Vyhľadávanie zájazdu

Írsko - zelený ostrovTermíny a ceny

Írsko - zelený ostrov

Úvod
9-dňový letecký zájazd

Perex
Smaragdový ostrov so svojimi keltskými tradíciami, tajomstvom výroby piva Guinness a vždy zelenou trávou vás zavedie ku priateľským, pohostinným Írom, ktorí majú zmysel pre humor. Vikingský Dublin je o stredoveku, literárnych osobnostiach, pive a skvelom jedle, výnimočný je Belfast ako aj opevnené Londonderry. Scenérie ako namaľované uvidíte v horách Wicklow, údoliach, zachovalých hradoch a kláštorných zrúcaninách, keltských krížoch, dramatických útesoch Cliffs of Moher, pri Obrovom chodníku a v mramorovom meste Kilkenny.

Ubytovanie
8x v hoteli 3*.

Stravovanie
8x raňajky.

Poznámka
Zmena programu, letových časov a odletových miest vyhradená.

Doprava
Letecká doprava, autokarová doprava počas pobytu.

1. deň
Odlet do Dublinu. , ubytovanie. Hlavné mesto Írska začneme poznávať popoludnňajšou prechádzka popri Christ church katedrále, ku zámemu mostu Halfpenny Bridge, O´Connel street, The Spire a večer nás čaká posedenie pri zaslúženom pive v centre dublinských krčmičiek, v známom Temple bar. Fakultatívne večera.

2. deň
Po raňajkách sa vydáme južne od Dublinu, čakajú nás krásne scenérie Wicklow mountains. Zastavíme sa v údolí dvoch jazier Glendalough, kde už v rannom stredoveku sv. Kevin založil kláštor a okolité usadlosti. Ďalej nás čaká stredoveké mestečko Kilkenny postavené z čierneho vápenca, preto je prezývané "mramorové mesto". Pozrieme si normandský hrad, ktorý bol 600 rokov vo vlastníctve rodiny Butlerovcov. Ubytovanie, fakultatívne večera.

3. deň
Raňajky. Dnes nás čaká impozantná zrúcanina hradu Rock of Cashel, kedysi sídlo kráľov z Munsteru. Pokračujem do malebného prístavu Cobh, ktorý bol v r. 1912 poslednou zastávkou parníka Titanic. Je tu prístavná budova, mólo, po ktorom nastupovali poslední írski pasažieri na vytúženú cestu za veľkú mláku. Prehliadka hradu Blarney. Podľa povesti, ak pobozkáte tunajší čarovný kameň, bude vám udelený dar výrečnosti. Ubytovanie, fakultatívne večera.

4. deň
Raňajky. Dnešný deň venujeme polostrovu Iveragh. Povezieme sa po okružnej ceste popri Atlantiku, zvanej Ring of Kerry s krátkymi zastávkami na vyhliadkových bodoch (Ladies View) a v tunajších mestečkách (Sneem). Polostrov Iveragh patrí k najmalebnejším oblastiam Írska, zároveň k najtajomnejším. Nachádza sa tu množstvo kruhových pevností, my navštívime pravdepodobne najstaršiu z nich, Staigue Fort, postavenú v neskorej dobe železnej, z na sucho kladených kameňov. Úzke cestičky nás dovedú až ku Kerry cliffs, dramatickým útesom z ktorých sú nádherné výhľady na ostrovy Skellig Michael. V prípade pekného počasia, možnosť kúpania na niektorej z očarujúcich pláží. Ubytovanie, fakultatívne večera.

5. deň
Raňajky. Zastávka na stredovekom hrade Bunratty, ktorý vďaka zrekonštruovanému interiéru dodnes hostí stredoveké bankety. Blízky ľudový park zasa dokumentuje život obyvateľov v minulosti cez dobové domčeky, chalúpky a farmy. Pokračovanie ku Cliffs of Moher, 8 km pásu pobrežia s útesmi vyššími ako 200 m, ktoré sa zvažujú kolmo do mora (miesto patrí k najkrajším úsekom pobrežia západnej Európy). Cesta cez región Burren (národný park) – oblasti holých vápencových skál, medzi ktorými boli odkryté megalitické hroby a stavby z doby kamennej. Ubytovanie v okolí mesta Galway, fakultatívne večera.

6. deň
Raňajky. Prejazd oblasťou krásneho Írskeho vidieku. Zastávka pri jednom z najdôležitejších írskych kláštorov, kde boli pochovávaní aj králi – Clonmacnoise. Prejazd do Severného Írska, Londonderry, jediného opevneného mesta v Írsku, dejiska smutne známej Bloody Sunday. Ubytovanie, fakultatívne večera.

7. deň
Raňajky. Návšteva Giant’s Causeway, Obrovho chodníka - obrovské stĺpovité skalné útvary vulkanického pôvodu. Pokračovať budeme návštevou najstaršej licencovanej pálenice na svete, Bushmills Distillery – jedinečná možnosť okúsiť pravú írsku whiskey. Odvážlivci sa môžu prejsť po Carrick-a-rede - hojdacom lanovom moste zavesenom 25 m nad morskou hladinou. Návrat na ubytovanie v okolí Belfastu, fakultatívne večera.

8. deň
Raňajky. Prehliadka metropoly severu – mesta Belfast, v ktorom sa zrodil Titanic, ale aj dobre známy konflikt, na ktorý už dnes, našťastie, len spomíname. Navštívime múzeum Titanic, ktoré sa nachádza v lodenici Harland & Wolff‘, pozrieme si Severoírsky parlament, radnicu či, hodinovú vežu Albert Memorial Clock Tower. Popoludní presun do Dublinu. Pre záujemcov možná prehliadka v návštevníckom centre pivovaru Guinness, kde si každý môže načapovať svoju vlastnú pintu piva. Odhalíme tajomstvá výroby tohto tmavého moku a na záver nás čaká panoramatický výhľad na celý Dublin zo strechy pivovaru. Ubytovanie

9. deň
Raňajky. Prehliadku Dubinu dokončíme v Trinity College, najstaršej írskej univerzity, založenej ešte kráľovnou Alžbetou I., pozrieme si jej najväčšiu pýchu, knižnicu, kde sa ukrýva okolo 200 tisíc kníh, najmä Book of Kells - krásne zdobený evanjeliár starý viac ako 1 200 rokov. Pokračujeme prechádzkou cez známu Grafton street, ku St. Patrick katedrále, prejdeme areál Dublinského hradu Popoludní transfer na letisko, odlet z Dublinu.


Celková cena zahŕňa
Leteckú dopravu do Dublinu vrátane servisných a letiskových poplatkov. Transfer BA – letisko – BA (v prípade odletu mimo Bratislavy). Miestne transfery a dopravu. 8 x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami. Ochutnávku whisky. Vstup na Mohérove útesy. Vstup na Obrov chodník a vysutý most Carick a rede v Severnom Írsku. Vstup do múzea Titanic v Belfaste. Sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa
Doplatok za jednolôžkovú izbu. Doplatok za večere. Vstup do Múzea pivovaru Guinness a ostatné vstupy mimo uvedených. Cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -