Vyhľadávanie zájazdu

Krkonoše a Adršpašsko - teplické skalyTermíny a ceny

Krkonoše a Adršpašsko - teplické skaly

Perex - Objavte s nami najvyššiu horu Krkonoš a Adršpašsko - teplické skaly s množstvom prírodných úkazov. Ideálne pre milovníkov turistiky.

Ubytovanie - 3x ubytovanie v 2*/3* hoteli/penzióne 

Stravovanie - 3x raňajky

Poznámka - Zmena programu vyhradená.

Doprava - Autokar.

1. deň -

Odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách (z Bratislavy o 07:00 h). Program začneme prehliadkou Kutnej Hory, bohatej na kultúrne a historické pamiatky, ktorá je od roku 1995 zapísaná na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Vďaka ťažbe striebra v stredoveku išlo o veľmi dôležité české mesto. Uvidíme Dačického dom, Katedrálu Nanebovzatia Panny Márie a sv. Jána Krstiteľa, Chrám sv. Barbory, Kamenný dom, Jezuitské kolégium, neskorogotickú kamennú kašnu a iné. Nevynecháme ani Kostnicu, ktorej výzdoba je tvorená skoro výlučne z ľudských pozostatkov. Odchod na ubytovanie.

 

2. deň -

Po raňajkách výstup na Snežku, najvyššiu horu Krkonoš a  Českej republiky. Cez vrchol Snežky prechádza česko – poľská hranica, pričom najvyšší bod sa nachádza na poľskej strane hranice. Na vrchol vedie z Pece pod Snežkou kabínková lanovka ako aj niekoľko turistických trás. Presun na ubytovanie.

3. deň -

Raňajky. Celodenný výlet do Adršpašských skál, do najrozsiahlejšieho skalného labyrintu v strednej Európe. Počas 3,5 km turistického okruhu skalného mesta uvidíme na každom kroku skaly rôznych tvarov s príznačnými pomenovaniami ako napr. Džbán, Dvojčatá v perinke, Orlie hniezdo, Milenci. Ďalšou atrakciou je Veľký vodopád padajúci z výšky 16 m. Nevynecháme ani plavbu loďkou po jazere, počas ktorej nám prievozník porozpráva nielen o okolitých skalách, ale aj o vodníkoch a príšerách v jazere. Odchod na ubytovanie.

4. deň -

Po raňajkách odchod do Teplických skál, pre ktoré sú charakteristické súvislé skalné steny siahajúce niekde až do výšky 70 m, štíhle skalné veže, previsy, tajomné jaskyne, úzke údolia medzi skalami a divoká príroda. Počas turistického okruhu uvidíme skaly so zvláštnymi názvami ako Ruka zo zmrzlinou, Krakonošova harfa, Mäsiarova sekera a iné. Najväčšími a najznámejšími útvarmi Teplických skál sú Skalná koruna a Chrámové a Martinské steny. V Chrámových skalách sa nachádza najrozsiahlejší skalný labyrint v strednej Európe, nazývaný Poseidon, s jaskyňami, priepasťami a strmými tiesňavami. Po prehliadke odchod na Slovensko, príchod vo večerných hodinách.


Celková cena zahŕňa -

Dopravu luxusným autokarom, 3 x ubytovanie s raňajkami v 2*/3* hoteli/penzióne, sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa -

Vstupy, pobytovú taxu, cestovné poistenie, doplatok za 1/1 izbu 20 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -