Vyhľadávanie zájazdu

Zámky na českej LoireTermíny a ceny


Úvod - 2-dňový zájazd

Perex - Patríte k milovníkom zámkov? Vojdite do kúzelného sveta renesancie v Litomyšli, preneste sa do filmu Báthory cez zámok Doudleby, spoznajte empírovú eleganciu Nového zámku v Kostelci nad Orlicí alebo sa nechajte uniesť českým architektonickým skvostom na zámku v Častoloviciach s krásnym anglickým parkom a storočnou lipovou alejou. 

Ubytovanie - 1x v hoteli/penzióne 2*/3*

Stravovanie - 1x raňajky

Poznámka - Zmena programu vyhradená.

Doprava - Autokarová

1. deň - Odchod zo Slovenska. V Litomyšli si pozrieme renesančný zámok (UNESCO) a rodný dom B.Smetany v zámockom pivovare. Na zámku Doudleby bol natáčaný veľkofilm Báthory. Rychnov nad Knežnou - Kolowratský zámok patrí k najkrajším zámkom v Čechách. Za návštevu stojí  aj kostol Najsvätejšej trojice, kaplnka Pražského Jezuliatka, Loretánska kaplnka. Ubytovanie.

2. deň - Raňajky. Prehliadka Nového zámku, sídla Kinských v Kostelci nad Orlicí. Pri troche šťastia stretneme aj majiteľa, F. Kinského, starostu obce. Z prvej ruky sa môžeme dozvedieť pikošky, napr., že tu bol Výskumný ústav prasiat. Častolovice, skvost českej architektúry. Najvýznamnejšou súčasťou interiéru sú renesančné kazetové stropy z r. 1600. Dominantou prekrásneho anglického parku je storočná lipová alej. Odchod na Slovensko.


Celková cena zahŕňa - Dopravu luxusným autokarom, 1x ubytovanie s raňajkami v hoteli/penzióne 2*/3*, sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa - Doplatok za 1/1 izbu, za miesto v prednej polovici autokaru, vstupy, pobytovú taxu a cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -