Vyhľadávanie zájazdu

Veľká noc - Bavorské zámkyTermíny a ceny

Veľká noc - Bavorské zámky

1.deň:
odchod zo Slovenska v ranných hodinách, v poludňajších hodinách príchod do Salzburgu, návšteva vyše 400 ročného zámku Hellbrunn, ktorý sa nachádza na predmestí Salzburgu. Okrem samotnej budovy zámku určite upúta aj prekrásny zámocký park a vodné hry. Zaujímavosťou je mechanické divadlo s 200 figúrkami poháňanými vodou. Prehliadka mesta Salzburg, ubytovanie.

2.deň:
raňajky, presun do Ettalu, slávneho benediktínského kláštora, kde sa dodnes vyrába známy kláštorný likér, pokračovanie do Linderhofu – návšteva romantického zámku Linderhof, obklopeného prekrásnou záhradou, ktorý bol postavený ako kráľovská vila na motívy zámku Ľudovíta XIV., ubytovanie.

3. deň:
raňajky, návšteva dvoch zámkov pod úpätím Álp v údolí medzi jazerami Alpsee a Schwansee, zámku Hohenschwangau, kde Ľudovít II. strávil svoje detstvo a značnú časť mladosti a zámku Neuschwanstein, romantického rozprávkového zámku, ktorý je postavený na skalnom útese. Zo zámku sú prekrásne výhľady na okolie. Presun do blízkosti mestečka Stengaden a návšteva jedného z najkrajších rokokových kostolov sveta Wieskirche (UNESCO). Krátka zastávka vo Füssene, stredovekom mestečku a známom zimnom stredisku. Návrat na ubytovanie.

4. deň:
raňajky, krátka zastávka v Garmisch- -Partenkirchene, známom alpskom zimnom stredisku ležiacom pod najvyšším vrcholom Nemecka - Zugspitze. Pokračovanie do malebného mestečka Berchtesgaden, ktorého dominantou je námestie s románskym kostolom sv. Petra a Jána z 12. storočia a zámok, ktorý bol letným sídlom Wittelsbachovcov. Aj keď v Bavorsku dominuje pivo, mestečko je známe aj pálenicou, kde pripravujú destiláty z horského enciánu. Dnešná ponuka predstavuje okolo 30 rôznych horských špecialít – bylinných a ovocných likérov. Odchod na Slovensko v popoludňajších hodinách, príchod na Slovensko v neskorých večerných hodinách.

Cena na osobu obsahuje:
doprava klimatizovaným autobusom • 3 x ubytovanie s raňajkami • sprievodca • DPH.

Možné príplatky:
cestovné poistenie +8,- €/osoba/zájazd • nástupné miesto na autobus: BA bez príplatku • miestenka +7,- € • jednolôžková izba +59,- €/pobyt.

Možné vstupy (na mieste):
Salzburg: zámok Linderhof 8,50 € • zámok Hohenschwangau 13,- € • zámok Neuschwanstein • Salzburg: zámok Hellbrunn 12,50 € 13,- € • rezervačný poplatok 0,90 €/osoba/zámok.

Povinný príplatok:
pobytová taxa cca 2,- €/osoba/noc – platba na mieste.

 


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -