Vyhľadávanie zájazdu

Egypt - plavba po NíleTermíny a ceny

Egypt - plavba po Níle

Úvod
8-dňový letecký zájazd.

Perex
Krajina faraónov, ktorá oplýva jedinečnými stavbami pri rieke Níl. Spoznáte chrámový komplex v Karnaku a chrám v Luxore, Údolie kráľov so svojimi tajomstvami, zádušný chrám kráľovnej Hatšepsut. Z plaviacej sa lode budete pozorovať zeleň i púšť, a obdivovať dvetisíc ročné reliéfy plné mytológie, dotknete sa núbijskej kultúry a ešte vás čaká aj relax pri Červenom mori.

Ubytovanie
4* hotel, 5* loď.

LOĎ A JEJ VYBAVENIE

Plavby po Níle sú realizované na kvalitných 5* lodiach. Väčšinou využívame lode z flotily Jaz Cruises.Jaz Crown Jewel alebo podobná 5* loď, oknové kajuty situované na jednotlivých palubách lode. K vybaveniu kajút patrí kúpeľňa, sušič vlasov, SAT TV, trezor, minibar a klimatizácia. Na lodi sa nachádza recepcia, bar na hornej palube, reštaurácia, salón krásy, lounge s pripojením na internet (za poplatok), obchod so suvenírmi a fitnes centrum. Na hornej palube je terasa na slnenie a bazén, ležadlá, slnečníky a osušky sú zdarma.

Stravovanie
Na lodi plná penzia bez nápojov, v hoteli all inclusive.

Poznámka
Trasa plavby a dni odchodov sa môžu meniť. Lodným itinerárom sa prispôsobuje následne aj program zájazdu. Plavba sa začína/končí v Asuáne alebo v Luxore. Možnosť zakúpiť prelet Asuán - Hurghada cez Káhiru.

Doprava
Letecká z Bratislavy alebo z Viedne.

1. deň
Odlet z Bratislavy/z Viedne do Egypta. Po prílete do Hurghady/Marsa Alam presun do hotela, ubytovanie.

2. deň
Skorý transfer do Luxoru, kde začne naša plavba. Navštívime dva nádherné chrámy na východnom brehu Nílu - Luxor a Karnak. Chrám v Karnaku, kultové stredisko boha Amona. Bol postupne stavaný a rozširovaný až 1500 rokov. Na jeho výstavbe sa zúčastnila väčšina významných faraónov. Luxor je jedným z najstarších a najvýznamnejších miest v Egypte. Mesto i chrám sú postavené v súlade s pravidlami egyptského náboženstva - východ je symbolom zrodenia, západ symbolom smrti.

3. deň
Navštívime „ríšu mŕtvych“ Údolie kráľov, kde sa nachádzajú hrobky kráľov z 18., 19. a 20. dynastie. Svoje miesto tu má i hrobka azda najznámejšieho faraóna Tutanchamóna. Navštívime Chrám kráľovnej Hatšepsut, čiastočne vytesaný do skaly a čiastočne dostavaný do svojej pôvodnej podoby. Nevynecháme ani sochy faraóna Amenthotepa III. – Memnonove kolosy. Plavba do Edfu.

4. deň
V meste Edfu navštívime chrám sokolieho boha Hora, ktorý je nielen najzachovalejším chrámom v celej krajine, ale i jedným z najkrajších chrámov. Boh Hor je vždy znázorňovaný ako sokol a jeho krídla boli symbolom rozlohy vesmíru a slnko a mesiac boli považované za jeho oči. Plavba do mesta Kom Ombo, kde navštívime chrám boha Sobeka. Asuán.

5. deň
Asuán je akousi pomyselnou "bránou do čiernej Afriky", a zároveň je mestom bez jediného mosta. Veľká asuánska priehrada vystihuje kontrast starej a novej doby. High Dam, Philae.  Náštevy Núbijskej dediny (fakultatívne).

6. deň
Check-out z lode, pred nami je dlhý presun z Asuánu do letoviska Hurghada/Marsa Alam. V silvestrovskom termíne je presun do letoviska riešený preletom Asuán - Káhira - Hurghada.

7. deň
Pobyt s all inclusive programom v Hurghade/Marsa Alam.

8. deň
Podľa letových časov transfer na letisko, odlet do Bratislavy/do Viedne.

Povinné doplatky
Povinné prepitné na lodi 60 USD (platí sa na mieste).

Maximálne obsadenie
16 osôb.


Celková cena zahŕňa
Leteckú dopravu z Bratislavy do Hurghady alebo Marsa Alam vrátane letiskových a servisných poplatkov. Miestne transfery. 4x ubytovanie na 5* lodi s plnou penziou, 3x ubytovanie v 4* hoteli v Hurghade s all inclusive programom. Miestneho sprievodcu počas plavby. Vstupné vízum. Sprievodcu CK SATUR. V silvestrovskom termíne je v cene miestny prelet Asuán - Káhira - Hurghada.

Celková cena nezahŕňa
Doplatok za jednolôžkovú izbu/kajutu. Stravu a nápoje nezahrnuté v programe. Doplatok za all inclusive na lodi. Vstupy do pamiatok 200 USD/osoba (platba na mieste sprievodcovi). Fakultatívne výlety - Abu Simbel cca 120 USD, let balónom nad Luxorom 110 USD (platba na mieste). Cestovné poistenie. Možnosť zakúpiť prelet Asuán - Hurghada cez Káhiru (v silvestrovskom termíne v cene).


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -