Vyhľadávanie zájazdu

Unikáty jazera Hallstätter See, RakúskoTermíny a ceny

Unikáty jazera Hallstätter See, Rakúsko

Perex

Úpätie masívu Dachstein na brehu jazera, prehliadka mesta Hallstatt, štôlne soľnej jaskyne Salzwelten, lanovkou na vrchol Krippenstein, obria ľadová jaskyňa Fachsteinhöhlen a Mamutia jaskyňa so svetelnou show.

Úvod

2-dňový autokarový zájazd

Ubytovanie

1x ubytovanie v hoteli/penzióne 2*/3*

Stravovanie

1x raňajky

Doprava

Autokar.

Cena nezahrňuje

Vstupy a lanovky, cestovné poistenie.

Upozornenie

Zmena programu vyhradená.

Program 1. deň

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy o 07:00 hod.). Miesto ako vystrihnuté z rozprávky. Strmé steny masívu Dachstein, domčeky prilepené na brehu Hallstattského jazera, úzke kľukaté uličky – mestečko Hallstatt (prehliadka). Priamo nad ním sa v podzemí ukrýva pravdepodobne najstaršia soľná baňa na svete – Salzwelten. Oblečieme si farebné uniformy, nasadneme na železnicu a preskúmame štôlne. Ubytovanie v okolí. Fakultatívne večera.

Program 2. deň

Raňajky. Výstup lanovkou na vrchol Krippenstein (2 109 m n. m.). Cestou sa zastavíme v Mamutej jaskyni (Mammuthöhle), ktorá nás očarí „polnočnou katedrálou“, na stenách ktorej sa premieta abstraktná svetelná show. Ďalej budeme lanoukou pokračovať na vrchol, odkiaľ sa nám z výhľadovej plošiny „5 Fingers“ – (Päť prstov) sa naskytne neopísateľná panoráma. Návrat na Slovensko vo večerných hodinách (do Bratislavy cca o 21:00 hod.).


Cena zahŕňa

Dopravu luxusným autokarom, 1x ubytovanie s raňajkami v hoteli/penzióne 2*/3*, sprievodcu.

Cena nezahŕňa

Za 1/1 izbu 20 EUR, za večeru 14 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR. 


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -