Vyhľadávanie zájazdu

Potulky DolomitmiTermíny a ceny


Úvod - 5-dňový autokarový zájazd

Perex - Vydajte sa za krásami Dolomitov a spoznajte úchvatné skalné veže, čo sú tou najkrajšou ozdobou európskeho pohoria Apenín. Vaša dolomitská cesta povedie ku výhľadom na masívy Civetta, Le Trofane a Pelmo, vyveziete sa na ľadovec Marmolada, v historickej zmrzlinárni si pochutnáte na pravej talianskej zmrzline a na záver vás čaká oddych v preslávených termálnych kúpeľoch Merano.

Ubytovanie - 4 x v hoteli/penzióne 3*.

Stravovanie - 4 x raňajky.

Doprava -

Autokarová.

1. deň - Odchod z Bratislavy cca o 08:00 h. Popoludní sa zastavíme pri jazere Wörthersee, kde budeme môcť navštíviť park Minimundus so zmenšenými modelmi známych stavieb. Ďalej budeme pokračovať v ceste do oblasti Dolomitov. Ubytovanie vo Val di Zoldo, fakultatívne večera.

2. deň - Po raňajkách nás čaká výjazd na Passo Cibiana (1530 m.n.m.). Odtiaľ budeme minibusmi pokračovať po starej vojenskej ceste na Monte Rite (2183 m.n.m.). Na vrchole, v budove vystavanej na vojenskom bunkri z 1. sv. vojny sa nachádza jedinečné Messnerovo horské múzeum „V oblakoch“. Z múzeá si vychutnáme krásny výhľad na okolité masívy – Civetta, Marmolada, Le Trofane, Sorapiss a Pelmo. V miestnej reštaurácii si nenecháme ujsť špeciality z jaka. Následne sa krátkou prechádzkou (45 min.) po panoramatickej ceste vrátime späť na Passo Cibiana. Možnosť odvozu na Passo Cibiana opäť minibusom. Návrat na ubytovanie, fakultatívne večera.

3. deň - Po raňajkách odjazd cez Selva di Cadore smerom na Passo Giau cez 29 serpentín, kadiaľ niekoľkokrát viedol cyklistický pretek Giro d´Italia. Pred vrcholom nastúpime na lanovku, ktorá nás vyvezie k horskej chate Averau (2413 m.n.m.). Odtiaľ absolvujeme krátky výstup (20 min.) k chate Nuvolau (2575 m.n.m.). Ocitneme sa na mieste s nádherným výhľadom, kde má človek pocit, že je už k oblohe skutočne blízko. Návrat k autobusu krátkou prechádzkou (30 min.), alebo lanovkou. Autobusom zdoláme posledný úsek. Po ceste späť sa zastavíme na pravej talianskej zmrzline v historickej zmrzlinárni Pelmo v dedinke Dont. Odchod na ubytovanie, fakultatívne večera.

4. deň - Dnes vystúpime lanovkou na ľadovec Marmolada. Navštívime Múzeum 1. sv. vojny, pokocháme sa krásnym výhľadom na okolité končiare a v chate Serauta sa posilníme pred ďalším poznávaním. Po obede sa lanovkou vrátime do Malga Ciapela. Pokračovať budeme do mesta Merano, presláveného vďaka svojim termálnym kúpeľom. Oddych v kúpeľoch, odchod na ubytovanie, fakultatívne večera.

5. deň - Po raňajkách sa vyberieme na spiatočnú cestu na Slovensko. Krátku zastávku si urobíme v meste Bolzano s možnosťou návštevy Archeologického múzea, ktorého unikátom je 5000 rokov starý Ľadový muž – Ötzi. Návrat na Slovensko v neskorých večerných hodinách (cca o 22:00 h).


Celková cena zahŕňa - Dopravu luxusným autokarom, 4 x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3*, dopravu minibusom na Monte Rite, sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa - Doplatky: za 1/1 izbu, za 4 večere, za miesto v prednej polovici autokaru. Vstupy, pobytovú taxu a cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -