Vyhľadávanie zájazdu

Veľký okruh EtiópiouTermíny a ceny


deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE): Odlet do Addis Abeba. Po prílete transfer do hotela 5*, nocľah.

deň 2 - ADDIS ABEBA: Po raňajkách prehliadka hlavného mesta Etiópie, Addis Abeba. Začnete výhľadom z hory Entoto. Entoto bolo kedysi hlavným mestom ríše, ale dnes ho pohltila Addis Abeba. Návšteva kostola Entoto Maryam a priľahlého múzea. Presun do centra. Uvidíte trhovisko Shiro Meda, najväčší trh s tradičnými odevmi. Prehliadka etnologického múzea, sídliaceho v budove paláca bývalého cisára Etiópie, Haile Sellassieho. Návšteva Národného múzea, kde je uložený exponát fosílie hominida Lucy, nájdený v roku 1974. Zastávka v neďalekom chráme Svätej Trojice, jednom z najdôležitejších kostolov v meste. Je známy tiež ako kostol Selassieho, pretože je posledným miestom jeho odpočinku. Deň zakončíte návštevou najväčšieho afrického otvoreného trhoviska, Merkata.

deň 3 - ADDIS ABEBA – AXUM: Skoro ráno odlet do mesta Axum (UNESCO). Prehliadka mesta s obedom v reštaurácii. Axum leží blízko eritrejskej hranice v srdci bývalej Axumitskej ríše, ktorá tejto oblasti dominovala hospodársky i politicky asi tisíc rokov, do cca roku 700. Je známy svojimi obrími obeliskami (náhrobky), ktoré sa nachádzajú v severovýchodnej časti mesta. Celé mesto sa skladá z fascinujúcej zmesi antických pamiatok, krýpt, ruín a palácov. Okrem slávnych obeliskov uvidíte hrobku kráľa Kaleba, kráľovský palác a ďalšie zaujímavosti. Navštívite tiež kostol svätej Márie Sionskej, kde je uložená posvätná Archa dohovoru, a ktorý je už viac ako 1600 rokov srdcom duchovnej etiópskej ortodoxnej cirkvi. Nocľah v Axum.

deň 4 - AXUM – LALIBELA: Odlet do mesta Lalibela, svetovej rarity kresťanskej architektúry. Nájdeme tu jedenásť monolitných skalných chrámov z 12. storočia. Návšteva najväčšieho kostola Medhane Alem, ďalej kostol Svätej Márie a kostol Golgotha, kde je pochovaný sám kráľ Lalibela (vstup umožnený len mužom). Deň zakončíte prehliadkou symbolu Etiópie, kostola Svätého Juraja. Lalibelské skalné kostoly sa stali oprávnene "ôsmym divom "sveta a dnes patria do svetového bohatstva UNESCO. Nocľah v Lalibela.

deň 5 - LALIBELA – GONDAR: Po raňajkách prehliadka juhovýchodnej časti mesta s návštevou kostolov Rufael, Merkorios, Amanuel a Abba Libanos. Odlet do Gondar. Prehliadka impozantného hradu zo 16. stor. a nádherne vyzdobeného kostola Debre Birhanu Selassie. Návšteva kráľovských záhrad a bazéna Fasilidas, dodnes slúžiacim k tradičným oslavám "Timket". Ďalej uvidíte palác Ras Gimb a miestne múzeum. Nocľah v Gondar.

deň 6 - GONDAR – BAHIR DAR – JEZERO TANA: Raňajky, odchod do mesta Bahir Dar, ktoré leží na brehu jazera Tana – najväčšej vodnej plochy krajiny a oficiálneho prameňa Modrého Nílu. Cestou pohľady na miestne dedinky kmeňa Amhara. Obed. Popoludní lodný výlet po jazere Tana, na ktorého ostrovoch sú skryté stredoveké kláštory. Návšteva polostrova Zege a prehliadka kláštorov Azuwa Maryam a Ura Kidane Mehret. Večera a nocľah v Bahir Dar.

deň 7 - BAHIR DAR – ARBA MINCH: Raňajky. Odlet na juh do Arba Minch (s prestupom), ktoré je ideálnym východiskovým bodom k poznávaniu tradičných kmeňov žijúcich v údolí rieky Omo (UNESCO). Nocľah v Arba Minch.

deň 8 - ARBA MINCH – JAZERO CHAMO – TURMI: Po raňajkách plavba po jazere Chamo s pozorovaním hrochov a krokodílov. Jazero je súčasťou NP Nechisar. Návšteva krokodílieho trhu. Obed, potom odchod do Turmi. Cesta vedie vidieckou oblasťou cez domorodé dedinky Konso, Tsemaj a Benna. Večer príchod do Turmi, domova kmeňa Hamer. Nocľah v Turmi.

deň 9 - TURMI – POZNÁVANIE TRADIČNÝCH KMEŇOV: Po raňajkách odchod do Omorate (nutný pas), kde na tradičných loďkách preplavíte rieku Omo. Stretnutie s pastierskym kmeňom Dassenech. Obed. Popoludní pešia cesta korytom vyschnutej rieky (cca 2 km) do dedinky kmeňa Hamer, ktorých ženy si splietajú vlasy do prstienkov za pomoci blata. Ak budete mať šťastie a obrad sa bude konať, zúčastníte sa tzv. „skákanie býkov“. Nocľah v hoteli v Turmi.

deň 10 - TURMI – JINKA: Po raňajkách odchod do mesta Jinka. Zastávka na najväčšom trhu v oblasti v Dimeke. Obed, popoludní návšteva múzea, ktoré mapuje život miestnych kmeňov a ich kultúry. Prechádzka po okolí s návštevou dedinky Ari, kde uvidíte tradičné kováčske práce a zoznámite sa s výrobou miestneho ginu Asareki. Nocľah v Jinka.

deň 11 - JINKA – NP MAGO – KONSO: Po raňajkách odchod cez NP Mago do dediny kmeňa Mursi, známeho vďaka ozdobám v spodnej pere a ušných lalôčikoch. Obed, potom pokračovanie cesty do Konso, nocľah v Konso.

deň 12 - KONSO – ARBA MINCH: Raňajky, návšteva kmeňa Konso. Tento kmeň je známy stavaním tajuplných drevených totemov zvaných "Waka", ktoré stavajú nad hrobmi mŕtvych hrdinov. Prehliadka miestneho múzea. Obed. Zastávka pri kamenných útvarov, zvaných „Prírodný New York“. Ďalšia zastávka v dedine kmeňa Dorzo, ktorý žije v typických, až 12 m vysokých, bambusových domoch, pripomínajúcich včelie úle. Ľudia Dorzo sa tiež preslávili pestovaním tej najjemnejšej bavlny. Nocľah v Arba Minch.

deň 13 - ARBA MINCH – ADDIS ABEBA – ODLET DO PRAHY (VIEDNE): Raňajky, dopoludnia voľno. Po obede odlet späť do Addis Abeba. Večera v reštaurácii v meste. Transfer na letisko, odbavenie a odlet do Prahy (Viedne).

deň 14 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE):


CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

leteckú dopravu Praha – Addis Abeba – Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok), miestne prelety, 2x ubytovanie v hoteli 5* v Addis Abeba s raňajkami, 10x ubatovanie v hoteloch 4*- 5* s plnou penziou, všetky transfery klimatizovaným autobusom a džípmi, výlety a vstupy, vrátane lodných výletov, služby sprievodcu ESO travel a miestnych sprievodcov,

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:

letiskové taxy 349,- EUR, vstupné vízum 50,- USD (zakupuje sa na mieste), cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň, poplatky za fotografovanie, prepitné vodičom a miestnym sprievodcom,

Poznámka: ide o zájazd expedičného charakteru, v priebehu ktorého môže dôjsť k zmene trasy, dĺžky pobytu a kategórie ubytovania.

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 10 osôb.

Zmena programu vyhradená.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -