Vyhľadávanie zájazdu

Veľké južné dobrodružstvoTermíny a ceny

Veľké južné dobrodružstvo

deň 1 - PRAHA (VIEDEŇ) – LOS ANGELES: Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom a let do Los Angeles. Po prílete transfer do hotela, nocľah.

deň 2 - LOS ANGELES: V centre filmového priemyslu návšteva Chodníka slávy, kina TCL Chinese Theatre, Sunset Drive, Financial Center, štvrte Beverly Hills či predmestia boháčov Santa Monica. Nocľah v LA.

deň 3 - JOSHUA TREE – LAKE HAVASU: Výprava do NP Joshua Tree - strhujúcej rezervácie žulových skál. Potom cesta do Lake Havasu - púštnej oázy pri rieke Colorado s kamenným mostom London Bridge, ktorý v roku 1962 kúpil a následne z Londýna prepravil milionár Robert P. McCulloch. Nocľah v Lake Havasu.

deň 4 - LAKE HAVASU – GRAND CANYON: Odchod k veľkému kaňonu - najväčšej turistickej atrakcii USA. Gigantickú hračku prírody (dĺžka 500, šírka 25, hĺbka 1,5 km) si vychutnáme z mnohých vyhliadok. Fakultatívne odporúčame let vrtulníkom nad kaňonom. Nocľah vo Flagstaff.

deň 5 - SKAMENELÝ LES: Cestou do Holbrook zastávka pri 1,5 km širokom kráteri Meteor Crater. Gigantická diera je výsledkom kolízie meteoritu, ktorý skrížil dráhu so zemou pred 22 tisíckami rokov (fakultatívne). Príjazd do NP Petrified Forest, v ktorom pred 250 miliónmi rokmi došlo k procesu tlenia drevín a sýtenia silicami. Výsledkom je les skamenených stromov. Nocľah v Chambers či Holbrook.

deň 6 - APACHE TRAIL – TUCSON: Jazda po Apache Trail v pestrej scenérii jazerných kaskád, horských priesmykov, kaňonov a kaktusových hájov. Zastávka v Tortilla Flat na slávnej Killer Chilli. Nocľah v Tucson.

deň 7 - KAKTUSOVÉ ZÁHRADY ARIZONY: Výprava do Old Tucson Studios (fakultatívne) s rekvizitami z filmov o Divokom západe. Presun do rezervácie Arizona Sonora Desert Museum, kde žije 300 druhov zvierat vrátane tarantúl, štrkáčov a bômb. Potom peší výlet pravou záhradou kaktusov v NP Saguaro. Nocľah v Tucson.

deň 8 - TOMBSTONE – WILD WEST: Prejazd do Tombstone, prehliadka. Ako zázrakom sa ocitneme v časoch Divokého západu, kedy udatní pištoľníci s rukou rýchlejšou ako útok štrkáča bránili osadníkov pred banditmi. Prejazd do Alamogordo cez základňu White Sands Missile Range (podľa situácie návšteva), kde Američania odpálili prvú jadrovú pumu v dejinách ľudstva. Nocľah v Alamogordo.

deň 9 - BIELE PIESKY – ROSWELL: Pod siluetou pohoria Andres nás čakajú belostné duny rezervácie White Sands - Biele piesky. Žiarivo bielu farbu má na svedomí sadrovec, ktorý voda vymýva z hôr, púštne jazierko Lucero ukladá na dne a vietor roznáša ďalej na sever, kde ho usadzuje vo vlnách príjemného piesku. Prejazd do Roswell, ktorý je kvôli udalostiam z roku 1947 považovaný za metropolu UFO. Nocľah v Carlsbad.

deň 10 - NP CARLSBAD CAVERNS: CESTA DO STREDU ZEME: Návšteva jaskynného systému Carlsbad Caverns, ktorý je tak veľký, že by v jeho hlavnej sále zaparkoval Boeing 747. Peší zostup na dno jaskyne je pôsobivý - atmosférou porovnateľný iba s čítaním klasickej verneovky "Cesta do stredu zeme". Späť na povrch nás vyvezie výťah. Zastávka pri kamennej hradbe NP Guadalupe Mountains so zvyškami dostavníkovej stanice. Nocľah na trase.

deň 11 - RIO GRANDE - TERLINGUA: Odchod do NP Big Bend po ceste El Camino del Rio - považovaná za najkrajšiu cestu v Texase. Zastávka v Lajitas, ktoré ďaleko od civilizácie a v tichej oáze rieky Rio Grande šokuje golfovými ihriskami a luxusnými hotelmi pre texaskú ropnú elitu. Príjazd do Terlingua, popoludní návšteva rovnomenného mestečka duchov a večera v štýlovom Starlight Theatre (nie je v cene). Nocľah v Terlingua.

deň 12 - NP BIG BEND: Prehliadka NP Big Bend, prírodná fantázia juhozápadného Texasu. Návšteva horskej oblasti The Basin, kaňonu Santa Elena a peší výlet k riečisku rieky Rio Grande, ktorá elegantne mizne medzi stenami kaňonov.

deň 13 - V ZEMI SUDCU BEANA: Skoro ráno možnosť pešieho výletu. Prejazd pozdĺž mexickej hranice do Langtry - kde zo svojho salónu vládol legendárny sudca Roy Bean. Pozdĺž rezervoáru Amistad príchod do Del Rio, nocľah.

deň 14 - SAN ANTONIO: Prejazd do San Antonia s unikátnou podzemnou promenádou Riverwalk. Návšteva misie Alamo, piliere texaskej histórie. Za jej múrmi bojoval o nezávislosť aj James Bowie - vynálezca slávneho noža. Nocľah v San Antonio.

deň 15 - ČESI V TEXASE – HOUSTON: Návšteva Prahy, významného centra českých prisťahovalcov a dnes oficiálneho mestečka duchov s kamenným kostolom patriacim k najstarším stavbám Texasu. Zastávka v Moravii, stále živej osade českých a moravských krajanov. Prejazd do Houston, nocľah.

deň 16 - HOUSTON – NEW ORLEANS: Návšteva vesmírneho strediska (fakultatívne). Prejazd do strhujúceho New Orleans. Voľný program na Bourbon Street vo Francúzskej štvrti, kde pochopíte, prečo táto kolíska jazzu sa ráta za najodviazanejšie mesto v USA.

deň 17 - NEW ORLEANS: Ráno návšteva impozantnej južanskej plantáže Oak Valley Plantation, potom prehliadka mesta a neskôr popoludní plavba kolesovým parníkom po Mississippi. Po návrate voľný program na Bourbon Street, blues na ulici Rumpart či kulinárska večere v štýle Cajun kuchyne.

deň 18 - NEW ORLEANS - PRAHA (VIEDEŇ): Popoludní transfer a odlet do Prahy (Viedne).

deň 19 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE):Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -