Vyhľadávanie zájazdu

Transylvánia a jedinečná Delta DunajaTermíny a ceny

Transylvánia a jedinečná Delta Dunaja

Úvod - 5-dňový letecký zájazd.

Ubytovanie - 3* a 4* hotely.

Stravovanie - Raňajky.

Doprava - Letecká.

1. deň - Odlet z Viedne a prílet do hlavného mesta, Bukurešti. Po prílete nás bude čakať presunien na breh Čierneho mora, kde si spravíme krátku zastávku s prehliadkou mesta Konstanca. Pokračovať budeme až do mesta Tulcea. Východiskový bod pre poznávanie unikátnej Delty Dunaja (UNESCO).

2. deň - Po raňajkách sa nalodíme na Karpaten Princess. Čaká nás plavba kľukatými kanálmi a v prípade šťastia, budeme môcť pozorovať aj pelikány. Po plavbe nás bude čakať dlhší presun do mestečka Predeal.   

3. deň - Dnešný deň vyrážame do mesta Sighisoara. Založené bolo už v 12. storočí, no známe sa stalo hlavne vďaka tomu, že sa tu v roku 1431 narodil Vlad III., známy tiež ako Drakula. Počas prehliadky nás čaká krásne historické centrum (UNESCO), drakulov rodný dom, nádherná veža s orlojom či impozantná katedrála. Následne sa presunieme do mestečka Biertan, kde nás čaká jeden z mnohých unikátnych opevnených kostolov z čias stredoveku. Následný návrat do Predealu.

4. deň - Dnes sa opäť vydávame na potulky Transylvániou. Navštívime ďalšie jedinečné opevnené kostoly v mestečku Prejmer (UNESCO) a Harman. Pokračovať budeme do metropoly tejto oblasti, mesto Brašov, ktoré obklopujú vrcholy Karpát. Počas prehliadky sa prejdeme historickým centrom a navštívime známy čierny kostol, „Biserica Neagră“. Vrcholom dnešného dňa bude návšteva hradu Bran, ktorý predstavuje údajnú rezidenciu samotného Drakulu. Následný návrat do Predealu.

5. deň - Po raňajkách nás bude čakať presun do Bukurešti a prehliadka historického centra. Uvidíme Triumfálny oblúk, jedinečný pravoslávny monastier Palatul Patriarhiei a vrchol predstavuje určite druhá najväčšia budova na zemi, Palác parlamentu. Následný presun na letisko, odkiaľ sa večerným letom presunieme naspäť do Viedne.


Celková cena zahŕňa -

Leteckú dopravu. Servisné poplatky. Transfer Bratislava – letisko Bratislava. 3 x ubytovanie s raňajkami v 4* hoteli. 1 x ubytovanie s raňajkami v 3* hoteli. Všetky miestne transfery. Všetky vstupy uvedené v programe. Plavbu po Delte Dunaja vrátane konzumácie vína. Služby miestneho a slovensky hovoriaceho sprievodcu CK SATUR.

 

Celková cena nezahŕňa -

Príplatok za jednolôžkovú izbu 100 EUR. Stravu a nápoje nad rámec uvedený v programe. Cestovné poistenie.Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -