Vyhľadávanie zájazdu

Turistika v Korutánskych Alpách, RakúskoTermíny a ceny

Turistika v Korutánskych Alpách, Rakúsko

Úvod - 4-dňový autokarový zájazd

Perex - Korutánsko – spolková krajina na juhu Rakúska hraničiaca so Slovinskom a Talianskom. Stredne náročná turistika aj po drevených lávkach a mostíkoch v roklinách pomedzi vodopády v národných parkoch korutánskych Álp. Relax pri jazere Wörthersee.

Ubytovanie - 3x v hoteli/penzióne 3*

Stravovanie - 3x polpenzia 

Poznámka - Zmena programu vyhradená.

Doprava - Autokar.

1. deň - Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy o 8:00 hod.). Prvou zastávkou bude jazero Wörthersee. Jazero má na dĺžku 17 km a je najväčším jazerom Rakúska. Vďaka čistej, priam pitnej vode a príjemnej klíme v oblasti patrí zároveň k najteplejším a najkrajším jazerám, vyhľadávaným medzi rakúskou smotánkou. Fakultatívne plavba po jazere. Odchod na ubytovanie, večera.

2. deň - Raňajky, presun do oblasti NP Vysoké Taury, prekrásnej oblasti okolo najvyššieho rakúskeho štítu Großglockner, kde sa vypína viac ako 300 vrcholov presahujúcich 3 000 m a niekoľko ľadovcov, z ktorých najdlhší (10 km) a najúchvatnejší je Pasterze. Z mestečka Heiligenblut sa vyvezieme lanovkou na vrchol Scharecku (2 606 m.n.m.), ktorý je výborným východiskovým miestom pre túry po hrebeňoch. Pri mestečku Flattach sa po drevených lávkach a mostíkoch pomedzi vodopády poprechádzame v rokline Raggaschlucht. Návrat na ubytovanie, večera. 

3. deň - Raňajky. Výlet do NP Nockberge. Výjazd lanovkou z kúpeľného mesta Bad Kleinkirchheim na Kaisergurg (2 055 m.n.m.) a výlet na vrchol Wollaner Nock (2 145 m.n.m.) Prejazd k jazeru Turrach See a výstup lanovkou Sommer Rodelbahn na Panoramahute (1 995 m.n.m.), krátky výlet na Turracher Alpe. Možnosť využitia ľahkej bobovej dráhy na presun späť k jazeru Turracher See. Návrat na ubytovanie, večera.

4. deň - Raňajky, odchod autobusom do oblasti Lienzenských dolomitov – Lienzer Dolomitenhütte (1 620 m.n.m.), odkiaľ sa naskytá výnimočný pohľad na Lienz. Výstup na Karlsbaderhütte (2 260 m.n.m.) a späť k autobusu po tej istej trase. Návrat na Slovensko s príchodom v neskorých večerných hodinách.


Celková cena zahŕňa - Dopravu luxusným autokarom, 3x ubytovanie s polpenziou v hoteli/penzióne 3*, korutánsku kartu, sprievodcu.

KORUTÁNSKA KARTA ZAHŔŇA
• Rozhľadňu Pyramidenkögel
• Panoramatickú vysokohorskú cestu -Grossglockner Hochalpenstrasse
• Lanovku Heiligenblut - Schareck
• Lanovku Bad Kleinkircheheim -Kaiserburg
• Vstup do rokliny Raggaschlucht
• MillstätterSee - plavbu loďou
• Prírodné parky - Tscheppaschlucht, Groppensteinschlucht a mnoho ďalších výhod

Celková cena nezahŕňa - Za 1/1 izbu 54 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR.

Vstupy a lanovky (okrem zahrnutých v Korutánskej karte), cestovné poistenie.  


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -