Vyhľadávanie zájazdu

Pobytovo-poznávacie ŠpanielskoTermíny a ceny

Pobytovo-poznávacie Španielsko

Rýchly popis:

Zažijete relax na pláži pri hoteli, ale popri tom sa pozriete aj do nikdy nespiacej Barcelony, do mestečka Girona, do pohoria Montserrat s kláštorom a domov si odnesiete tie najlepšie zážitky.


Ubytovanie: 7x v hoteli 

Stravovanie: 7x polpenzia 

 

Costa Brava/Costa Del Maresme - Barcelona - Montserrat - Girona


PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINYDoprava:
letecká

Program:

1. deň – prílet do Barcelony, transfer do hotela na pobreží Costa Brava alebo Costa del Maresme, ubytovanie v hoteli, večera. Costa Brava a Costa del Maresme ponúkajú šíre piesočnaté pláže, zálivy a pláže s hrubozrnným pieskom, ale aj skalnaté útesy s turistickými chodníčkami a krásnymi romantickými výhľadmi. Strediská Lloret de Mar, Malgrat de Mar či Santa Susanna sú ideálnym miestom letnej dovolenky a výborným východiskovým bodom na zaujímavé výlety do okolia.  

2. deň – raňajky, voľný deň ideálny na relax pri mori, večera.    

3. deň – raňajky, voľný deň ideálny na relax pri mori, večera.  

4. deň – raňajky. Panoramatická cesta vnútrozemím Katalánska až k vrcholkom fascinujúceho pohoria Montserrat neďaleko Barcelony. Tunajší kláštor a bazilika sú najvýznamnejším pútnickým miestom Katalánska v nadmorskej výške 726 m n. m. Prehliadka baziliky so sochou čiernej Panny Márie Montserratskej, ktorá drží patronát nad Katalánskom. Pešia prechádzka krížovou cestou alebo výlet lanovkou na jeden z najvyšších vrcholov pohoria Sant Joan. Návrat do hotela, večera.    

5. deň – raňajky, transfer do Girony - historického mesta s jednou najzachovalejších stredovekých židovských štvrtí El Call a hradbami, kde sa natáčal seriál Hra o tróny, románske kostoly San Pere de Galligants a Sant Nicolau, prehliadka gotickej katedrály Santa Maria de Girona s jedinečnou klenotnicou a kláštorom z románskeho obdobia. Nábrežie rieky Onyar očarí farebnou fasádou domov a mestskou scenériou mostov. Návrat do hotela, voľný program, večera.  

6. deň – raňajky, dopoludnia voľný program. Popoludní odchod do Barcelony. Začiatok prehliadky začína exteriérom ikonickej rímsko-katolíckej katedrály Sagrady Família. Panoramatická cesta mestom - aréna býčích zápasov, Katalánske námestie, Arc de Triomf, námestie  Placa Catalunya, Passeig de Grácia. Pokračovanie k námestiu Placa d´Espanya, Palau Nacional a olympijskému štadiónu na vrchu Montjuic. Cestou pohľad na úchvatnú panorámu mesta s rozsiahlym prístavom, Kráľovskej lodenice a pamätník Krištofa Kolumba. Individuálne voľno na prehliadku mesta - napr. moderný prístav športových lodí, známa ulica Las Rambla s pouličnými umelcami a živými sochami s priľahlým námestím Placa Reial a tržnicou la Boquería. Možnosť návštevy úžasného L´Aquárium – jedného z najvýznamnejších morských akvárií v Európe. Ďalším odporúčaním ako využiť individuálne voľno je návšteva „Poble Espanyol – španielskej dediny”, jedinečného skanzenu (z roku 1929) na úpätí vrchu Montjuic, kde sú predstavené jednotlivé regióny Španielska od bielych a nežných andalúzskych uličiek po vznosnú gotiku bohatej Kastilie. Večerné predstavenie pod holým nebom „Barcelonské fontány“ - hra hudby, farebných svetiel a vody. V nočných hodinách návrat na ubytovanie.

7. deň – raňajky, voľný deň ideálny na relax pri mori, večera.    

8. deň – raňajky a podľa letového poriadku transfer na letisko, odlet.  V cene je zahrnuté:
7x ubytovanie v 3* hoteli s polpenziou, letecká doprava Bratislava - Barcelona- Bratislava alebo Viedeň - Barcelona - Viedeň (podľa termínu),  Budapešť - Barcelona - Budapešť (podľa výberu klienta), 1x podpalubná batožina 20 kg/os., transfer letisko - hotel - letisko, autokarová doprava počas prehliadok, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: servisné poplatky 220 EUR/os., pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 3,70 EUR/os./deň alebo p oistenie PLUS 4,70 EUR/os./deň, transfer na letisko a späť s nástupom v NR 35 EUR/os., TT 30 EUR/os. alebo BA 25 EUR/os. (organizovaný pri min. počte 10 os. pri odlete z Viedne), upozornenie: Pri odlete z Bratislavy  a z Budapešti sa zvoz na letisko neorganizuje, orientačná cena vstupov 80  EUR/os. (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 175 EUR, resp. 200 EUR/7 nocí (podľa zvoleného termínu). Batožinové limity: v prípade zmeny leteckej spoločnosti si CK vyhradzuje právo na ich zmenu.

Typ stravy:

polpenziaDni:
8 DŇOVÝ POBYT PRI MORI S VÝLETMI

Pamiatky v programe pre leták:
Barcelona | Girona | Montserrat | štadión Camp Nou


 

V cene je zahrnuté: autobusová alebo letecká doprava, ubytovanie v hoteli na uvedený počet nocí s uvedeným rozsahom stravovania, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov. V cene nie je zahrnuté: pobytová taxa, vstupy do jednotlivých pamiatok, pri leteckých zájazdoch servisné poplatky, pri autobusových zájazdoch miestenka a príplatky za nástupné miesta. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 3,90 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 5 EUR/os./deň. Poznámka: presný rozsah služieb ako aj cena povinných a nepovinných príplatkov sú definované cenníkom ku konkrétnemu zájazdu.

 


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -