Vyhľadávanie zájazdu

Tajomné krásy Rumunska s pobytom pri moriTermíny a ceny

Tajomné krásy Rumunska s pobytom pri mori

Úvod - 10-dňový letecký zájazd.

Ubytovanie - 3* a 4* hotely.

Stravovanie - Raňajky.

Doprava - Letecká.

1. deň - Odlet a prílet do hlavného mesta, Bukurešti. Po prílete nás čaká presun do krásneho mesta Sibiu, kde sa počas prehliadky prejdeme historickým centrom z 12. storočia. Pokračovať budeme do malého mestečka Bazna, kde nás čaká jedinečný opevnený kostol z 15. storočia. Ubytovanie v Bazne.

2. deň - Vyrážame preskúmať Transylvániu. Našou prvou zastávkou bude nádherné mestečko Biertan s jedinečným opevneným kostolom z 15. storočia (UNESCO). Pokračovať budeme do mesta Sighisoara. Bolo založené už v 12. storočí, známe sa stalo hlavne vďaka tomu, že sa tu v roku 1431 narodil Vlad III., známy tiež ako Drakula. Turci tohto panovníka nazývali tiež „Kiziglu Bey“, čo v preklade znamená „Princ Narážač“. Počas prehliadky nás čaká krásne historické centrum (UNESCO), drakulov rodný dom, nádherná veža s orlojom či impozantná katedrála. Podvečerný návrat do Bazny.

3. deň - Dnešný deň vyrážame opäť za poznávaním, pričom našou prvou zastávkou bude mesto Turda. Po prehliadke historického centra nás čaká unikátna soľná baňa Salina Turda, ktorá má cez dve tisícročia a Business Insider ju dokonca vyhlásil za najkrajšie podzemné miesto na svete. Pokračujeme ďalej až do historického mesta Kluž, kde počas prehliadky navštívime napríklad kostol Sv. Martina za 15. storočia či Katedrálu Usnutia Presvätej Bohorodičky. Následný presun do Bazny, kde nás ešte čaká jazda kočom do neďalekej historickej dedinky Boian.

4. deň - Našou prvou dnešnou zastávkou bude historické mestečko Agnita. Pokračovať budeme do metropoly tejto oblasti, mesta Brašov, ktoré obklopujú vrcholy Karpát. Počas prehliadky sa prejdeme historickým centrom a navštívime známy čierny kostol, „Biserica Neagră“. Vrcholom dnešného dňa bude návšteva  hradu Bran, ktorý predstavuje údajnú rezidenciusamotného Drakulu. Ubytovanie v horskom meste Predeal.

5. deň - Čaká nás presun k Čiernemu moru, no počas cesty si spravíme zastávku v meste Sinaia. Zámok Peleš je totiž majstrovské dielo nemeckej, neorenesančnej architektúry a považuje sa za jeden z najzachovalejších a najkrajších zámkov v Európe. Príchod a ubytovanie v letovisku Neptun.

6. deň - 6. - 9. deň: Štyri oddychové dni na príjemnom pobreží Čierneho mora, počas ktorých budete mať možnosť využiť rôzne plážové aktivity. Prímorské letovisko Neptun ponúka nádherné piesočnaté pláže, množstvo vynikajúcich reštaurácii, barov a krásnu promenádu s rôznymi obchodíkmi.

7. deň -


10. deň -  Naberieme smer pozdĺž pobrežia do známeho mesta Konstanca, kde si spravíme krátku prehliadku a pokračujeme až do Bukurešti. Podvečerným letom sa presunieme naspäť do Viedne. 


Celková cena zahŕňa -

Leteckú dopravu. Servisné poplatky. Transfer Baletisko- Ba. Všetky miestne transfery. 8 x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, 1 x ubytovanie v hoteli 4* s raňajkami. Jazdu kočom vrátane konzumácie vína. Všetky vstupy uvedené v programe. Miestneho sprievodcu a sprievodcu CK SATUR.

 

Celková cena nezahŕňa - Stravu a nápoje mimo uvedené. Cestovné poistenie. Doplatok za 1/1.  


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -