Vyhľadávanie zájazdu

Turecko - Cappadocia krajina balónov a prírodných komínovTermíny a ceny

Turecko - Cappadocia krajina balónov a prírodných komínov

Úvod - 10-dňový poznávací zájazd.

Perex - Istanbul, Cappadocia, Kusadasi, Pamukkale a Efez patria medzi najznámejšie skvosty Turecka, preto vás pozývame na dobrodružné poznávanie a objavovanie ich zákutí. Krajina balónov Cappadocia je známa aj pre svoje rozprávkové komíny, dedinky a nádherné údolia. Západná časť Turecka zas pre krásne more, prístavy a antické pamiatky ako oslavovaný a hrdý Efez. 

Ubytovanie - 3*/4* hotely.

Stravovanie - polpenzia (9x raňajky, 6x obed, 5x večera)

Doprava - Letecká.

1. deň - Odlet z Viedne do Istanbulu. Transfer na hotel.

2. deň - Deň venujeme spoznaniu hlavného mesta Istanbul. Navštívime najväčšie pamiatky tohto mesta - Hagia Sofia, Modrá mešita, Hipodrom, palácový komplex Topkapi, niekdajšie sídlo tureckých sultánov. Nevynecháme ani známy Veľký bazár.

3. deň - Deň začneme spoznávaním okolia Bosporu, navštívime trh s korením. Pred nami je nádherná vyhliadková plavba po Bospore. Svoje brány nám otvorí palác Dolmabahce (návštevníkov víta jedinečnými klenotmi ako sú dvojmetrové vázy, krištáľové schodište a alabastrová kúpeľňa). Zastavíme sa na kopci Bűyűk Camlica, kde si budeme môcť vychutnávať úžasný výhľad na európsku časť mesta. Bosporský most.

4. deň - Miestny prelet do oblasti Cappadocia, ktorá je známa najmä balónovými fiestami a unikátnymi prírodnými komínmi.

5. deň - Goreme, turistické centrum Cappadocie. V blízkosti sa nachádza údolie s unikátnymi skalnými útvarmi, ktoré sú nazývané aj rozprávkové komíny. Súčasťou je ja múzeum pod holým nebom. Presunieme sa do historického mesta Avanos. Ďalšie krasové útvary nám uchvátia v údoliach Devrent a Pasabag.

6. deň - Ráno nás privíta podzemné mesto Kaymakli, navštívime údolie Red Valley, kde sa nachádza veľké množstvo skalných útvarov, dedinku Cavusin a údolie Pigeon.

7. deň - Po raňajkách nás čaká prelet do Izmiru a následne sa presunieme do Kusadasi. Kusadasi je známe prístavné mestečko na západnom pobreží Turecka.

8. deň - Navštívime ďalší skvost Turecka, Pamukkale, jednu z najpopulárnejších turistických atrakcií Turecka. Pamukkale v preklade znamená „Bavlnený hrad“, čo vychádza z jeho krásnych travertínových terás, horúcich prameňov a nápadnej bielo sfarbenej krajiny. Nachádzajú sa tu aj ruiny grécko – rímskeho kúpeľného mesta Hierapolis, kde sa dá kúpať v prírodných prameňoch rovnako ako po celé tisícročia predtým.

9. deň - Efez, staroveké grécke mesto na juhozápade Turecka. Toto antické mesto je druhým najnavštevovanejším miestom Turecka. V roku 2015 bolo mesto zapísané do zoznamu UNESCO. Pamätihodnosti mesta sú rozprestreté po veľkom území. Nachádza sa tam divadlo, knižnica, jaskyňa sedmispáčov, legendárnych mladíkov uctievaných miestnymi obyvateľmi dodnes. Podľa povesti sa mali zachrániť pred prenasledovateľmi spánkom, ktorý trval dvesto rokov, a to v jaskyni na východnom okraji Efezu. Navštívime Artemidin chrám a mešitu Isa Bey. Transfer na letisko, prelet do Istanbulu.

10. deň - Voľný program do odletu, transfer na letisko, odlet do Viedne.


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu z Viedne vrátane letiskových a servisných poplatkov. Transfer BA - letisko Schwechat - BA. Miestne transfery a miestne prelety. 9 x ubytovanie v 3*/4* hoteloch. 9 x raňajky, 6 x obed, 5 x večera. Výlety podľa programu. Plavba loďou po Bospore. miestny sprievodca a sprievodca CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa - Vstupy do pamiatok. Doplatok za 1/1. Strava a nápoje nezahrnuté v programe. V prípade potreby PCR test pred odletom a po prílete do SR. Cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -