Vyhľadávanie zájazdu

MoravaTermíny a ceny


Rýchly popis:

Región ležiaci na česko-slovenskej hranici je bohatý na nádherné miesta ponúkajúce nezabudnuteľné zážitky. Lednice s romantickým zámkom a francúzskym parkom, Valtice s barokovým zámkom, či Mikulov s najrozsiahlejšou vinohradníckou expozíciou v kraji nachádzajúcou sa v rozľahlom zámku nad mestom. Rovnako aj návšteva Moravského krasu s jaskyňami, či mesta Brno ako metropoly regiónu určite zanechajú príjemný dojem a chuť vrátiť sa sem opäť.  


Ubytovanie: 2x v hoteli

Stravovanie: 2x raňajky


Lednice - Valtice - priepasť Macocha - Slavkov u Brna - Brno - Znojmo - Mikulov


COVID-19 PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINYDoprava:
autobusová

Program:

1. deň – odchod zo SR v ranných hodinách do Lednicko – valtického areálu (UNESCO). Prehliadka sídla Lichtensteinovcov – zámok Lednice, obklopený francúzskou záhradou a rozľahlým parkom. V poobedných hodinách presun do Valtíc – prehliadka barokového zámku s kaplnkou a kostolom Nanebovzatia Panny Márie, ochutnávka miestnych vín v priestoroch zámockých pivníc. Večer ubytovanie v hoteli.

2. deň – raňajky, presun do Moravského krasu patriaceho medzi najvýznamnejšie krasové oblasti v strednej Európe. Prehliadka komplexu Punkevních jaskýň, ktoré sú súčasťou najdlhšieho jaskynného systému v ČR. Možnosť plavby na loďkách podzemnou riečkou Punkvou spájajúcou jaskyne s legendami opradenou priepasťou Macocha. Výstup lanovkou k hornému okraju 138 m hlbokej priepasti, pohľad do jej hlbín z vyhliadkových mostíkov. Presun do mestečka Slavkov u Brna - prehliadka barokového zámku. Návšteva Brna, ktorého dominantou je hrad Špilberg týčiaci sa nad mestom, prehliadka centra mesta - chrám sv. Petra a Pavla s románsko-gotickou kryptou, Stará radnica, Brnenský orloj, návšteva unikátnej kostnice kostola sv. Jakuba. Večer ubytovanie v hoteli.

3. deň – raňajky, návšteva Znojma - mesto s kráľovskou povesťou vypínajúce sa nad riekou Dyjou. Prehliadka historického centra, Znojemského hradu, rotundy Panny Márie a sv. Kataríny. Znojemské podzemie - prechádzka labyrintom chodieb a pivníc tiahnucich sa popod domy a ulice centra – najväčší systém podzemných chodieb v Čechách. Poobede presun do vinohradmi obklopeného mestečka Mikulov, ktorého dominantou je barokový zámok s najrozsiahlejšou tuzemskou expozíciou vinárstva a vinohradníctva, stojaci na skalnatom útese. Prechádzka po historickom centre - Sgrafitový dom U rytierov, Dietrichsteinská hrobka v bývalom kostole Sv. Anny na hlavnom námestí, individuálne voľno. V podvečerných hodinách odchod späť na Slovensko.V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, 2x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/ os./noc), hygienický a bezpečnostný príplatok 5 EUR/os.,palivový príplatok 10 EUR/os. Odporúčaný doplatok:komplexné cestovné poistenie (vrátane poistenia COVID) KOMFORT 3,50 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 4,50 EUR/os./deň), orientačná cena vstupov 1100 CZK/45 EUR/os. (platba na mieste v miestnej mene). Ostatné doplatky:1-lôžková izba 65 EUR/2 noci, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 45 EUR. Nástupné miesta: BA bez príplatku, NR, TT - 5 EUR, NZ, KN, TO, PN, PE - 11 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 14 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 16 EUR. 

Typ stravy:
raňajky

Dni:

3 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
 


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -