Vyhľadávanie zájazdu

Turecké tajomstvá - balónová fiesta a čarovné prírodné komíny v KapadokiiTermíny a ceny

Turecké tajomstvá - balónová fiesta a čarovné prírodné komíny v Kapadokii

Úvod
5-dňový letecký zájazd.

Ubytovanie
4* hotel

Stravovanie
Polpenzia.

Doprava
Letecká.

1. deň
Odlet z Viedne do nádhernej a najmä tajomnej oblasti Kapadokia. Po prílete sa presunieme na hotel, kde si užijeme individuálne voľno, prípadne nám sprievodca vymyslí zaujímavý program v závislosti od letových časov.

2. deň
Kapadokia, oblasť, ktorá je známa najmä balónovými fiestami a unikátnymi prírodnými komínmi. Pozrieme sa do Goreme, turistického centra Kapadokie. Toto miesto ponúka jedny z najmimoriadnejších prírodných a historických divov sveta. V blízkosti sa nachádza údolie s unikátnymi skalnými útvarmi, ktoré sú nazývané aj rozprávkové komíny. Súčasťou je aj múzeum pod holým nebom. Za jedinečnú je označovaná oblasť údolia Pasabag, ktoré je prezývané aj „Údolím hríbov“, vďaka svojím skalným komínom v tvare húb. Je tiež známe ako Údolie mníchov, nakoľko v minulosti tu žila náboženská komunita, ktorá obývala priamo skalné útesy. Neďaleko sa nachádza ďalší unikát, údolie Devrent, v ktorom sú roztrúsené rozprávkové skalné komíny. Ak by sa našli medzi nami odvážlivci a chceli si pozrieť údolia z balónov, táto možnosť nám bude ponúknutá.

3. deň
Kaymakli, podzemné mesto, ktoré bolo vytesané do skál a do zeme, tvorí labyrint miestností navzájom prepojených tunelmi. Malo chrániť obyvateľov pred nájazdami nepriateľov a je staré až 4000 rokov. Zavítame k vulkanickému kráterovému jazeru Nar, kde sa nám naskytne nádherný výhľad na panorámu jazera a okolitých hôr. Presunieme sa do údolia Ihlara, ktoré je nádherným kaňonom, dlhým až 15 km a hlbokým 150 m. Urobíme si krátku prechádzku touto oblasťou, počas ktorej narazíme na mnohé podzemné kamenné tunely a jaskyne. Dajme si pozor na hlavy! Presúvame sa do údolia Pigeon, ktoré je domovom tisícok holubov. V skalách sa nachádza vytesaných niekoľko tisícok holubích obydlí a dôvod je prostý, žijú v dokonalej symbióze s miestnymi farmármi.

4. deň
Mustafapasa je ponorená do gréckej ortodoxnej histórie ešte pred tureckou vojnou, keď Turkovia a Gréci žili spolu v harmónii. Navštívime kláštor Keslilik zo 7. storočia, ktorý je vytesaný do skál a žili v ňom mnísi. V roku 2002 boli odhalené ruiny starobylého mesta Sobesos, kam sa i my pozrieme, a ktoré bolo zároveň jediným rímskym mestom v celom regióne.

5. deň
Presunieme sa na letisko a čaká nás odlet do Viedne.


Celková cena zahŕňa
Leteckú dopravu vrátane letiskových a servisných poplatkov. Transfer BA - letisko - BA. Miestne transfery. 4 x ubytovanie v 4* hoteli s polpenziou. Miestny sprievodca a sprievodca CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa
Doplatok za jednolôžkovú izbu. Strava a nápoje nezahrnuté v programe. Vstupy. Povinné prepitné miestnym vodičom s sprievodcom 40 EUR/osoba (vyzbiera sprievodca na mieste). Cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -