Vyhľadávanie zájazdu

Veľká noc - Slovinsko a TalianskoTermíny a ceny

Veľká noc - Slovinsko a Taliansko1.deň:
odchod zo Slovenska v skorších ranných hodinách cez Rakúsko do Slovinska. V poludňajších hodinách príchod do Mariboru, prehliadka mesta ležiaceho na rieke Dráve: gotická katedrála z 12. storočia, renesančná radnica na Hlavnom námestí, zámok, prístavná časť Lent s nábrežím. Pokračovanie do mesta Celje s dominantným celjským hradom, týčiacim sa nad mestom a renesančným zámkom, ubytovanie.

2.deň:
 raňajky, prehliadka Ljubljany, ktorá patrí k najmenším hlavným mestám Európy, ale má úžasnú atmosféru vďaka zachovaným secesným budovám, galériám, múzeám a kultúrnym podujatiam. Jej architektúru ovplyvnil aj svetoznámy slovinský architekt Jože Plečnik, ktorý tu má aj svoje múzeum. Plečnik sa významnou mierou podieľal na rekonštrukcii a prestavbe Pražského hradu v prvej tretine 20. storočia. Ljubljansky hrad, ktorý poskytuje pekný výhľad na celé mesto, historické centrum mesta, známe mosty cez rieku Ljubljanicu – Tromostovje od Jože Plečnika a Zmajski most s unikátnou výzdobou. Popoludní presun do Cerkna s krátkou zastávkou v malebnom mestečku Škofja Loka, ktoré patrí k najstarším a najzachovalejším stredovekým mestám Slovinska, prehliadka mestečka, ubytovanie.

3.deň:
 raňajky, presun k talianskemu pobrežiu, návšteva krásneho zámku Miramare, následne návšteva svetoznámeho žrebčína Lipice, kde je chovná stanica tohto plemena koní. Popoludní návšteva unikátnej jaskyne Postojna Jama, ktorá je jednou z hlavných turistických atrakcií krajiny. Z 27 km podzemných chodieb je pre návštevníkov sprístupnených viac ako 5 km podzemných chodieb, časť prehliadky je vláčikom. Návrat na ubytovanie.

4.deň:
 raňajky, presun k Bohinjskému jazeru, ktoré leží v Triglavskom národnom parku a je jedným z najkrajších jazier Julských Álp. Program v národnom parku s bohatou faunou a flórou, prechádzka popri brehoch jazera a k vodopádom rieky Savica. V prípade priaznivého počasia výlet lanovkou na horu Vogel (1540 m. n. m.), odkiaľ je za pekného počasia krásny výhľad na najvyšší vrch Slovinska Triglav (2864 m. n. m). Presun do mestečka Bled, návšteva Bledského hradu, z ktorého sa návštevníkom naskytne krásny pohľad na mestečko a fascinujúce Bledské jazero s priezračnou tyrkysovou vodou a ostrovom uprostred. Po prehliadke odchod cez Rakúsko na Slovensko, príchod na Slovensko v neskorých nočných hodinách.

Zľay First Minute:

7% do 31.01.2021

5% do 31.03.2021Zľay First Minute:

7% do 31.01.2021

5% do 31.03.2021Cena na osobu obsahuje:
doprava klimatizovaným autobusom • 3 x ubytovanie s raňajkami • sprievodca • DPH.

Možné príplatky:
cestovné poistenie +8,-€/osoba/zájazd • nástupné miesto na autobus: RK, MT, BB, ZV +15,- €, ZA, PB +11,- €, TN,  NM, PN, NR +8,- €, TT, BA bez príplatku • miestenka +8,- € • jednolôžková izba +60,-€/pobyt • 2 x večera +32,-€/osoba (v 2. a 3. deň)

Možné vstupy (na mieste):
Ljubljana: hrad 10,- € • Miramare: zámok 12,- € • Lipica: žrebčín 16,- € • jaskyňa Postojna Jama 27,90 € • Bled: hrad 13,- € • hora Vogel: lanovka 15,- €.


Ceny vstupov sú orientačné, počas roka sa menia.                                                                                                 


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -