

Doprava - Letecká z Bratislavy alebo z Viedne s prestupom.

1. deň - Odlet z Bratislavy alebo z Viedne.

2. deň - Prílet na Srí Lanku, do hlavného mesta Colombo. Vitajte v tejto čarokrásnej a tajomnej krajine plnej mýtov a legiend. Z letiska nás cesta povedie do oblasti Sigiriya. Zastavíme sa v sloňom sirotinci v Pinnawala, kde žije približne 70 slonov vrátane tých najhravejších a najrozkošnejších sloních mláďat, zachránených po rôznych zraneniach z džungle. Ich kŕmenie z fľašiek a kúpanie, ktoré prebieha niekoľko krát denne je najväčším zážitkom, kedy sa obrovské stádo slonov presúva cez úzke uličky dediny k neďalekej rieke.

3. deň - Sigirya čiže „Levia hora“, trón kráľa Kasyapa alebo „Pevnosť v oblakoch“, skala týčiaca sa strmých 200 m nad okolitý terén, patrí medzi tie najväčšie zaujímavosti a od roku 1982 je zapísaná v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Na tejto pevnosti sa odohral príbeh zrady a boja o moc, ktorý môžeme čítať zo zvyškov kráľovského paláca. Po „levích schodoch“ vystúpime až na vrchol tohto mimoriadneho monumentu. Pozrieme si stredoveké kráľovstvo Polonnaruwa. Mesto zostalo takmer v pôvodnej podobe napriek tomu, že je staré viac než 800 rokov. Mestom prechádzalo množstvo zavlažovacích kanálov, bolo tam postavených množstvo chrámov a sôch Budhu. Fakultatívne možnosť návštevy niektorého z Národných parkov – slonie safari.

4. deň - Dambulla. Zlaté jaskynné chrámy v Dambulle považujú mnohí za najspirituálnejšie miesto na Srí Lanke. Vstup do jednotlivých jaskýň je zo 100 m vysokého skalného masívu, ktorý otvára pohľad na nádhernú panorámu krajiny. Cestou z Dambully do Kandy navštívime dedinu Matale, ktorá je plná záhrad s korením a miestnym ovocím. Dozvieme sa podrobnosti o pestovaní jednotlivých druhov. Cesta nás povedie do kandy, hlavného mesta sinhálskeho kráľovstva až do roku 1815. Uprostred mesta sa rozkladá umelo vytvorené jazero z roku 1807. Na jeho brehu stojí najposvätnejšia budhistická pamiatka Dalada Maligawa - Chrám Budhovho zubu. Večerná prehliadka chrámu a návšteva typického predstavenia kandyjskej tanečnej skupiny.

5. deň - Navštívime kráľovské botanické záhrady Peradeniya, kde najlepšie spoznáme bohatstvo a rozmanitosť miestnej flóry. Následne sa presunieme do „Malého Anglicka“ – horskej oblasti Nuwara Elyia a rovnomenného mestečka, ktoré je kráľovstvom najlepšieho srílanského čaju. Dodnes je tu možné vidieť stavby z koloniálnej éry, dokonca aj nové domy postavené v anglickom štýle, obklopené veľkými záhradami. Po ceste sa nám naskytne pohľad na úžasné vodopády a stráne svahov pokryté nekonečnými čajovníkovými plantážami. Návšteva továrne na čaj, kde sa vyrába ten najlepší čaj na svete – jedinečná možnosť ochutnať šálku pravého cejlónskeho čaju.

6. deň - Kitulgala, nádherné miesto na západe krajiny, ukryté uprostred hustej vegetácie preslávil predovšetkým film „Most cez rieku Kwai“ – aj dnes ešte môžete vidieť miesto, kde stál. Mesto je známe i náleziskami pozostatkov prehistorických živočíchov a skeletov neznámych civilizácii. Veľkým lákadlom je rafting (možné zakúpiť na mieste u sprievodcu). A pred nami je už cesta do plážového rezortu.

7. deň - Pobyt na pláži, možnosť ďalšieho individuálneho poznávania.

8. deň - Pobyt na pláži, možnosť ďalšieho individuálneho poznávania.

9. deň - Pobyt na pláži, možnosť ďalšieho individuálneho poznávania.

10. deň - Pobyt na pláži, možnosť ďalšieho individuálneho poznávania.

11. deň - Podľa letových časov transfer na letisko, odlet do Viedne. V Silvestrovskom termíne pobyt na pláži.

12. deň - Prílet do Viedne. V silvestrovskom termíne podľa letových časov transfer na letisko.

13. deň - V silvestrovskom termíne prílet do Bratislavy.


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu s prestupom. Servisné poplatky. Miestne transfery. 4 x ubytovanie počas okruhu v 3* hoteloch s polpenziou, vstupy do pamiatok, vystúpenie kandyjskej tanečnej skupiny. 5 x / 6 x / 8 x ubytovanie počas pobytu v 4* hoteli s polpenziou. Sprievodca  CK SATUR počas okruhu. Vstupné vízum na Srí Lanku 60 EUR.

Celková cena nezahŕňa - Povinné doplatky: povinné prepitné pre miestnych vodičov a sprievodcov 40 EUR (vyzbiera sprievodca na mieste). Ostatné doplatky: stravu a nápoje nezahrnuté v programe, prepitné, fakultatívne aktivity, príplatok za jednolôžkovú izbu 850 EUR (silvestrovský termín), 480 EUR / ostatné termíny, možnosť doplatiť si all inclusive len počas pobytovej časti za doplatok silvestrovský termín 300 EUR, ostatné termíny 290 EUR a cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -