Vyhľadávanie zájazdu

Katalánsko a BarcelonaTermíny a ceny

Katalánsko a Barcelona

Rýchly popis:

Vydajte sa s nami na cestu za perlami Katalánska - tešiť sa môžete na Barcelonu a jej najslávnejšie atrakcie ako katedrála sv. Eulálie, morské akvárium, Sagrada Familia, Casa Batlló, La Pedrera, či štadión FC Barcelona. Rozhodne nevynecháme ani kláštor Montserrat, múzeum Salvadora Dalího, či Gironu s historickými hradbami, židovskou štvrťou a gotickými kostolmi.

 

Ubytovanie: 7x v hoteli

Stravovanie: 7x polpenzia

 

Barcelona - Montserrat - Figueras - Cadaqués - Girona - Besalú

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY
Doprava:
letecká

Program:

1. deň – prílet do Barcelony, transfer do hotela, oddych na pláži, voľný program, večera.

2. deň – raňajky, celodenná prehliadka Barcelony, prehliadka gotickej štvrte, katedrály Sv. Eulálie, štvrť El Born, kostol Santa Mariá del Mar, popoludní voľný čas vhodný na návštevu Poble Espanyol - "španielska dedinka" či jedinečného L´Aquarium (morské akvárium). Návrat do hotela, večera.

3. deň – raňajky, transfer do Girony, mesta s jednou z najzachovalejších stredovekých židovských štvrtí, kúzelnými stredovekými hradbami a krásnymi románskymi kostolmi. Nachádza sa tu katedrála s vežou Karola Veľkého, románske kostoly San Perre de Galligants a San Nicolás, stredoveké hradby. Známa je aj svojimi farebnými domami na brehu rieky Onyar. Presun do Besalú, nádherného stredovekého mesta s románskymi kostolmi Sant Vicenc a Sant Pere, pozostatok benediktínskeho kláštora so zachovalými kúpeľmi, opevnený most cez rieku Fluviá. Návrat do hotela, večera.

4. deň – raňajky, presun k najvýznamnejšiemu pútnickému miestu Katalánska – výnimočný horský kláštor Montserrat s čiernou sochou Panny Márie Montserratskej, umiestneného v bralách v rozprávkovej krajine, prehliadka (katedrála a krížová cesta). Návrat do hotela, večera.

5. deň – raňajky, odjazd do Cadaqués – malebného prímorského mestečka s bielymi kamennými uličkami a nezameniteľnou atmosférou, ktoré si obľúbilo mnoho umelcov, medzi nimi Salvador Dalí, Pablo Picasso, Joan Miró, Walt Disney, André Breton, F.G. Llorca. Možnosť posedenia v príjemných kaviarničkách. Po prehliadke presun do Figueras - rodného mesta slávneho maliara surrealizmu Salvadora Dalího - návšteva jeho unikátneho múzea. Návrat do hotela, večera.

6. deň – raňajky, individuálne voľno. Obed. Popoludní transfer do Barcelony – prehliadka exteriéru katedrály Sagrada Familia. Panoramatická cesta mestom – býčia aréna, Arc de Triomf, Placa Catalunya, Passeig Grácia (Gaudího domy: Casa Batlló, Casa Milá – La Pedrera), najvýznamnejšie modernistické pamiatky mesta, Camp Nou – štadión FC Barcelona (fakultatívne prehliadka "Camp Nou"), pokračovanie cestou na Placa d´Espanya, Palau Nacional, olympijský štadión, vrch Montjuic – krátka zastávka na vyhliadke. Ďalej kráľovské lodenice, pamätník Krištofa Kolumba, prístav. Individuálne voľno na prehliadku mesta (napr. moderný prístav, La Rambla - najznámejšia ulica s pouličnými umelcami a živými sochami, tržnica La Boquería). Večerné predstavenie barcelonských fontán pod šírym nebom - hra hudby, svetla a vody. V nočných hodinách návrat do hotela.

7. deň – raňajky, deň určený na oddych, kúpanie. Večera.

8. deň – raňajky, transfer na letisko v Barcelone, odlet.V cene je zahrnuté:
7x ubytovanie v 3* hoteli s polpenziou, letecká doprava Viedeň - Barcelona - Viedeň, transfer letisko - hotel - letisko, autokarová doprava počas prehliadok, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: servisné poplatky 220 EUR/ os., palivový a emisný príplatok 25 EUR/os., pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie (vrátane poistenia COVID) KOMFORT 3,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 4,70 EUR/os./deň, transfer na letisko a späť s nástupom v NR 35 EUR/os., TT 30 EUR/os. alebo BA 25 EUR/os. (organizovaný pri min. počte 10 os.), orientačná cena vstupov 80 EUR/os. (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 195 EUR/7 nocí.

Typ stravy:
polpenzia

Dni:
8 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD

Pamiatky v programe pre leták:
Barcelona | Montserrat | Figueras | Cadaqués


 


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -