Vyhľadávanie zájazdu

Sardínia s pobytom pri moriTermíny a ceny

Sardínia s pobytom pri mori

Úvod - 8-dňový letecký zájazd

Perex - Sardínia, nádherný, rozlohou druhý najväčší ostrov v Stredozemnom mori, ktorého vnútrozemie je charakteristické horskými masívmi a pamiatkami na rôzne obdobia histórie. Okrem poznávania si oddýchneme pri mori pobrežia Costa Smeralda, ktoré nás uchváti svojou krištáľovo čistou vodou. Počas tohto poznávacieho zájazdu absolvujeme autokarový výlet do Alghera, lodný výlet na Maddalenské ostrovy a navštívime aj krásny ostrov Korzika a jedinečné mestečko Bonifácio.

Ubytovanie - 7x v hoteli 4*

Stravovanie - 5x polpenzia s nápojmi, 2x all inclusive

Poznámka - Zmena programu, letových časov a odletových miest vyhradená.

Doprava - Letecká doprava do / z destinácie a  autokarová/lodná počas okruhu a výletov.

1. deň - Odlet do Olbie. Privíta nás okúzľujúci ostrov v Stredozemnom mori s čarokrásnymi piesočnatými plážami, azúrovým morom a nezničenou prírodou. Sardínia uspokojí požiadavky i tých najnáročnejších, ktorí hľadajú kľud, odpočinok v krásnej prírode, ale i komfort. Tichá horská krajina, malebné mestečká so stopami dávnej histórie a rozprávkové pobrežie garantujú atraktívnu dovolenku. Transfer na ubytovanie, večera. 

2. deň - Raňajky. Odchod do Palau na celodenný fakultatívny výlet pozdĺž súostrovia La Maddalena. Súostrovie siedmych ostrovov a ostrovčekov, rozprestierajúcich sa na severnom pobreží Sardínie je súčasťou národného parku La Maddalena a počas vojny slúžilo  ako dôležitý oporný bod chrániaci prieplav medzi Sardíniou a Korzikou.  Možno tu nájsť civilizáciou nedotknuté zákutia s krásnym pobrežím a azúrovým morom. Kúpanie na nádherných kamenných a piesočnatých plážach nám zaručí skvele strávený deň. Návrat na ubytovanie,  večera.

3. deň - Raňajky. Oddych pri mori. Stravovanie all inclusive.

4. deň - Po raňajkách sa presunieme do mestečka Alghero. Prehliadka mesta, osídleného prisťahovalcami z Barcelony a Valencie, ktoré si dodnes zachováva katalánsky charakter. Ožíva tu katalánsky jazyk, kultúra a prehlbuje sa španielsky duch. Prezrieme si staré mesto s krásnymi dláždenými uličkami, spleťou priechodov, hradbami s cimburím a obrannými vežami. Zoznámime sa s najvýznamnejšími pamiatkami - Torre di Porta známa ako Židovská veža, Dóm v štýle katalánskej gotiky s výnimočným aragónskym portálom, kostol San Francesco s osemuholníkovou zvonicou a Casa Doria, sídlo rodu, ktorý vládol mestu pred Španielmi. Naša cesta bude pokračovať do malebného mestečka Bosa so skalnatými zátokami, divokými scenériami a historickým jadrom šplhajúcim sa po svahu kopca až k vrcholu, ktorý korunuje Castel di Serravalle (zastávka). Návrat do hotela, večera.

5. deň - Raňajky. Oddych pri mori. Stravovanie all inclusive. 

6. deň - Raňajky. Odchod do Santa Teresy di Gallura. Výlet trajektom na francúzsky ostrov Korzika. Spoznáme jedinečné mesto Bonifacio, ktoré sa svojou dokonalou polohou na vrchole bielych útesov začlenilo medzi najväčšie pozoruhodnosti Európy. Citadela, alebo horné mesto, ku ktorého bránam nás privedie široké a príkre schodisko, je tvorená krásnymi kamennými domami a uličkami s malebnými kaviarničkami, reštauráciami a obchodíkmi so suvenýrmi.  Výlet loďkou pod skalnými útesmi nám otvorí neopakovateľný výhľad na mesto. Možnosť prechádzky po pobrežných útesoch. Trajektom sa vrátime späť na Sardíniu, návrat na na ubytovanie, večera.

7. deň - Raňajky. Celodenný výlet na Costa Smeralda (Smaragdové pobrežie) -  oblasti patriacej k najvyhľadávanejším a najluxusnejším miestam na Sardínii, ktorá sa vyznačuje jedinečnou architektúrou a belostnými plážami s tyrkysovo priezračným morom. Po ceste sa zastavíme v pôvabnom mestečku Porto Cervo, kde sa nachádza jeden z najkrajších prístavov Stredomoria. Možno tu vidieť luxusné jachty a plachetnice, ako aj tu butiky a prepychové hotely. Návrat do hotela, večera.

8. deň - Raňajky. transfer na letisko, odlet do Bratislavy.


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu  Bratislava – Olbia - Bratislava, servisné poplatky, miestnu dopravu počas výletov, 7x ubytovanie v hoteli 4*, 5 x polpenzia s nápojmi, 2 x all inclusive (počas pobytu pri mori), lodný výlet  na Maddalenské ostrovy a na Korziku, výlet do Alghera, výlet na Costa Smeralda, sprievodcu CK počas výletov. 

Celková cena nezahŕňa - Za osobu v dvojlôžkovej izbe obsadenej jednou osobou 498 EUR. Vstupy, pobytovú taxu, cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -