Vyhľadávanie zájazdu

Egypt - plavba po NíleTermíny a ceny

Egypt - plavba po Níle

Úvod
Krajina faraónov, ktorá oplýva jedinečnými stavbami pri rieke Níl. Spoznáte chrámový komplex v Karnaku a chrám v Luxore, Údolie kráľov so svojimi tajomstvami, zádušný chrám kráľovnej Hatšepsut. Z plaviacej sa lode budete pozorovať zeleň i púšť, a obdivovať dvetisíc ročné reliéfy plné mytológie, dotknete sa núbijskej kultúry a ešte vás čaká aj relax pri Červenom mori. 

Ubytovanie

4* hotel,  5* loď.

LOĎ A JEJ VYBAVENIE

Plavby po Níle sú realizované na kvalitných 5* lodiach. Väčšinou využívame lode z flotily Jaz Cruises. Jaz Crown Jewel alebo podobná 5* loď, oknové kajuty situované na jednotlivých palubách lode. K vybaveniu kajút patrí kúpeľňa, sušič vlasov, SAT TV, trezor, minibar a klimatizácia. Na lodi sa nachádza recepcia, bar na hornej palube, reštaurácia, salón krásy, lounge s pripojením na internet (za poplatok), obchod so suvenírmi a fitnes centrum. Na hornej palube je terasa na slnenie a bazén, ležadlá, slnečníky a osušky sú zdarma.

Stravovanie
Na lodi plná penzia bez nápojov, v hoteli all inclusive.

Poznámka
Trasa plavby a dni odchodov sa môžu meniť. Lodným itinerárom sa prispôsobuje následne aj program zájazdu. Plavba sa začína/končí v Asuáne alebo v Luxore. Možnosť zakúpiť prelet Asuán - Hurghada cez Káhiru.

Doprava
Letecká z Bratislavy alebo z Viedne.

1. deň
Odlet z Bratislavy/z Viedne do Egypta. Po prílete do Hurghady/Marsa Alam presun do hotela, ubytovanie.

2. deň
Skorý transfer do Luxoru, kde začne naša plavba. Navštívime dva nádherné chrámy na východnom brehu Nílu - Luxor a Karnak. Chrám v Karnaku, kultové stredisko boha Amona. Bol postupne stavaný a rozširovaný až 1500 rokov. Na jeho výstavbe sa zúčastnila väčšina významných faraónov. Luxor je jedným z najstarších a najvýznamnejších miest v Egypte. Mesto i chrám sú postavené v súlade s pravidlami egyptského náboženstva - východ je symbolom zrodenia, západ symbolom smrti. 

3. deň

Na západnom brehu Luxoru v pieskovom zálive obklopenom kamennými útesmi objavíme Údolie kráľov. To je tá slávna „ríša mŕtvych“, kdesa faraóni pred 3500 rokmi rozhodli „odísť na svojvečný život“. Desiatky hrobov ukrývali po dobu 500 rokov množstvo pokladu, no zachoval sa lenjediný, Tutanchamonov. Západný breh sa pýšiešte jedným skvostom a to zádušným chrámompatriacim kráľovnej Hatšepsut, ktorý pre ňupostavil architekt Senmut na troch obrovskýchumelých terasách. To, čo jej tam „naveky“ napísalsi nájdeme na farebných reliéfoch s hieroglyfmi. Memnonove kolosy ako ich nazvali Gréci, násudivia svojou veľkoleposťou, o ktorú sa postaraljeden z najväčších stavebníkov – Amenhotep III. Poskončení prehliadky nás čaká plavba do Edfu, cezplavebnú komoru v Esne.

4. deň

Edfu, skrytý egyptský klenot nás skutočnekráľovsky privíta cez veľkú vstupnú bránu,ktorou vojdeme do tajomného sveta boha Hora.Tu na stenách sú vytesané všetky jeho hrdinstvá.Egypťania verili, že on je božský vládca, čo zvíťazilnad svojim nepriateľom Sutechom. Chrám sabudoval 200 rokov a z nápisov vieme, že ho založil23. augusta 237 pred n.l. Ptolemaios III. Tento deňešte vojdeme do dvojchrámu v Kom Ombo, ktorýje zasvätený aj Horovi aj Sobekovi, ktoréhoEgypťania zobrazili v podobe krokodíla. Múmiekrokodílov v tunajšom múzeu dosvedčujú, akí bolipre nich dôležití. Po prehliadke sa plavíme hlbšiedo Horného Egypta, do Asuánu.

5. deň

 Farebný, živý, rušný, žiarivý od Nílu, ale aj odzlatej Núbijskej púšte, asi tak by sme mohlivystihnúť Asuán. Je pastvou pre oči, lebo prijeho nohách mu leží najromantickejší egyptskýchrám, ktorý bol postavený z lásky a zasvätenýnajdlhšie uctievanej bohyni Isis, čiže vyše štyria pol tisíca rokov. Za Isis sa musíme ešte poplaviťmalou motorovou loďkou na ostrov, kde bol chrámv minulom storočí presunutý. Asuán nádhernezdobia núbijské dedinky, v ktorých vládne čulýruch a veselí Núbijci mu dodávajú africký šmrnc.V závislosti od času bude fakultatívne možnosťnávštevy Núbijskej dediny.

6. deň

Vylodenie a následne nás čaká dlhý presun z Asuánu do turisticky obľúbeného letoviska Hurghada/Marsa Alam

7. deň

Voľný deň plný slnka, mora a pobyt s all inclusive programom v Hurghade/Marsa Alam.

8. deň

Podľa letových časov transfer na letisko, odlet do Bratislavy/do Viedne.

Povinné doplatky
Povinné prepitné na lodi 60 USD (platí sa na mieste).

Maximálne obsadenie
16 osôb.


Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu z Bratislavy do Hurghady alebo Marsa Alam vrátane letiskových a servisných poplatkov. Miestne transfery. 4x ubytovanie na 5* lodi s plnou penziou, 3x ubytovanie v 4* hoteli v Hurghade s all inclusive programom. Miestneho sprievodcu počas plavby. Vstupné vízum. Sprievodcu CK SATUR. 

Celková cena nezahŕňa

Doplatok za jednolôžkovú izbu/kajutu. Stravu a nápoje nezahrnuté v programe. Vstupy do pamiatok 220 USD/osoba (platba na mieste sprievodcovi). Fakultatívne výlety - Abu Simbel cca 160 USD, let balónom nad Luxorom 150 USD (platba na mieste). Cestovné poistenie. Možnosť zakúpiť prelet Asuán - Hurghada cez Káhiru.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -