Vyhľadávanie zájazdu

Turecko - Cappadocia krajina balónov a prírodných komínovTermíny a ceny

Turecko - Cappadocia krajina balónov a prírodných komínov

Úvod - 10-dňový poznávací zájazd.

Perex - Istanbul, Cappadocia, Kusadasi, Pamukkale a Efez patria medzi najznámejšie skvosty Turecka, preto vás pozývame na dobrodružné poznávanie a objavovanie ich zákutí. Krajina balónov Cappadocia je známa aj pre svoje rozprávkové komíny, dedinky a nádherné údolia. Západná časť Turecka zas pre krásne more, prístavy a antické pamiatky ako oslavovaný a hrdý Efez. 

Ubytovanie - 4*/5* hotely.

Stravovanie - polpenzia, all inclusive

Doprava - Letecká.

1. deň - Odlet z Viedne do nádhernej a najmä tajomnej oblasti Cappadocia. Transfer na hotel.

2. deň - Cappadocia, oblasť, ktorá je známa najmä balónovými fiestami a unikátnymi prírodnými komínmi. Pozrieme sa do Goreme, turistické centrum Cappadocie. V blízkosti sa nachádza údolie s unikátnymi skalnými útvarmi, ktoré sú nazývané aj rozprávkové komíny. Súčasťou je ja múzeum pod holým nebom.  Ďalšie krasové útvary nám uchvátia v údoliach Devrent a Pasabag.

3. deň - Ráno nás privíta podzemné mesto Kaymakli, navštívime údolie Red Valley, kde sa nachádza veľké množstvo skalných útvarov, dedinku Cavusin a údolie Pigeon. Presunieme sa do historického mesta Avanos.

4. deň - Presunieme sa na letisku k miestnemu preletu do Izmiru. Po prílete sa vydáme do Kusadasi, ubytovanie,

5. deň - Efez, staroveké grécke mesto na juhozápade Turecka. Toto antické mesto je druhým najnavštevovanejším miestom Turecka. V roku 2015 bolo mesto zapísané do zoznamu UNESCO. Pamätihodnosti mesta sú rozprestreté po veľkom území. Nachádza sa tam divadlo, knižnica, jaskyňa sedmispáčov, legendárnych mladíkov uctievaných miestnymi obyvateľmi dodnes. Podľa povesti sa mali zachrániť pred prenasledovateľmi spánkom, ktorý trval dvesto rokov, a to v jaskyni na východnom okraji Efezu. Navštívime ďalší skvost Turecka, Pamukkale, jednu z najpopulárnejších turistických atrakcií Turecka. Pamukkale v preklade znamená „Bavlnený hrad“, čo vychádza z jeho krásnych travertínových terás, horúcich prameňov a nápadnej bielo sfarbenej krajiny. Nachádzajú sa tu aj ruiny grécko – rímskeho kúpeľného mesta Hierapolis, kde sa dá kúpať v prírodných prameňoch rovnako ako po celé tisícročia predtým.

6. deň - Voľný deň na kúpanie a oddych.

7. deň - Presunieme sa na letisko k miestnemu preletu do Istanbulu. Presun do hotela.

8. deň - Celý deň venujeme spoznaniu mesta Istanbul. Navštívime najväčšie pamiatky tohto mesta - Hagia Sofia, Modrá mešita, Obelisk, Hippodrom, palácový komplex Topkapi, niekdajšie sídlo tureckých sultánov. Nevynecháme ani známy Veľký bazár.

9. deň - Voľný program v Istanbule, ďalšie spoznávanie mesta so sprievodcom.

10. deň - Voľný program do odletu, transfer na letisko, odlet do Viedne.


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu vrátane letiskových a servisných poplatkov. Transfer BA - letisko - BA. Miestne transfery a miestne prelety. 9 x ubytovanie v 4*/5* hoteloch. Polpenzia, v Kusadasi all inclusive. Výlety podľa programu. Miestny sprievodca a sprievodca CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa - Doplatok za jednolôžkovú izbu. Strava a nápoje nezahrnuté v programe. Vstupy. Cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -