Vyhľadávanie zájazdu

Čechy - Adršpašské skaly a okolieTermíny a ceny

Čechy - Adršpašské skaly a okolie

Rýchly popis:

Cesta na sever Českej republiky ku hraniciam s Poľskom je predovšetkým o prírodných atraktivitách. Na návštevníkov čakajú jedinečné skalné útvary, turistické trasy s rebríkmi a vyhliadkovými plošinami, či plavba loďkou po jazere. Na svoje si prídu aj milovníci histórie počas prehliadky barokového kláštora Broumov a deti si odnesú pekné zážitky z unikátneho safari pri Hradci Králové.


Ubytovanie: 2x v hoteli

Stravovanie: 2x raňajky 


Broumov - Teplické skaly - Adršpašské skaly - vodná nádrž Les Království - SAFARI park Dvůr Králové


COVID-19 PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINYDoprava:
autobusová

Program:

1. deň – odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách. Návšteva benediktínskeho kláštora Broumov – jednej z najznámejších barokových kultúrnych pamiatok v Čechách. Jeho dnešná podoba v štýle vrcholného baroka je dielom známeho českého architekta a staviteľa K. I. Dientzenhofera. Prehliadka unikátnej knižnice so 17 tis. zväzkami kníh, kostola sv. Vojtecha s bohatou výzdobou, kde je uložená kópia Turínskeho plátna z roku 1951. Možnosť prehliadnuť si aj podzemie kláštora, kde je uložených 34 múmií z farského kostola vo Vamberku. Súčasťou komplexu je aj kláštorná záhrada a cintorín s dreveným kostolíkom Panny Márie – najstaršou dochovanou drevenou sakrálnou stavbou v strednej Európe. Vo večerných hodinách ubytovanie.

2. deň – raňajky, celodenná prehliadka Adršpašsko - teplických skál – Teplický skalný okruh (turistický okruh cca 3 hod.) a Adršpašské skalné mesto (turistický okruh cca 2 hod.). Monumentálna krása divokého skalného labyrintu tvarovaného po stáročia vodou a vetrom berie dych. Lokalita patrí k najobdivovanejším prírodným úkazom v Čechách a je najrozsiahlejším skalným labyrintom v Strednej Európe. Počas turistickej prehliadky návštevníkov čakajú vyhliadkové plošiny, rebríky, skaly rôznych tvarov s príznačnými pomenovaniami, labyrinty skál a vodopády. Medzi najzaujímavejšie patria: Myšacia diera, Krakonošov zub či Milenci. Nezabudnuteľný zážitok je plavba loďkou s miestnym prievozníkom po jazere, ktorý porozpráva rôzne fakty a zaujímavosti nielen o skalách, ale aj o príšerách a vodníkoch. Po prehliadke ubytovanie a nocľah.

3. deň – raňajky, zastávka na prekrásnej priehrade Les Království na rieke Labe ležiacej pri samote Tešnov, ktorá je vďaka svojej jedinečnosti vyhľadávaným cieľom turistov. Presun do unikátnej zoologickej záhrady SAFARI park Dvůr Králové, nezabudnuteľná prehliadka pre malých i veľkých po „africkom“ safari, jazda vyhliadkovým vláčikom, pozorovanie zvierat v tesnej blízkosti vo voľnom výbehu, rôzne pavilóny a expozície od pavilónu šeliem po vodný svet. ZOO sa zameriava najmä na veľkých cicavcov z Afriky, celkovo chová cez 2 400 zvierat. Záhrada patrí k turisticky najviac navštevovaným zariadeniam v regióne. V poobedňajších hodinách transfer na Slovensko. Príchod v neskorých večerných hodinách.V cene je zahrnuté:
 doprava luxusným autokarom, 2x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc), hygienický a bezpečnostný príplatok 5 EUR/os., palivový príplatok 10 EUR/os. Odporúčaný doplatok:komplexné cestovné poistenie (vrátane poistenia COVID) KOMFORT 3,50 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 4,50 EUR/os./deň), orientačná cena vstupov 650 CZK/27 EUR/os. (platba na mieste v CZK). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 55 EUR/2 noci, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 60 EUR. Nástupné miesta: BA bez príplatku, NR, TT - 5 EUR, NZ, KN, TO, PN, PE - 11 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 14 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 16 EUR.

Typ stravy:
raňajky

Dni:
3 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD


 


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -