Vyhľadávanie zájazdu

Omán - tajomný SalalahTermíny a ceny


Úvod - 8 - dňový letecký zájazd

Perex - Spoznajte tajuplnú zem kadidla, ktoré je symbolom Ománu a kedysi sa vyvažovalo zlatom. Za hlavné mesto kadidla sa považuje Salalah, ležiace asi 1000 km južne od mesta Muscat. Jeho okolie skrýva bájnu cestu posiatu ruinami starobylých stavieb, údolie Dawkah s kadidlovníkmi, ako aj pravú sultánsku atmosféru v centre mesta. Každého potešia aj nádherné pláže, fantastické more, nekonečná púšť plná zlatých vĺn, či tajomná Atlantída v púšti.  

Ubytovanie - 5* hotel Fanar hotel and residences

Stravovanie - All inclusive. Počas organizovaných výletov nie sú zahrnuté služby all inclusive - občerstvenie ani strava.

Doprava - Letecká z Viedne.

1. deň - Odlet z Košíc alebo z Bratislavy do Ománu, Salalah. Po prílete transfer do hotela, ubytovanie.

2. deň - Dnes sa vydáme objavovať mesto Salalah a jeho zaujímavosti. Navštívime Múzeum kadidla, kde sa dozvieme všetko o známej kadidlovej ceste, pozrieme si zaujímavé fotografie mapujúce pôvodný život v Ománe, expozície zbraní a keramiky, dobové odevy, šperky ako i modely plachetníc. Urobíme si fotozastávku pri mešite Sultána Qaboosa v Haffah. Pozrieme sultánsky palác Al Husn (zvonku) a vrhneme sa do víru tradičného ománskeho trhu, ktorý dýcha typickou arabskou atmosférou. Zvyšok dňa oddych na pláži.

3. deň - Voľný deň na pláži. Možnosť fakultatívnych výletov.

4. deň - Po raňajkách sa vydáme z hotela cez mestečko Salalah, prechádzať budeme okolo prístavu a naša cesta naberie smer do hôr. Prvou zastávkou bude Al Mugsail, nadzemná jaskyňa s nádhernou vyhliadkou na útesy a oceán a ak budeme mať šťastie, uvidíme aj miestne gejzíry. Druhou zastávkou bude Secret beach s čadičovými čiernymi skalami, kde si urobíme malý výstup na vyhliadku, odkiaľ sa nám naskytne nádherný pohľad na pláž ukrytú medzi skalami.  Zastavíme sa pri kadidlovníku, uvidíme púštnu ružu a už prichádzame k nádhernej pláži Fazayeh. Na tejto unikátnej pláži sa zdržíme cca 3 hodiny, vychutnáme si vynikajúci obed, okúpeme sa a cestou späť sa zastavíme na ovocnom trhu, kde ochutnáme čerstvý kokos.

5. deň - Voľný deň na pláži. Možnosť fakultatívnych výletov.

6. deň - V dnešný deň objavíme čaro ománskej púšte. Hotel opustíme okolo 13:00 hod. Čaká nás poldenné púštne safari, jazda na púštnych dunách, nádherný západ slnka nad púšťou. Cestou budeme mať niekoľko zastávok v nádherných údoliach a oázach. Uchváti nás Wadi Dawka, kde sa zastavíme na plantáži s kadidlovníkmi. Privíta nás i ťavia farma a nevynecháme ani stratené púštne mesto Ubar (UNESCO).

7. deň - Voľný deň na pláži. Možnosť fakultatívnych výletov.

8. deň - Transfer na letisko, odlet do Bratislavy.


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu na priamom chartrovom lete Košice - Salalah - Košice a Bratislava - Salalah - Bratislava bez medzipristátia. Transfery letisko-hotel-letisko. 7x ubytovanie s all inclusive. Výlety podľa programu. Sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa - Doplatok za sedenie v triede economy plus v hodnote 399 € /podlieha potvrdeniu od CK. Doplatok za 1/1. Fakultatívne aktivity - safari s prenocovaním v púšti. PCR test pred odletom do destinácie, PCR test pred odletom z destinácie. Cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -