Vyhľadávanie zájazdu

Dubrovník - múzeum pod holým nebom Termíny a ceny

Dubrovník - múzeum pod holým nebom

Úvod - 4-dňový letecký zájazd

Perex - Dubrovník, pre mnohých jedno z najkrajších miest na svete dýcha atmosférou dávnych čias. Spoznávať peši budeme nielen samotné mesto s úzkymi uličkami, historickými budovami, mestskými hradbami, ale vyjdeme lanovkou aj na vrch Srdž, a tiež si ho vychutnáme aj na vlnách z paluby lode. Úžasnou zastávkou bude aj čarovný ostrov Lokrum, ako dejisko filmov a skutočných príbehov. 

Ubytovanie - 3x  v hoteli 3*

Stravovanie - Raňajky.

Poznámka - Zmena programu vyhradená.

Doprava - Letecká.

1. deň - Odlet z Viedne, prílet do nádherného starobylého mesta Dubrovník. Po prílete sa presunieme do hotela, ktorý leží v blízkosti pláže Lapad, ktorá sa nachádza v krásnej zátoke s rovnakým názvom. Tato zátoka je známa svojou dlhou promenádou. Pláž je veľmi populárna, čo je aj logické, pretože sa nachádza v Dubrovníku, priamo v centre mesta.

2. deň - Po raňajkách sa vyberieme na prehliadku starého mesta a nasať príjemnú atmosféru. Dubrovník, mesto zaradené medzi 10 najkrajších miest na svete. Bol založený v 7. st. Od r.1979 je pod záštitou UNESCO. Právom dostalo prívlastok „múzeum pod otvoreným nebom“. V meste sa nachádza množstvo kostolov - sv. Vlaha, sv. Spasa, katedrála z 18st., sv. Dominika z r.1343 a mnoho ďalších. Nájdeme tam i jednu z najstarších lekární, ktorá je umiestnená vo Františkánskom kláštore z r. 1317. K ďalším lákadlám mesta patria Mestská veža z r. 1444, jedna z najnavštevovanejších ulíc na svete Stradune, goticko-renesančný palác Sponza, Onofriejova fontána, Orlandov stĺp z r.1418, Pevnosť Lovrinac, ktorá je symbolom slobody. Zaujímavé sú i tzv. Lazareti, vôbec prvé zriadené budovy na karanténu na svete z r.1642. Nevynecháme ani mestské hradby, sú dlhé 1940 m a vysoké 24 m a začali ich stavať už v 7. st.. Dokončovali ich až do 17. st. Patria k najzachovanejším mestským hradbám v Európe. Je z nich prekrásny výhľad na mesto i nikde sa nekončiace more. Absolvujeme výlet lanovkou na vrch Srdž, ktorý čnie nad Dubrovníkom. Na vrchu sa nachádza pevnosť Imperiál z r. 1810, múzeum občianskej vojny, veľký kríž z bračského kameňa aj s oltárom, kaviareň, reštaurácia a hlavne sa nám naskytne nádherný výhľad. Popoludní si panorámu mesta vychutnáme z mora z paluby lode. Po vylodení nás čaká pešia prechádzka na pevnosť Lovrinac a do parku Gradac. Západ slnka si užijeme na Dančama. Návrat do hotela.

3. deň - Po raňajkách máme pred sebou plavbu loďou na ostrov Lokrum. V r. 1192 tu našiel záchranu pred stroskotaním kráľ Richard Levie Srdce. V r. 1839 ostrov kúpil Maximilián Habsburský, ktorý tu dal postaviť zámok, záhrady a cestičky na prechádzky. Od r. 1959 je tu Botanická záhrada. Na ostrove sa nachádza sa miesto, kde budeme mať možnosť pozrieť si všetko ohľadne známeho seriálu Hry o tróny, ktorý sa v Dubrovníku a v okolí natáčal. Odfotíme sa v tróne, ktorý sa používal pri natáčaní tohto, na celom svete sledovaného seriálu. Z ostrova je prekrásny pohľad na Dubrovník. Popoludní si počas prechádzky užijeme krásny výhľad na Goricu a prejdeme sa upravenou trasou popri mori na Babinom kuku. Voľno v meste. Návrat do hotela.

4. deň - V skorých ranných hodinách transfer na letisko, odlet do Viedne.


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu vrátane letiskových a servisných poplatkov. Transfery BA - letisko - BA. Transfery letisko - hotel - letisko. 3x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3*. Sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa - Doplatok za jednolôžkovú izbu. Vstupy. Miestnu dopravu. Pobytovú taxu. Cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -