Vyhľadávanie zájazdu

Veľká noc v MaďarskuTermíny a ceny


Úvod - 4-dňový autokarový zájazd

Perex - Centrum juhovýchodného maďarska Segedín, pôvabné mesto Veľkej nížiny Kecskemét, biorezervácia Bugačská pusta, barokový zámok Gödöllő, mestečko Szentendre a jedno z najdôležitejších miest tisícročnej histórie Maďarov na tomto území - Vyšehrad. To všetko za 4 dni počas veľkonočných sviatkov.

Ubytovanie - 3x v hoteli 3*

Stravovanie - 3x raňajky

Poznámka - Zmena programu vyhradená.

Doprava - Autokarová

1. deň - Odchod zo Slovenska v ranných hodinách ( z Bratislavy o 7:00 h) do Szegedu, pešia prehliadka mesta. Szeged - Segedín leží na sútoku riek Tisa a Maros. Voda tu zanechala svoje stopy, keď počas jedinej noci v r. 1879 zničila prílivová vlna Tisy takmer celé mesto. Väčšina pozoruhodných budov stojí na rozľahlom Dómskom námestí, ktoré patrí k najkrajším námestiam Maďarska (Votívny kostol vyzdobený nádhernou mozaikou Madony, Dimitrova veža, impozantná Nová synagóga v štýle maurskej secesie s nádhernou sklenenou kupolou znázorňujúcou vesmír, slávna cukráreň Virág, Múzeum spisovateľa Ferenca Móru, veterný mlyn Szeged - Kiskundorozsma a iné). Po prehliadke individuálne voľno. Ubytovanie, fakultatívne večera.

2. deň - Po raňajkách dokončenie prehliadky mesta a odchod na Bugačskú pustu - Bugac, rozkladajúcu sa na ploche 11 tisíc ha a najnavštevovanejšiu z deviatich častí národného parku Kiskunság, vyhlásenú UNESCO za biorezerváciu. Prehliadka Pastierskeho múzea s ukážkami z každodenného života pastierov, stavby pastierskych obydlí, salašov a výroba predmetov na každodennú potrebu v minulosti. Odchod do neďalekého Kecskemétu. Ubytovanie, fakultatívne večera.

3. deň - Po raňajkách prehliadka pôvabného mesta Veľkej nížiny, presláveného svojou „barackpálinkou“ (krásna secesná radnica s farebnými keramickými ozdobami, Františkánsky barokový kostol , secesný Palác Cifra). Presunieme sa do mestečka Gödöllő, kde sipozrieme barokový zámok, ktorý bol obľúbenou rezidenciou rakúsko – uhorskéhocisárskeho páru Františka Jozefa a populárnej Sisi. Presun na ubytovanie,fakultatívne večera.

4. deň - Po raňajkách nás čaká prehliadkakrásneho mestečka so stredomorskou atmosférou v susedstve Budapešti – Szentendre,teda Sv. Ondrej. Po prehliadke sa presunieme na jedno z najdôležitejšíchmiest tisícročnej histórie Maďarov na tomto území – Vyšehradu.Navštívime Matiášove múzeum a nevynecháme ani hrad – Fellegvár, odkiaľbudeme mať nádherný výhľad na okolie. V popoludňajších hodinách odchod naSlovensko. Príchod do Bratislavy vo večerných hodinách.


Celková cena zahŕňa - Dopravu luxusným autokarom, 3x ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami, sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa - Doplatok za 1/1 izbu, za miesto v prednej polovici autokaru, za 3 večere,vstupy, pobytovú taxu a cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -