Vyhľadávanie zájazdu

Veľký okruh Čínou Termíny a ceny

Veľký okruh Čínou

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE): Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Pekingu.

deň 2 - PEKING: Prílet do Pekingu. Transfer do hotela, ubytovanie. Večer voľný program.

deň 3 - PEKING – TCHIEN-AN-MEN - ZAKÁZANÉ MESTO - PEJ-CHAJ PARK: Raňajky. Prehliadka najväčšieho námestia na svete Tchien-an-men (námestie Nebeského pokoja) s rozlohou 44 ha. Nasleduje prehliadka Zakázaného mesta - sídla panovníkov dynastie Ming a Čching, býva tiež nazývané najväčším kultúrnym múzeom Číny. Počas vlády 24 cisárov nebolo prístupné verejnosti. Obed. Popoludní prechádzka parkom Pej-chaj s prehliadkou pagody, postavenej na ostrove uprostred lagúny. Transfer do hotela, ubytovanie. Večera. Nocľah.

deň 4 - VEĽKÝ ČÍNSKY MÚR - HROBKY DYNASTIE MING: Raňajky. Celodenný výlet k veľkolepej stavbe - Veľkému čínskemu múru, ktorý sa rozpína v dĺžke viac ako 6.000 km a možno ho pozorovať aj z vesmíru. Tento múr, ktorý pôvodne slúžil na obranné účely proti invázii nomádov, sa nachádza 60 km severovýchodne od Pekingu. Obed v tradičnej čínskej reštaurácii. Popoludní prehliadka jednej z dvoch prístupných hrobiek panovníkov dynastie Ming (celkovo 13 hrobiek). Večera.

deň 5 - LETNÝ PALÁC - CHRÁM NEBIES: Raňajky. Dopoludnia prehliadka Letného paláca, sídla cisárov počas horúceho leta. V paláci nájdete rozľahlé záhrady, chrámy a Loď čistoty cisárovnej Cch'-si, ktorá je celá z mramoru. Po obede v tradičnej čínskej reštaurácii nasleduje prehliadka Chrámu nebies, kde cisári vykonávali modlitebné obrady za bohatú úrodu, dobré počasie a priazeň duchov. Po večeri transfer na vlakovú stanicu a odchod lôžkovým vlakom do Xi'anu.

deň 6 - XI’AN: Ranný príchod do Xi'anu, hlavného mesta provincie Šan-si. Toto mesto s bohatou históriou bolo hlavným mestom 11 čínskych dynastií a bývalo najväčším mestom. Vo svojich cestopisoch sa o Xi'ane zmieňuje aj Marco Polo ako o východiskovom bode Hodvábnej cesty. Obed. Prehliadka mesta - navštívite areál Veľkej pagody divokej husi zo 4. storočia a prezriete si mestské opevnenie z ranného obdobia dynastie Ming. Večera.

deň 7 - TERAKOTOVÁ ARMÁDA A DEDINA BANPO: Raňajky. Celodenný výlet k jednej z najväčších turistických atrakcií celej Číny - Terakotovej armáde - hlinenej armáde cisára Čchin Š'-chuang-tiho, významnej osobnosti v dejinách Číny. Tento cisár zjednotil Čínu do jednej silnej významnej ríše. Hlinená armáda bola úplnou náhodou objavená v roku 1974 miestnymi roľníkmi. Viac ako 6.000 ozbrojených bojovníkov v životnej veľkosti je rozostavených v bojovom šíku. Celá armáda bola súčasťou posmrtnej výbavy zomrelého panovníka. Obed. Popoludní prehliadka dediny Banpo - sídliska pôvodných obyvateľov pred zhruba 5.000 rokmi. Večera.

deň 8 - XI’AN - ŠANGHAJ: Raňajky. Transfer na letisko a prelet do Šanghaja. Táto rýchlo sa rozvíjajúca metropola východnej Číny s 18 miliónmi obyvateľov upúta návštevníkov modernou výstavbou. Po obede prechádzka po rušnej triede Nanjing s priľahlým nábrežím Bund. Transfer do hotela, ubytovanie. Večera.

deň 9 - PREHLIADKA ŠANGHAJA: Raňajky. Celodenná prehliadka mesta. Prezriete si chrám jadeitového Budhu s plastikami s budhistickými motívmi. Obed. Popoludní sa prejdete záhradami Yuyuan, ktoré boli postavené už v 16. storočí. Večera, večer voľný program na prehliadku centra mesta.

deň 10 - ŠANGHAJ - GUILIN: Raňajky. Transfer na letisko a prelet do Guilinu, ktorý má unikátnu polohu v subtropickej krasovej oblasti provincie Kuang-si. Po obede prehliadka mesta s 350 tisíc obyvateľmi a bohatou históriou. Prehliadka Jaskyne Rákosovej flauty, skaly Slonieho chobotu a skaly Riaseného brokátu. Táto krasová oblasť vytvára jedinečné vápencové útvary. Transfer do hotela, ubytovanie a večera.

deň 11 - VÝLET PO RIEKE LI: Raňajky. Celodenná plavba loďou s obedom po rieke Li, ktorá patrí k nezabudnuteľným zážitkom. Tunajšie vápencové útvary vystupujú priamo z okolitej krajiny a vytvárajú neobvyklé obrazce. Miestna krajina sa stala inšpiráciou pre mnohých čínskych umelcov a tunajšie fotografie zbadáte vo všetkých publikáciách o Číne. Výlet po rieke končí v mestečku Yangshuo, obklopenom ryžovými políčkami. Voľný čas na nákup suvenírov. Návrat do Guilinu, večera a nocľah.

deň 12 - GUILIN – HONGKONG: Raňajky. Dopoludnia voľný program. Po obede transfer na letisko a prelet do Hongkongu, donedávna ešte provincie, ktorá patrila k britskému impériu. Pohľad na hongkongský záliv s mnohými mrakodrapmi priamo na pobreží sa Vám navždy vryje do pamäti. Transfer do hotela, ubytovanie v turisticky najatraktívnejšej časti mesta Kowloon s mnohými obchodmi so suvenírmi, elektronikou, či textilom.

deň 13 - HONGKONG : Raňajky. Poldenná prehliadka mesta so zastávkami v najrušnejšej turistickej štvrti Kowloon, prístavu Aberdeen, obchodnej štvrti Wan Chai, aj na najnavštevovanejšej pláži mesta v Repulse Bay. Navštívite Victoria Peak s panoramatickým výhľadom na hongkongský záliv. Neskoro popoludní nasleduje prechádzka po štvrti Kowloon a najrušnejšej triede Nathan Road, krivolakými uličkami pulzujúceho veľkomesta, a po nočnom trhu. Spoznáte, prečo sa Hongkongu hovorí "mesto, ktoré nikdy nespí".

deň 14 - HONGKONG : Raňajky. Voľný program, nákupy, plavba trajektom, fakultatívna návšteva zábavného parku Ocean Park alebo bývalej portugalskej kolónie Macao. Večer transfer na letisko a odlet späť do Prahy (Viedne).

deň 15 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE):Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -