Vyhľadávanie zájazdu

Najkrajšie záhrady TalianskaTermíny a ceny

Najkrajšie záhrady Talianska

Úvod - 5 - dňový autokarový zájazd

Perex - Talianske záhrady sú pastvou pre oči pre každého milovníka záhrad a parkov. Uvidíme tie, ktoré patria medzi najkrajšie  na svete - park Sigurta s kvetinovými záhonmi, jazierkami, hradom a labyrintom so živého plota je klenotom záhradnej architektúry, podobne ako slávna baroková terasovitá záhrada na ostrove Isola Bella na jazere Lago Magiore, alebo unikátna botanická záhrada Villa Taranto. 

Ubytovanie - 4 x v hoteli 3*

Stravovanie - 4 x raňajky

Doprava - Autokarová

1. deň - Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy cca o 07:00 h). Tranzit cez Rakúsko V podvečerných hodinách príchod na ubytovanie v okolí Verony. Fakultatívne večera, prenocovanie.

2. deň - Raňajky, odchod na prehliadku parku s kvetinovými záhradami Parco Giardino Sigurta, ktoré sú považované za jedny z najkrajších na svete a patria ku klenotom záhradnej architektúry. Na ploche viac ako 600.000 m2 tu možno obdivovať farebné kvetinové záhony, jazierka s lotosmi a leknami, obrovský labyrint zo živého plota, hrad, záhradu s liečivými rastlinami, 400 r. starý dub, či rôzne dreviny bizarných tvarov.Vo vnútri parku sa dá pohybovať pešo, požičať si bicykel, elektrobicykel, golfový vozík, alebo sa zviesť turistickým vláčikom. Presun do malého romantického mestečka Borghetto sul Mincio, ako vystrihnutého z rozprávky – kamenné domčeky s kaviarničkami, starobylé mlyny, výhľad na ruiny stredovekého hradu. Deň ukončíme v očarujúcom mestečku Sirmione pri Lago di Garda. Návrat na ubytovanie, fakultatívne večera.

3. deň - Po raňajkách sa vyberieme k jazeru Lago d´Iseo a trajektom sa presunieme na Monte Isola - nedotknutý, takmer rozprávkový ostrov s prekrásnymi stredovekými a renesančnými kostolmi, honosnými vilami a sviežo zelenými záhradami. Po ceste vinárskym krajom Franciacorta s zastavíme na ochutnávku vína. Popoludní presun na prehliadku múzea bonsaiov v Parabagio, kde možno vidieť unikátnu zbierku drevín starých niekoľko sto rokov. Odchod na ubytovanie v okolí, fakultatívne večera.

4. deň - Raňajky,Odchod na výlet k druhému najväčšiemu talianskemu jazeru Lago Maggiore, kde sa môžeme kochať krásnou prírodou so subtropickou vegetáciou, ako aj výhľadmi na zasnežené vrcholky Álp.  Miestne záhrady - baroková s terasami na ostrove Isola Bella (fakultatívne možnosť plavby) a botanická záhrada Villa Taranto (fakultatívne možnosť plavby) sú majstrovským dielom talianskej záhradnej architektúry a pravidelne sa umiestňujú v prvej desiatke najkrajších záhrad sveta. Odchod na ubytovanie v okolí, fakultatívne večera.

5. deň - Raňajky. Odchod na Slovensko. Návrat vo večerných hodinách.


Celková cena zahŕňa - Dopravu autokarom, 4 x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, ochutnávku vína, trajekt na Monte Isola, sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa - Doplatok za 1/1 izbu 115 EUR, za 4 večere 86 EUR. Vstupy, cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -