Vyhľadávanie zájazdu

Okúzľujúce ProvensálskoTermíny a ceny

Okúzľujúce Provensálsko

Úvod
6-dňový letecký zájazd.

Perex
Vyberieme sa spolu do oblasti južného Francúzska, do Provensálska presláveného levanduľovými záhonmi, ktorých vôňa sa šíri po celom kraji. Nekonečné polia posiate fialovou levanduľou a slnečnicami len umocňujú typickú provensálsku atmosféru. Kombinácia bohatej histórie, kultúrnych pamiatok, malebnej prírody a útulných malých mestečiek je nezabudnuteľným zážitkom.

Ubytovanie
3* hotely

Stravovanie
raňajky

Poznámka
Zmena programu, letových časov a odletových miest vyhradená.

Doprava
Letecká.

1. deň
Odlet z Viedne so nádherného mesta Marseille. Po prílete si v hoteli odlžíme batožinu a podnikneme výlet do dedinky Roussillon, preslávenej náleziskom okru všetkých odtieňov. Medzi vinicami s kombináciou vône levandule sa zamilujeme do mestečka, s pár stovkami obyvateľov, ponoreného do okrového odtieňa. Krásy mesta sa odrážajú aj do umenia miestnych, domáci radi vlastnia ateliér, kde sa ponárajú do sveta malieb a hrnčiarstva. Vychutnáme si aj panoramatické výhľady na „village perché“ (orlie hniezdo) Gordes a fotogenické opátstvo Abbaye de Senanque. Kláštor Sénanque navštívia ročne tisíce turistov, ktorí majú možnosť obdivovať architektúru kláštora, poprechádzať sa po levanduľových hájoch, zakúpiť si originálny levanduľový med, chutné koláčiky a voňavé levanduľové vrecúška.

2. deň
Raňajky, príchod do „pápežského mesta“ – Avignon (prehliadka historických pamiatok – Opera, Pápežský palác, Rocher des Doms, Starý most, Kaplnka sv. Mikuláša). V popoludňajších hodinách sa presunieme k unikátnej pamiatke – rímskemu mostu Pont du Gard, legendárnemu technickému dielu z roku 19 pred Kristom.

3. deň
Po raňajkách sa presunieme do hlavného pôsobiska Van Gogha, historického mesta Arles, kde sa každoročne konajú zvláštne býčie preteky. Pre záujemcov návšteva rímskeho amfiteátra a divadla, katedrály St. Trophime. Popoludní navštívime Camargue, národný park v delte Rhôny, jedinečná flóra i fauna.

4. deň
Cez Saint Rémy, rodné mesto mysliteľa Michela de Nostre-Dame, známeho ako Nostradamus, sa dostaneme k ruinám rímskeho osídlenia Glanum. Pre fanúšikov Van Gogha možnosť navštíviť liečebňu Saint Paul de Mausolé, kde slávny maliar odpočíval a liečil sa. Pokračujeme do Baux de Provence na prehliadku majestátnej stredovekej pevnosti. Popoludní sa vydáme po stopách Paula Cézanna do ďalšieho typického provensálskeho mesta - Aix-en-Provence. Mestu sa hovorí aj „mesto vody“, vďaka termálnym prameňom, ktoré zlákali už Rimanov a tiež vďaka mnohým mestským fontánam.

5. deň
Pred nami je celodenný výlet s ohromujúcimi výhľadmi do kaňonu Gorges du Verdon, ktorého steny miestami dosahujú hĺbky až 700 metrov. Zastávka pri jazere Saint Croix. Presun do hotela v Cannes.

6. deň
Transfer na letisko v Nice. Návrat do Viedne.


Celková cena zahŕňa
Leteckú dopravu vrátane letiskových a servisných poplatkov. Transfer BA – letisko – BA. Miestne transfery. 5 x ubytovanie v hoteloch 3* s raňajkami. Sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa
Doplatok za jednolôžkovú izbu. Vstupy. Pobytovú taxu. Cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -