Vyhľadávanie zájazdu

Veľká noc - za krásami východného SlovenskaTermíny a ceny

Veľká noc - za krásami východného Slovenska1.deň:
odchod z Bratislavy v ranných hodinách, v popoludňajších hodinách príchod do starobylého mesta Levoča (UNESCO),  prehliadka mesta - budova bývalej levočskej radnice s arkádami (dnes Spišské múzeum), klietka hanby zo 16. storočia,  ako aj druhý najväčší kostol na Slovensku - Chrám sv. Jakuba - k mimoriadne cenným patrí najmä interiér kostola, ktorý je jedinečným múzeom stredovekého sakrálneho umenia. Neskorogotický drevený hlavný oltár sv. Jakuba je s výškou 18,6 m najvyšší svojho druhu na svete. Zhotovili ho z lipového dreva v dielni Majstra Pavla z Levoče. Návšteva Kostola sv. Ducha v Žehre, ktorý sa do dnešných dní zachoval v takmer neporušenej stredovekej podobe spolu s nástennými maľbami v jeho interiéri. Impozantný Spišský hrad (UNESCO) je svojou rozlohou jedným z najväčších zrúcaninových hradných komplexov v strednej Európe, presun na ubytovanie.

2.deň:
raňajky, návšteva Vojenského historického múzea vo Svidníku, následne presun na Dukliansky priesmyk, ktorý predstavuje pôsobivé múzeum vojny pod holým nebom. Drevený gréckokatolícky Chrám sv. Mikuláša v Bodružali (UNESCO) je jedným z najstarších a najkrajších drevených chrámov na Slovensku. Okrem chrámu ho tvorí aj samostatná zvonica, priľahlý cintorín a drevená ohrada so šindľovou strieškou a vstupnou bránkou, ktorá je zakrytá kužeľovou strechou s makovičkou. Presun do jedného z najstarších slovenských miest a prehliadka mesta Bardejov (UNESCO) s návštevou trojloďovej Baziliky sv. Egídia so súborom jedenástich neskorogotických krídlových oltárov z 15. storočia, presun na ubytovanie.

3.deň:
raňajky, odjazd do mesta Stará Ľubovňa a návšteva Ľubovnianskeho hradu. Jeho expozície sú venované histórii hradu, cechom, remeslám a posledným súkromným majiteľom hradu Zamyoyským. Osobitnú expozíciu pod hradom tvorí Múzeum ľudovej architektúry – skanzen. Červený kláštor bol obývaný mníchmi  kartuziánskeho a kamaldulského rádu a preslávený hlavne frátrom Cypriánom, ktorý spravoval miestnu lekáreň. Prehliadka mesta Kežmarok - radnica, Bazilika sv. Kríža, najstaršia a najkrajšia renesančná zvonica na Spiši, evanjelický drevený artikulárny kostol, presun na ubytovanie.

4.deň:
raňajky, návšteva druhého najväčšieho slovenského mesta Košice, ktorému dominuje gotický Dóm sv. Alžbety, ktorý je najväčším kostolom na Slovensku a zároveň najvýchodnejšie ležiacou katedrálou západného typu v Európe. Ďalšie atrakcie mesta: park so spievajúcou fontánou, Socha maratónca a pod. Návrat do Bratislavy v neskorých večerných hodinách.

Zľay First Minute:

7% do 31.01.2021

5% do 31.03.2021Zľay First Minute:

7% do 31.01.2021

5% do 31.03.2021Cena na osobu obsahuje:
doprava klimatizovaným autobusom • 3 x ubytovanie s raňajkami • sprievodca • DPH.

Možné príplatky:
cestovné poistenie +4,- €/osoba nad 15 r./zájazd, +2,- €/dieťa do 15 r./zájazd  nástupné miesto na autobus: BA, TT, PN, NM +8,- €, TN, PB, ZA, MT bez príplatku • miestenka +8,- € • jednolôžková izba +69,- €/zájazd.

Možné vstupy (na mieste):
Chrám sv. Jakuba v Levoči 3,- €, Kostol sv. Ducha v Žehre 2,- €, Spišský hrad 8,- €, Vojenské historické múzeum vo Svidníku + vyhliadková veža Dukla 2,- €, chrám sv. Mikuláša v Bodružali 2,- €, Bazilika sv. Egídia + veža v Bardejove 3,- €, Ľubovniansky hrad + skanzen 6,- €, Múzeum Červený kláštor 3,- €,  Expozícia historických vozidiel 2,- €, Dóm sv. Alžbety v Košiciach + krypta Rákocziho + dvojité špirálové schody + kaplnka sv. Michala + veža kráľa Žigmunda 5,- €.

Povinný príplatok:
pobytová taxa cca 1,- €/osoba/noc – platba na mieste.


Ceny vstupov sú orientačné, počas roka sa menia.  


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -