Vyhľadávanie zájazdu

Velký okruh EkvádoromTermíny a ceny


deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE): Odlet do Ekvádoru. Prílet do Quita, privítanie a transfer do hotela.

deň 2 - QUITO – OTAVALO – IBARRA: Po raňajkách prehliadka centra hlavného mesta Ekvádoru. Koloniálne centrum Quita bolo v roku 1978 zaradené na zoznam UNESCO. Návšteva La Mitad del Mundo - pamätníku postaveného na rovníku. Prehliadka Etnografického múzea. Uvidíte tie najzaujímavejšie miesta - Námestie nezávislosti s Prezidentským palácom, Arcibiskupský palác, Parlament, Metropolitnú katedrálu, kostol La Compaňía. Popoludní odchod do indiánskeho mestečka Otavalo. Navštívite tu najkrajší ekvádorský indiánsky trh. Pokračovanie do mesta Ibarra, ktoré je hlavným mestom provincie Imbabura, ubytovanie, nocľah.

deň 3 - IBARRA – COTACACHI – QUITO: Raňajky. Prehliadka Anjelskeho parku v Ibarre, odjazd späť do Quita. Cestou návšteva Cotacachi v oblasti Severnej andskej vysočiny, odkiaľ je krásny pohľad na rovnomennú sopku. Cotacachi preslávila škola na spracovávanie kože. Pred príchodom do Quita navštívite indiánsku dedinu Peguche, v ktorej sa väčšina obyvateľov zaoberá tkáčstvom. Nocľah v Quite.

deň 4 - QUITO – COTOPAXI – LASSO: Raňajky, ráno navštívime miestny trh v Saquisili. Ďalej navštívime NP Cotopaxi s krátkou prechádzkou pod vulkánom. Sopka Cotopaxi je so svojou výškou cca 6.000 metrov druhou najvyššou horou v Ekvádore. Veľkou atrakciou je tu ľadovec na úbočí sopky, ktorý je jedným z mála ľadovcov na svete v rovníkovej oblasti. Pokračovanie do dediny Lasso, ubytovanie na panskom sídle.

deň 5 - Raňajky, odchod k jazeru Laguna Quilotoa (3.850 m n. m.), čo je prekrásny vulkanický kráter zaplnený vodou zelenej farby s hĺbkou až 250 m. Zdatnejší jedinci môžu podniknúť zostup do kráteru k hladine jazera. Prechádzka okolo krátera. Pokračovanie do mesta Riobamba, ktoré je ich hlavným mestom provincie Chimboranzo, nocľah.

deň 6 - RIOBAMBA – CHIMBORAZO: Raňajky, výlet k hore Chimborazo. Vyhasnutý vulkán leží v nadmorskej výške 6.310 metrov nad morom asi 30 km severozápadne od mesta Riobamba. Pri dobrej viditeľnosti možno Chimborazo zahliadnuť až z pobrežia, z mesta Guayaquil. Chimborazo je tiež zobrazené na štátnom znaku Ekvádoru. Ak nám to čas dovolí, môžeme navštíviť dedinu Baňos, ktorá sa nachádza v údolí s množstvom vodopádov. Hlavnou atrakciou je ale farebný dym vychádzajúci zo sopečného hrdla Tungurahua. Tunajší Indiáni toto miesto uctievajú ako prejav sily matky prírody.

deň 6 - RIOBAMBA – INGAPIRCA – CUENCA: 7.deň RIOBAMBA – INGAPIRCA – CUENCA

deň 6 - Raňajky, odchod vlakom z Riobamby do mesta Alausí. Návšteva najslávnejšieho archeologického náleziska inkských ruín v Ekvádore - Ingapirca. Prejazd do Cuenca. Jedná sa o relatívne veľké mesto, ktoré si však uchovalo príjemnú atmosféru. Prvá časť prehliadky pamiatok, nocľah.

deň 6 - CUENCA – GUALACEO – CHORDELEG: 8.deň CUENCA – GUALACEO – CHORDELEG

deň 6 - Raňajky, prezrieme si centrum mesta s katedrálou z roku 1885, navštívime miestnu výrobňu slamených klobúkov Montecristi. Pokračujeme do mesta Gualaceo, ktoré leží asi 20 míľ východne od hlavného mesta provincie Cuenca a našu cestu zakončíme v meste Chordeleg, nocľah.

deň 6 - CUENCA – GUAYAQUIL: 9.deň CUENCA – GUAYAQUIL

deň 6 - Raňajky, a potom nás cesta zavedie do Národného parku Cajas. Cestou uvidíme kakaové, banánové a mangové plantáže a v horskej oblasti budeme prechádzať časťou s viac ako 250 jazerami. Najvyšším bodom je tu vrchol Cerro Arquitectos - 4.450 metrov vysoký. Všetky jazerá sú ľadovcového pôvodu. Pokračujeme do Guayaquil, kam prídeme v popoludňajších hodinách. Nocľah.

deň 6 - GUAYAQUIL – ODLET: 10.deň GUAYAQUIL – ODLET

deň 6 - Raňajky, odchod na letisko a odlet do Európy.

deň 6 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE): 11.deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)


CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA

leteckú dopravu z Prahy (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok), 9 x nocľah v 3* hoteloch s raňajkami, 1 x obed, všetky transfery počas okruhu, všetky prehliadky a vstupy podľa programu, služby sprievodcu ESO travel,

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA

letiskové taxy 529,- EUR, odletovú taxu z Ekvádoru 45,- $/osoba, fakultatívne výlety a vstupy, prepitné, cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň,

Poznámka: lety môžu byť s prestupom v USA, nutný je biometrický pas a vstupná autorizácia ESTA. Tento zájazd si môžete predĺžiť o pobyt na Galapágách.

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 12 osôb.

Zmena programu vyhradená.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -