Vyhľadávanie zájazdu

Veľká noc u lužických Srbov Termíny a ceny

Veľká noc u lužických Srbov

Úvod - 4-dňový autokarový zájazd

Ubytovanie - 4* hotel.

Stravovanie - Raňajky.

Poznámka - Zmena programu vyhradená.

Doprava - Autokar.

1. deň - Odchod z Bratislavy o cca 06:00 hod. Príchod do mesta Rumburk, ležiaceho v najsevernejšej časti Českej republiky na hranici s Nemeckom. Pešia prechádzka historickým centrom mesta, ktoré sa preslávilo výrobou súkna a hovorilo sa mu „Malý Paríž“. Možnosť návštevy expozície cirkevného umenia Šluknovska v Lorete. V klenotnici sú vystavené ornáty a bohoslužobné nádoby. Sú tu tiež slávne „Sväté schody“ – 28 drevených schodov, po ktorých chodia veriaci len po kolenách. Odchod na ubytovanie.

2. deň - Po raňajkách odchod do mesta Görlitz. Bývalé kráľovské mesto leží na hranici s Poľskom. Stredoveké historické centrum Görlitz patrí Nemecku a bývalé predmestie, ležiace za riekou Lužická Nisa, patrí Poľsku a dnes predstavuje samostatné mesto Zgorelec. Mesto s romantickou atmosférou nebolo počas 2. sv. vojny vôbec poškodené a tak ponúka veľmi originálny časový kolorit obdobia viac ako 500 rokov. Tisíce pamätihodností mesta sú ideálnou inšpiráciou aj pre filmových tvorcov a mesto sa stalo vyhľadávaným miestom aj pre producentov Hollywoodu. Pešia prehliadka historického centra s úzkymi krivolakými uličkami (gotická katedrála, renesančná radnica, Svätý hrob na Mikulášskom cintoríne a iné.). Po prehliadke individuálne voľno. Návrat na ubytovanie.

3. deň - Po raňajkách odchod do mestečka Bautzen – Budyšín, kde sa už od 18.storčia (s niekoľkými výnimkami) každú veľkonočnú nedeľu koná slávnaprocesia „Osterreiten“ – veľkonočná jazda lužických Srbov na koňoch, ktorí prinášajú radostnú správu o narodení Krista z kostola sv. Petra v Budyšíne do 9 km vzdialenej obce Radibor. Po skončení procesie individuálne voľno. Návrat na ubytovanie.

4. deň - Po raňajkách odchod do Zittau Žitavy, kde je v kostole Sv. Kríža vystavené Veľké žitavské pôstne plátno z r. 1472 , ktoré malo slúžiť na zakrytie oltára. Plátno má rozmery 6,8 x 8,2 m a obsahuje 90 biblických výjavov od stvorenia sveta po posledný súd. Jedná sa o najväčšiu múzejnú vitrínu na svete a je zapísaná do Guinnesovej knihy rekordov. Po prehliadke pokračujeme na návštevu hradu Oybin. Odchod na Slovensko s príchodom do Bratislavy vo večerných hodinách.

Perex - Predstavte si, že u našich českých susedov majú "Malý Paríž" - Rumburk, ktoré sa preslávilo aj výrobou súkna. Jeho stredoveká história vás tu určite očarí, tak ako i v bývalom kráľovskom meste Görlitz plnom krivolakých ulíc, ktoré pôsobia veľmi vznešene. Počas veľkonočnej nedele uvidíte slávnu budyšínsku procesiu lužických Srbov na koňoch. Nebude chýbať ani krásne mesto Žitava, kde je v kostole Sv. Kríža vystavené veľké plátno s biblickými výjavmi od stvorenia sveta po posledný súd. 


Celková cena zahŕňa - Dopravu luxusným autokarom, 3x ubytovanie s raňajkami v hoteli 4*, sprievodcu CK Satur.

Celková cena nezahŕňa - Doplatky: za 1/1 , za miesto v prednej polovici autokaru.

Vstupy, cestovné poistenie a pobytovú taxu.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -