Vyhľadávanie zájazdu

Adršpašské skaly a tajomné česko-poľské pohraničieTermíny a ceny

Adršpašské skaly a tajomné česko-poľské pohraničie

Rýchly popis:

Cesta za históriou a prírodnými krásami na Poľské pohraničie a sever Českej republiky je predovšetkým o prírodných atraktivitách. Na návštevníkov čakajú jedinečné skalné útvary, turistické trasy s rebríkmi a vyhliadkovými plošinami, či plavba loďkou po jazere. Na svoje si prídu aj milovníci histórie počas prehliadky hradu Ksiaz  a barokového kláštora Broumov


Ubytovanie: 2x v hoteli

Stravovanie: 2x raňajky 


Ksiaz - Swidnica - Adršpašské skaly - Teplické skaly - Broumov


 PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINYDoprava:
autobusová

Program:

1. deň – odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách, príchod do Poľska a návšteva tretieho najväčšieho poľského hradu - Ksiaz. Hrad má za sebou bohatú a zaujímavú históriu - okrem poľských vládcov bol sídlom husitov aj gestapa. Práve s týmto obdobím je spojená jedna z legiend, ktorá hrad  spája s jedným z najhľadanejších pokladov na svete - výzdobou Jantárovej komnaty, ktorú nacisti počas druhej svetovej vojny ukoristili v Rusku a podľa niektorých dohadov práve rozsiahle podzemné chodby a priestory pod hradom Ksiaz môžu tento poklad ukrývať. Presun do neďalekého mesta Swidnica, s najväčšou hrázdenou stavbou Európy - kostolom mieru (UNESCO). Vo večerných hodinách ubytovanie ubytovanie v hoteli.

2. deň – raňajky, celodenná prehliadka Adršpašsko - teplických skál – Teplický skalný okruh (turistický okruh cca 3 hod.) a Adršpašské skalné mesto (turistický okruh cca 2 hod.). Monumentálna krása divokého skalného labyrintu tvarovaného po stáročia vodou a vetrom berie dych. Lokalita patrí k najobdivovanejším prírodným úkazom v Čechách a je najrozsiahlejším skalným labyrintom v Strednej Európe. Počas turistickej prehliadky návštevníkov čakajú vyhliadkové plošiny, rebríky, skaly rôznych tvarov s príznačnými pomenovaniami, labyrinty skál a vodopády. Medzi najzaujímavejšie patria: Myšacia diera, Krakonošov zub či Milenci. Nezabudnuteľný zážitok je plavba loďkou s miestnym prievozníkom po jazere, ktorý porozpráva rôzne fakty a zaujímavosti nielen o skalách, ale aj o príšerách a vodníkoch. Po prehliadke ubytovanie a nocľah.

3. deň – po raňajkách návšteva benediktínskeho kláštora Broumov – jednej z najznámejších barokových kultúrnych pamiatok v Čechách. Jeho dnešná podoba v štýle vrcholného baroka je dielom známeho českého architekta a staviteľa K. I. Dientzenhofera. Prehliadka unikátnej knižnice so 17 tis. zväzkami kníh, kostola sv. Vojtecha s bohatou výzdobou, kde je uložená kópia Turínskeho plátna z roku 1951. Možnosť prehliadnuť si aj podzemie kláštora, kde je uložených 34 múmií z farského kostola vo Vamberku. Súčasťou komplexu je aj kláštorná záhrada a cintorín s dreveným kostolíkom Panny Márie – najstaršou dochovanou drevenou sakrálnou stavbou v strednej Európe. V popoludňajších hodinách transfer na Slovensko, príchod v neskorých večerných hodinách.V cene je zahrnuté:
 doprava luxusným autokarom, 2x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: palivový príplatok 5 EUR, pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie (vrátane poistenia COVID) KOMFORT 3,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 4,70 EUR/os./deň), orientačná cena vstupov 35 EUR/os. (platba na mieste v miestnej mene). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 75 EUR/2 noci, miestenka 10 EUR, príplatok za dvojsedadlo 90 EUR. Nástupné miesta: BA bez príplatku, NR, TT - 10 EUR, NZ, KN, TO, PN, PE - 15 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 20 EUR, BB, ZV, PB, ZA - 25 EUR.

Typ stravy:
raňajky

Dni:
3 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD

Pamiatky v programe pre leták:
hrad Ksiazs | Adršpašské skaly | Broumov | Swidnica


 


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -