Vyhľadávanie zájazdu

Hrady a zámky strednej MoravyTermíny a ceny

Hrady a zámky strednej Moravy

Úvod
Vojdite do historického sveta strednej Moravy, kde okúzľujúce jadro mesta Prostějov, barokový zámok Náměšť na Hané, rozprávkový Bouzov, ako aj jedinečný gotický hrad Šternberk z 13. storočia či romantický zámok Lešná, ktorý je dokonalou ukážkou života šľachty začiatkom 20. storočia vám prinesú vzácne architektonické a kultúrne zážitky.

Ubytovanie
1x ubytovanie

Stravovanie
1x raňajky

Poznámka
Zmena programu vyhradená.

Doprava
Autokarová.

1. deň

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy cca o 07:00 h). Príchod do Prostějova, krátka prehliadka historického jadra, ktoré je pamiatkovou zónou. V barokovom zámku Náměšť na Hané, obkolesenom kruhovým parkom, z ktorého vychádzajú štyri 200 ročné lipové aleje, si prehliadneme unikátnu zbierku slávnostných a cestovných kočiarov olomouckých biskupov a arcibiskupov. Pokračujeme prehliadkou „rozprávkového“ hradu Bouzov, ktorý bol miestom nakrúcania mnohých hraných rozprávok a filmov. Odchod na ubytovanie.

 

2. deň

Po raňajkách odchod do starobylého mesta Šternberk, ktorý leží neďaleko Olomouca. Vyrástlo na dôležitej križovatke obchodných ciest. Dnes má krásne zachované historické jadro. Pred cestou späť na Slovensko si pozrieme romantický zámok Lešná. Návrat na Slovensko vo večerných hodinách (do Bratislavy cca medzi 20:00 – 21:00 h).

 


Celková cena zahŕňa
Dopravu luxusným autokarom. 1x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3*. SprievodcuCK SATUR.

Celková cena nezahŕňa
Doplatok za jednolôžkovú izbu. Doplatok za miestenku. Vstupy. Pobytovú taxu. Cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -