Vyhľadávanie zájazdu

PortoTermíny a ceny


Rýchly popis:

Druhé najväčšie portugalské mesto láka na barokové kostoly, malebné obchodíky, či veľkolepú scenériu okolo rieky Duoro. Navštívite jedno z najkrajších kníhkupectiev sveta Livraria Lleo, secesnú kaviareň Majestic, stanicu Sao Bento, štvrť Ribeira, Eiffelov most, pivnice plné portského vína, burzový palác, zájdete až k pobrežiu Atlantického oceánu a loďou sa preveziete po rieke Duoro. Porto Vás privíta s otvorenou náručou.


Ubytovanie: 3x v hoteli

Stravovanie: 3x raňajky


Porto


PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINYDoprava:
letecká

Program:

1. deň - prílet do Porta, transfer do hotela, ubytovanie. Zoznámenie sa s druhým najväčším mestom Portugalska a hlavným mestom provincie Duoro. Prechádzka „horným“ mestom. Barokové kostoly Igreja do Carmo, známy vďaka nezameniteľnej výzdobe jeho bočnej steny, a susedný Igreja dos Carmelitas, barokový kostol Clérigos s ikonickou zvonicou Torre di Clérigos, ktorá je so svojou výškou 75 metrov viditeľná z rôznych častí mesta a stala sa jedným z jeho symbolov. Najkrajšie kníhkupectvo sveta Livraria Lielo fungujúce už viac ako sto rokov, námestie Aliados, tržnica Bolhão, či historická secesná kaviareň Majestic ale aj nádražie São Bento s monumentálnou výzdobou typickými modro-bielymi obkladačkami azulejos. Návrat do hotela.

2. deň – raňajky, prehliadka historického centra priliehajúceho k nábrežiu rieky Duoro, prechádzka malebnými uličkami okúzľujúcej štvrte Ribeira, s nezameniteľnou atmosférou, ktorá je zaradená na zozname UNESCO. Vyhliadka  z ikonického dvojposchodového Eiffelovho mosta Ponte Luis I. Katedrála Sé do Porto – patriaca k najstarším pamiatkam Portugalska. Pokračovanie do štvrte Barredo s domami nakláňajúcimi sa do strán - nákupná trieda Rua das Flores, gotický kostol sv. Františka s honosnou zlatou výzdobou, burzový Palácio da Bolsa a ďalšie významné mestské paláce a chrámy. Popoludňajší presun na druhý breh rieky a degustácia svetovo presláveného portského vína spojená s prehliadkou miestnych pivníc v časti mesta Vila Nova de Gaia. Fakultatívne plavba loďou k ústiu rieky Duoro do Atlantického oceánu alebo jazda historickou električkou po nábreží až k oceánu. Návrat do hotela. Fakultatívne návšteva predstavenia portugalského hudobného žánru fado.

3. deň – raňajky, fakultatívne celodenný výlet loďou údolím rieky Duoro. Transfer do srdca regiónu presláveného pestovaním vínnej révy, z ktorej sa vyrába portské víno. Nalodenie a plavba do Porta s jedinečnými vyhliadkami na strmé svahy vinárskej oblasti, ktorá je často označovaná za najmalebnejší vinársky región Európy. Na lodi je podávaný obed. Alternatívne individuálny program v Porte – Casa do Infante  (Kniežací dom), rodisko slávneho princa Henricha Moreplavca, hlavného predstaviteľa veľkých portugalských objaviteľských výprav, lanová dráha Guindais, Múzeum portugalskej fotografie, či vyhliadka na mesto z kláštora Mosteiro da Serra do Pilar. Návrat do hotela.

4. deň - raňajky, výlet do okolia Porta, presun do významného pobrežného mesta Aveiro, ktoré je označované za „portugalské Benátky“.  Možnosť plavby na typických lodiach miestnymi kanálmi. Návrat do Porta, odlet.V cene je zahrnuté:
3x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, letecká doprava Viedeň - Porto - Viedeň, transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: servisné poplatky 195 EUR/os., palivový a emisný príplatok 25 EUR/os., doprava v meste, pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc).Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie (vrátane poistenia COVID) KOMFORT 3,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 4,70 EUR/os./deň, orientačná cena vstupov 55 EUR/os. (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 150 EUR/3 noci.

Typ stravy:
raňajky

Dni:
4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD    

Pamiatky v programe pre leták:
most Ponte Luis | kníhkupectvo Livraria Lielo | Aveiro


 

V cene je zahrnuté:7x ubytovanie v 3* hoteli, 5x polpenzia, 2x raňajky, letecká doprava Viedeň - Lisabon/Porto - Viedeň, podpalubná batožina, transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, autokarová doprava počas okruhu, sprievodca CK, ochutnávka vína v Porte, ostatné prehliadky/ochutnávky podľa programu bez vstupov. V cene nie je zahrnuté: Povinné príplatky: servisné poplatky 220 EUR/os., palivový a emisný príplatok 25 EUR/os., pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie (vrátane poistenia COVID) KOMFORT 3,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 4,50 EUR/os./deň, orientačná cena vstupov 100 EUR/os (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 230 EUR/7 nocí.

Lisabon | Cabon da Roca | Fatima | Porto

 


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -