Vyhľadávanie zájazdu

Veľká cesta Singapurom a Malajziou Termíny a ceny

Veľká cesta Singapurom a Malajziou

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE):

deň 1 - Zraz skupiny 2 hodiny pred odletom, odlet do Singapuru s medzipristátiami.

deň 2 - SINGAPUR: Prílet do Singapuru, transfer do hotela. Popoludní prechádzka po strede mesta s návštevou tamilského hinduistického chrámu Sri Marianmam, kde sa v podv čer koná zaujímavá ceremónia - púdža s ohňovými obiet. Nocľah v Singapure.

deň 3 - SINGAPUR: Raňajky. Poldenná prehliadka mesta: Čínska štvrť, Rafflesov pomník, parlament, botanická záhrada s vyhlásenou kolekciou orchideí, vrch Mount Faber, odkiaľ je prekrásny pohľad na celé mesto. Popoludní sa môžete venovať nákupom na preslávenej Orchard Road. Odporúčame ďalej fakultatívny výlet lanovkou na ostrov Sentosa - zábavný park s úchvatným akváriom, delfínej lagúnou, umelou sopkou, motýlie záhradou a hmyzím pavilónom a mnohými ďalšími atrakciami. Nocľah v Singapure.

deň 4 - SINGAPUR - JOHOR BAHRU - MELAKA: Raňajky. Transfer cez hrádzu v Johor Bahru, pokračovanie do Melaky. Prehliadka koloniálnej Melaky s návštevou zrúcanín kostola sv. Pavla, kde býval pochovaný sv. František Xaverský. Domy v centre sú natreté tmavo červenou farbou, vyniká medzi nimi sídlo bývalého holandského guvernéra Stadthuys. Návšteva najstaršieho čínskeho chrámu v Malajzii Cheng Hoon Teng a uličky starých čínskych kupeckých domčekov na Hang Jebat. Nocľah v Melace.

deň 5 - MELAKA - PUTRA JAYA - KUALA LUMPUR: Raňajky. Odchod z Melaky do Putra Jaya. Putra Jaya vyrástla na zelenej lúke a dominanta mi mestá sú ohromná mešita Masjid Putra na okraji umelého jazera a vládny palác Perdana Putra s námestím Dataran Putra. Mesto je dôkazom ohromného rozvoja, ktorý Malajzia v posledných tridsiatich rokoch prekonala. Pokračovanie do Kuala Lumpur, nocľah v Kuala Lumpur.

deň 6 - KUALA LUMPUR: Raňajky. Celodenná prehliadka Kuala Lumpur, s návštevou ústredného námestia Merdeka, Národnej mešity, prechádzka okolo hlavnej železničnej stanice, ktorá bola postavená v romantickom maurskom slohu. Mestu dominuje televízna veža a dvojica mrakodrapov ropnej firmy Petronas. Výlet pokračuje blízkym okolím mesta a návštevou scénických hinduistických svätýň v jaskyniach Gua Batu. Večer odporúčame - čame návštevu večerného trhoviska v čínskej štvrti okolo uličky Jalan Petaling. Nocľah v Kuala Lumpur.

deň 7 - KUALA LUMPUR - TAMAN NEGARA: Raňajky. Odchod do jedného z najcennejších národných parkov sveta Taman Negara, ktorý chráni pôvodný malajský tropický dažďový prales, druhovo najbohatší lesný ekosystém našej planéty. Príjazd na mólo v Kuala Tembeling, pokračovanie loďou po rieke do pralesného hotela v Taman Negare. Večera. Nočná prechádzka pralesom s pozorovaním atmosféry nočnej džungle. Nocľah.

deň 8 - TAMAN NEGARA: Raňajky. Výprava do pralesa, prechádzka po najdlhšom svetovom závesnom chodníku v korunách stromov, čo umožňuje vzácne nahliadnutie do druhovo bohatého korunného poschodia pralesa s orchideami, liánami a kvetmi pralesných velikánov. Obed. Popoludní krátky rafting a návšteva domorodej dedinky tzv orang asli, pôvodných obyvateľov Malajského polostrova, ktoré ešte žijú na úrovni doby kamennej. Večera, nocľah.

deň 9 - TAMAN NEGARA - CAMERON HIGHLANDS: Raňajky. Vodným taxi prekonanie rieky Tembeling do mestečka Kuala Tanah. Cesta pokračuje pozemnou cestou na Cameronskou vysočinu v štáte Perak. Toto miesto preskúmal a zmapoval brit William Cameron koncom 19. storočí za účelom rekreácie britským kolonialistov. Dnes je táto vysočina ( 1.300 - 1.800 mnm ) známa produkciou čaju, ovocia a zeleniny. Zastávka na čajové farme spojená s ochutnávkou čaju. Nasleduje miestny trh s ovocím zeleninou a zastávka na jahodovej farme. Nocľah.

deň 10 - CAMERON HIGHLANDS: Raňajky. Nasleduje prechádzka machovým pralesom s exotickou flórou ( orchidey, korenie, paprade a so šťastím kvitnúce Rafflesia, kvety s najväčšími kvetmi na svete ). Cesta pokračuje okolo blízkych vodopádov a následne do osady pôvodných obyvateľov orang asli. Návrat na hotel. Nocľah.

deň 11 - CAMERON HIGHLANDS - BUKIT MERAH - PENANG: Raňajky. Odchod do Penangu. Cestou prehliadka vápencové jaskyne Tempurung. Ďalšia zastávka v Bukit Merah Laketown rezortu spojená s návštevou ostrova orangutanov. Krátka prechádzka po ostrove s pozorovaním týchto vzácnych ľudoopov. Po ďalšej dvojhodinovej ceste prejdete po najdlhšom malajskom moste na ostrov Penang. Ubytovanie, nocľah

deň 12 - GEORGETOWN: Raňajky. Prehliadka Georgetowne zahŕňa hradby pôvodnej pevnosti Cornvallis, rušnú Street of Harmony, Khoo Kongsi - čiže klanovej domy zhromažďujúce rodiny z čínskych komunít, Chew Jetty - pôvodná čínska štvrť, chrám Chayamangkalaram - čiže chrám ležiaceho Budhu. Voľné popoludnie k idnividuální prehliadke mesta. Nocľah.

deň 13 - LANGKAWI: Raňajky. Transfer do prístavu. Nasleduje dvojhodinová plavba trajektom na ostrov Langkawi. Po príchode na Langkawi transfer do plážového hotela. Ubytovanie. Popoludní voľný program.

deň 14 - LANGKAWI - VOĽNÝ PROGRAM: Raňajky. Voľný program na ostrove Langkawi. Možnosť kúpania. Odporúčame výlet lanovkou na horu Gunung Machinchang - vysutém plošina s výhľadom na celý ostrov.

deň 16 - ODLET DO PRAHY: Raňajky. Voľné dopoludnie. Popoludní transfer na letisko. Nasleduje Odlet cez Kuala Lumpur späť do Prahy.

deň 17 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE):


CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA

leteckú dopravu Praha – Singapur a Langkawi – Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok), trajekt Penang - Langkawi, 14x nocľah s raňajkami v hoteloch 3*-4*, 1 obed a 2 večere v Taman Negara, program podľa itinerára vrátane vstupov a transferov miestneho sprievodcu a sprievodcu ESO travel (min.16 osôb),

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA

letiskové taxy 369,- EUR, fakultatívne výlety, cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň,

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -