Vyhľadávanie zájazdu

Berlín - Postupim - Drážďany Termíny a ceny

Berlín - Postupim - Drážďany

Úvod - 4-dňový autokarový zájazd.

Ubytovanie - 3x v hoteli/penzióne 2*/3* .

Stravovanie - 3x raňajky.

1. deň - Odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách. Tranzit cez Českú republiku do Nemecka. Prvou zástavkou bude pevnosť Königstein, najkrajšia skalná pevnosť v Európe. Táto kedysi nedobytná pevnosť sa vypína uprostred bizarnej skalnej krajiny vo výške 2 487 m nad hladinou rieky Labe. Pevnosť bola až do r. 1922 najznámejším štátnym väzením v Sasku a počas oboch svetových vojen bola využívaná ako zajatecký tábor. Po prehliadke pevnosti odchod do Berlína. Odchod na ubytovanie.

2. deň - Raňajky. Prehliadka najznámejších pamiatok Berlína (Reichstag –sídlo nemeckého parlamentu, Brandenburská brána, Múzejný ostrov s 5 múzeami svetového formátu, berlínsky Dóm, elegantná Kurfürstendamm, Check point Charlie, bývalý hraničný priechod medzi východným a západným Berlínoma iné). Po spoločnej prehliadke mesta individuálne voľno s možnosťou návštevy pamätníkov, múzeí či obchodov, napr. najznámejšieho obchodného domu KaDeWe, v ktorom denne nakupuje až 50 tisíc ľudí.V podvečerných hodinách návrat na ubytovanie.

3. deň - Raňajky. Odchod do Postupimu, predpoludním prehliadka rokokového zámku Sanssouci, ktorý slúžil cisárovi Fridrichovi II. Veľkému ako letné sídlo. Zámocký komplex so záhradami bol zapísaný na Zoznam UNESCO v r.1990 a neskôr k nemu pribudli ďalšie stavby v okolí. Pokračovanie na zámok Cecilienhof, miesta Postupimskej konferencie v r. 1945, postaveného v anglickom vidieckom štýle. V srdci mesta sú dve historické trhové námestia – Starý a Nový trh, kostol sv. Mikuláša (s vyhliadkovou plošinou vo výške 42 m ), Stará radnica, Mestskýzámok, Holandská štvrť (150 typických tehlových domov, ktoré nechal postaviť Friedrich Wilhelm I. pre holandských remeselníkov v rokoch 1734 – 1742) .Prehliadka Alexandrowky, bývalej ruskej kolónie, pomenovanej na počesť cára Alexandra I. Vo večerných hodinách návrat na ubytovanie.

4. deň - Po raňajkách odchod do Drážďan. Pešia prehliadka Drážďan, návšteva zrekonštruovanej katedrály Panny Márie (Frauenkirche), barokového paláca Zwinger a iných skvostov tohto úžasného historického mesta. Po prehliadke návrat na Slovensko.


Celková cena zahŕňa - Dopravu luxusným autokarom, 3 x ubytovanie s raňajkami v hoteli/penzióne 2*/3*, sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa - Za 1/1 izbu 92 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR.

Vstupy, cestovné poistenie, pobytovú taxu.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -