Vyhľadávanie zájazdu

Dubrovník - múzeum pod holým nebom Termíny a ceny

Dubrovník - múzeum pod holým nebom

Úvod - 4-dňový letecký zájazd

Perex - Dubrovník, pre mnohých jedno z najkrajších miest na svete dýcha atmosférou dávnych čias. Spoznávať peši budeme nielen samotné mesto s úzkymi uličkami, historickými budovami, mestskými hradbami, ale vyjdeme lanovkou aj na vrch Srdž, a tiež si ho vychutnáme aj na vlnách z paluby lode. Úžasnou zastávkou bude aj čarovný ostrov Lokrum, ako dejisko filmov a skutočných príbehov. 

Ubytovanie - 3* hotel

Stravovanie - Raňajky.

Poznámka - Zmena programu vyhradená.

Doprava - Letecká.

1. deň - Odlet z Viedne, prílet do nádherného starobylého mesta Dubrovník. Po prílete sa presunieme do hotela. Večer sa vyberieme do starého mesta, nasať príjemnú atmosféru. Dubrovník, mesto zaradené medzi 10 najkrajších miest na svete. Bol založený v 7. st. Od r.1979 je pod záštitou UNESCO. Právom dostalo prívlastok „múzeum pod otvoreným nebom“.

2. deň -

Po raňajkách sa vyberieme na prehliadku starého mesta. V meste sa nachádza množstvo kostolov - sv. Vlaha, sv. Spasa, katedrála z 18st., sv. Dominika z r.1343 a mnoho ďalších. Nájdeme tam i jednu z najstarších lekární, ktorá je umiestnená vo Františkánskom kláštore z r. 1317. K ďalším lákadlám mesta patria Mestská veža z r. 1444, jedna z najnavštevovanejších ulíc na svete Stradune, goticko-renesančný palác Sponza, Onofriejova fontána, Orlandov stĺp z r.1418, Pevnosť Lovrinac, ktorá je symbolom slobody. Zaujímavé sú i tzv. Lazareti, vôbec prvé zriadené budovy na karanténu na svete z r.1642. Nevynecháme ani mestské hradby, sú dlhé 1940 m a vysoké 24 m a začali ich stavať už v 7. st.. Dokončovali ich až do 17. st. Patria k najzachovanejším mestským hradbám v Európe. Je z nich prekrásny výhľad na mesto i nikde sa nekončiace more. Absolvujeme výlet lanovkou na vrch Srdž, ktorý čnie nad Dubrovníkom. Na vrchu sa nachádza pevnosť Imperiál z r. 1810, múzeum občianskej vojny, veľký kríž z bračského kameňa aj s oltárom, kaviareň, reštaurácia a hlavne sa nám naskytne nádherný výhľad. Popoludní si panorámu mesta vychutnáme z mora z paluby lode. Po vylodení nás čaká pešia prechádzka na pevnosť Lovrinac a do parku Gradac. Západ slnka si užijeme na Dančama.

3. deň - Po raňajkách máme pred sebou 3 hodinovú plavbu loďou na ostrov Lokrum. V r. 1192 tu našiel záchranu pred stroskotaním kráľ Richard Levie Srdce. V r. 1839 ostrov kúpil Maximilián Habsburský, ktorý tu dal postaviť zámok, záhrady a cestičky na prechádzky. Od r. 1959 je tu Botanická záhrada. Na ostrove sa nachádza sa miesto, kde budeme mať možnosť pozrieť si všetko ohľadne známeho seriálu Hry o tróny, ktorý sa v Dubrovníku a v okolí natáčal. Odfotíme sa v tróne, ktorý sa používal pri natáčaní tohto, na celom svete sledovaného seriálu. Z ostrova je prekrásny pohľad na Dubrovník. Popoludní si počas prechádzky užijeme krásny výhľad na Goricu a prejdeme sa upravenou trasou popri mori na Babinom kuku. Voľno v meste.

4. deň - V skorých ranných hodinách transfer na letisko, odlet do Viedne.


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu z Viedne, transfery BA-letisko-BA, transfery letisko-hotel-letisko, 3x ubytovanie s raňajkami, sprievodcu CK SATUR a cestovné poistenie.

Celková cena nezahŕňa - Doplatok za 1/1, vstupy, stravu a nápoje mimo uvedenej v programe, využitie miestnej dopravy, miestnu taxu (platí sa po príchode na recepcii).


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -