Vyhľadávanie zájazdu

Veĺká cesta veĺkou zemouTermíny a ceny

Veĺká cesta veĺkou zemou

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE) : Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom a let do Los Angeles. Po prílete ubytovanie, voľno. Nocľah v Los Angeles.

deň 2 - LOS ANGELES : V meste nás napriklad čaká Chodník slávy, návšteva Sunset Drive, Financial Center, milionárske štvrte Beverly Hills, Venice Beach, či predmestie Santa Monica. Nocľah v Los Angeles.

deň 3 - BIG SUR – SAN FRANCISCO: Do San Francisca sa vydáme po Pacific Highway, legendárnej ceste vytesanej do strmých útesov. Zastávka v Carmel, odkiaľ nás pobrežná cesta 17 Mile Drive privedie k Pebble Beach, a ďalej až do Monterey. Navečer príchod do San Francisca.

deň 4 - SAN FRANCISCO : Prehliadka mesta s návštevou Golden Gate Bridge, ulice Lombard či malebnej Čínskej štvrte. Podnikneme plavbu po sanfranciskej zátoke s výhľadmi na mesto, oba mosty a ostrov Alcatraz, kde bol väznený gangster Al Capone, nocľah.

deň 5 - ÚCHVATNÝ YOSEMITE : Prejazd do NP Yosemite. Navštívime Yosemitské údolie s najvyšším vodopádom (739 m) Severnej Ameriky, vyhliadku Glacier Point. Priesmykom Tioga (3000 m) zídeme k jazeru Mono Lake, ubytovanie.

deň 6 - MONO LAKE – ÚDOLIE SMRTI: Prehliadka jazera Mono Lake a mesta duchov Bodie. Potom cesta pozdĺž Sierra Nevady do Údolia smrti, najteplejšieho a najnižšie položeného bodu západnej pologule. Prehliadka, nocľah v údolí.

deň 7 - LAS VEGAS : Príchod do veľkomesta hazardu, zábavy a oslnivých atrakcií. Po ubytovaní v centre mesta prejazd po najživšej ulici mesta tzv. Stripe. Voľný program za cingotu mincí. Nocľah v Las Vegas.

deň 8 - NP ZION: Výprava do NP Zion, ktorého krajinný vzorec určujú hlboké kaňony a divoké riečky. Možnosť peších výletov, popoludní prejazd do Bryce/Kanab/Page, nocľah.

deň 9 - MAGICKÝ BRYCE CANYON: Návšteva podmanivých krás NP Bryce Canyon s červenými ihlanmi navažského vápenca. Prejazd do Page, nocľah.

deň 10 - GRAND CANYON - PAGE: Celodenný výlet do NP Grand Canyon, ktorý si vychutnáme z mnohých vyhliadok. Cestou späť do Page pri Lake Powell návšteva Horseshoe Bend, najkrajšieho meandru na rieke Colorado. Nocľah.

deň 11 - MONUMENT VALLEY: Návšteva Antilopieho kaňonu a odjazd do Údolia monumentov. Panorámu červených monolitov môžeme preskúmať v terénnych autách navažských indiánov (oboje fakultatívne). Nocľah na trase.

deň 12 - NP ARCHES: Zastávka pri kolmej stene Údolia bohov a prejazd do Moab. Nasleduje prehliadka skalných oblúkov NP Arches s možnosťou pútavých peších výletov. Nocľah v Moab.

deň 13 - ASPEN – DENVER: Zastávka v Aspene, v stelesnenom luxuse Ameriky. Domy tu majú herci Jack Nicholson, Cher, či Goldie Hawn. Priesmykom Independence Pass (3688 m) sa pretiahneme do Leadvillu, kde bývali bohaté náleziská striebra.

deň 14 - ROCKY MOUNTAIN : Prehliadka centra mesta a odjazd do NP Rocky Mountain. Čaká nás neuveriteľná cesta až do výšky 3713 m, kde sa roztvorí výhľad na horských velikánov, údolia a nepreniknuteľné lesy. Nocľah na trase.

deň 15 - PREZIDENTI V SKALE : Príjazd do pohoria Black Hills s náleziskom mamutov, stádami bizónov, pyšnými Siouxami, jedinečnou Ihlovou cestou, prezidentmi v skale či westernovým mestečkom Deadwood. Nocľah na trase.

deň 16 - NP BADLANDS : Zastávka vo Wall so slávnym "Wall drug store". Potom prejazd strhujúcou krajinou NP Badlands. Préria sa tu prepadá o desiatky metrov a pred zrakmi sa roztvára scenéria inej planéty. Prejazd Missouri. Nocľah v Mitchell.

deň 17 - FARMÁRSKA ZEM: Prehliadka mestského paláca, ktorého fasáda je vyrobená zo stoviek tisícov kukuričných klasov. Prejazd krajinou nekonečných lánov do Chicaga, nocľah.

deň 18 - CHICAGO: Prehliadka Chicaga, ktorému Michiganské jazero a vodné kanále medzi mrakodrapmi dávajú punc prímorského letoviska. Z Willis Tower uvidíme toto príjemné mesto a enklávu českých prisťahovalcov v plnej nádhere. Nocľah v Chicagu.

deň 19 - LAKE ERIE – NIAGARA: Prejazd pozdĺž jazera Lake Erie k Niagarským vodopádom, nocľah.

deň 20 - NIAGARA FALLS – ALBANY : Peší výlet pozdĺž vodopádov s vyhliadkami na 55 m vysokú masu vody. Silu živlu znásobí plavba loďou v blízkosti vodnej steny. Odjazd do Albany, prehliadka, nocľah.

deň 21 - WEST POINT - NEW YORK: Cestou pozdĺž pôvabnej rieky Hudson návšteva akadémie West Point. Nocľah v New Yorku.

deň 22 - NEW YORK: Plavba k soche Slobody, nasleduje južný Manhattan s Wall Street, Čínska a Taliansku štvrť. Nocľah v NY.

deň 23 - ODLET DO PRAHY (VIEDNE): Voľno. Popoludní odlet do Prahy (Viedne).

deň 24 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE): Prílet do Prahy (Viedne).Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -