Vyhľadávanie zájazdu

Istanbul - brána OrientuTermíny a ceny

Istanbul - brána Orientu

Úvod - 4-dňový letecký zájazd

Perex - Čarovný istanbulský orient sa vám predstaví v tom najrozmanitejšom kolorite od rímskeho hipodrómu, Modrej mešity, chrámu Božej múdrosti, palácovým areálom Topkapi, ktorý bol sídlom sultánov, až po Zlatý roh, čo je vraj najkrajší prístav na svete. Ruch mesta spoznáte na tunajších obchodných uliciach, námestiu Taksim a prechádzkami pri Bospore.

Ubytovanie - 4* hotel.

Stravovanie - Raňajky.

Doprava - Letecká z Viedne.

1. deň - Odlet z Viedne do Istanbulu, najväčšieho mesta Turecka, ktoré je súčasne aj spojnicou medzi Európou a Áziou. Začneme pešiu prehliadku mesta (Beyazitove námestie a okolie). Prejdeme sa i časťou nazývanou Bazárová štvrť - pre milovníkov nákupov je tu jedinečná príležitosť preskúmania Veľkého či Egyprtkého bazára.

2. deň - Po raňajkách sa vydáme na návštevu najvýznamnejších pamiatok v okolí námestia Sultanahmet. Presúvať sa budeme miestnou dopravou. Istanbul bol viac ako 1 500 rokov metropolou veľkých ríš. Pozrieme si rímsko-byzantský hipodróm, dejisko pretekov vozov, Modrú mešitu, svoje meno získala podľa prevažne modrých dlaždičiek, ktoré krášlia jej interiér, Hagia Sofia, chrám Božej múdrosti z obdobia Byzantskej ríše a symbol mesta. Palácový komplex Topkapi, hlavné sídlo tureckých sultánov. Deň sa dá zakončiť návštevou tureckých kúpeľov hamám (za doplatok na mieste).

3. deň - Po raňajkách nás čaká okružná jazda mestom popri Zlatom rohu (Halıç), označovanom aj ako najkrajší prírodný prístav na svete, so zastávkami pri akvadukte cisára Valensa, navštívime palác Dolmabahce (návštevníkov víta jedinečnými klenotmi ako sú dvojmetrové vázy, krištáľové schodište a alabastrová kúpeľňa), fakultatívne plavba po Bospore, zastavíme sa na kopci Bűyűk Camlica, kde si budeme môcť vychutnávať úžasný výhľad na európsku časť mesta. Možnosť absolvovať výletnú plavbu po Bospore alebo vo večerných hodinách fakultatívne preprava historickou električkou po takmer 2 km dlhej obchodnej ulici Istiklal Caddesi až k námestiu Taksim, možnosť nákupov.

4. deň - Posledný raz sa zobúdzame za zvukov muezína, zvolávajúceho všetkých moslimov päťkrát denne k modlitbe. Čaká nás Süleymanova mešita – najväčšia istanbulská mešita na najvyššom bode starého mesta. Presun na letisko a odlet do Viedne.


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu vrátane letiskových a servisných poplatkov. Transfer BA – letisko – BA. Miestne transfery letisko - hotel - letisko. 3x ubytovanie 4* hoteli s raňajkami. Okružnú jazdu mestom 3. deň. Sprievodca CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa - Doplatok za jednolôžkovú izbu. Stravu a nápoje nezahrnuté v programe. Miestnu dopravu po meste. Fakultatívne aktivity. Vstupy. Cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -