Vyhľadávanie zájazdu

ValenciaTermíny a ceny

Valencia

Rýchly popis:

Užite si s CK Turancar predĺžený víkend vo Valencii a objavte jej zákutia oplývajúce horúcou južanskou krásou. Navštívite dominantnú katedrálu La Seu, gotickú vežu El Micalet s výhľadom na El Carmen, námestie Plaza de La Reina, Hodvábnu burzu, ochutnáte nápoj z tigrích orechov, či slávnu paellu, prejdete sa Mestom vedy a umenia, uvidíte model vesmírnej stanice a nasajete španielsku atmosféru v záhradách, parkoch a na plážach. Valencia určite nesklame.


Ubytovanie: 3x v hoteli

Stravovanie: 3x raňajky


Valencia


PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINYDoprava:
letecká

Program:

1. deň - prílet do Valencie, ktorá je po Madride a Barcelone tretím najväčším mestom v Španielsku a jej história je popretkávaná vplyvmi mnohých kultúr. Transfer do hotela v centre a ubytovanie.

2. deň - raňajky. Pešia prehliadka historického centra mesta, ktorému dominuje katedrála Panny Márie (La Seu), postavená na mieste niekdajšej mešity. Alabastrový kalich, ktorý sa tu nachádza, je považovaný za údajný Svätý grál. Symbol mesta - gotická veža s barokovými prvkami El Micalet, odkiaľ je nádherný výhľad na štvrť El Carmen, nádherný gotický kostol s barokovými prvkami Santa Caterina, námestia Plaza de La Reina a Plaza de la Seu. Pokračovanie prehliadky pri ikonickej stavbe Valencie – gotickej budove tzv. Hodvábnej burzy, La Llotja de la Seda, zapísanej na listine pamiatok UNESCO, zaujímavej modernistickej tržnice Mercat Central. Zakončenie na námestí Plaza del Ayuntamiento – Radničné námestie. V rámci individuálneho voľna je možná návšteva slávnej kaviarne Horchatéria Santa Catalina, kde je príležitosť ochutnať známu Horchatu – nápoj z tigrích orechov. Malebné uličky s útulnými reštauráciami ponúkajú ideálnu príležitosť na ochutnanie najznámejšej španielskej pochúťky paelly v niektorej z typických Paellerías. Návrat do hotela.

3. deň – raňajky, fakultatívna návšteva moderného Mesta vedy a umenia (Ciudad de las Artes y de las Ciencias), úžasná prechádzka monumentálnym futuristickým komplexom moderných budov, rozkladajúcim sa na ploche 350.000 m2, vytvoreným podľa návrhu slávneho architekta Santiaga Calatravu. Súčasťou komplexu je najmä jedinečné Oceánografické múzeum s obrovským akváriom, ktoré je najväčším oceanáriom v Európe. Múzeum umenia disponuje 4 halami, ktoré sú určené pre hudobné a iné umelecké predstavenia. Planetárium (stavba pripomínajúca svojím tvarom pásavca), vedecké múzeum princa Filipa s modelom vesmírnej stanice. Na promenáde plnej miestnej flóry a zelene je tiež externá umelecká galéria. Návrat do hotela.

4. deň – raňajky, podľa časových možností daných odletom individuálne voľno. Možnosť ďalších návštev krásnych rozľahlých mestských parkov vytvorených vo vyschnutom koryte rieky Turia, tzv. Jardines del Turia – unikátny 9 km dlhý pás záhrad alebo mestských pláží, napr. Malvarrosa, ktorá susedí so známou plážou Las Arenas. Pláže lemuje malebná promenáda Paseo Maritimo, plná obchodíkov, reštaurácií, kaviarní a snack barov. Transfer na letisko a odlet z Valencie.V cene je zahrnuté:
3x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, letecká doprava Viedeň - Valencia - Viedeň, transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:

Povinné príplatky: servisné poplatky 195 EUR/os., doprava v meste, pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc), palivový a emisný príplatok 25 EUR/os. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie (vrátane poistenia COVID) KOMFORT 3,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 4,70 EUR/os./deň, orientačná cena ostatných vstupov 60 EUR/os. (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 140 EUR/3 noci.Typ stravy:
raňajky

Dni:
4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD

Pamiatky v programe pre leták:
veža El Micalet | tržnica Mercat Central | katedrála La Seu


 


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -