Vyhľadávanie zájazdu

Velký okruh JamajkouTermíny a ceny

Velký okruh Jamajkou

deň 1 - PRAHA (VIEDEŇ) – MONTEGO BAY – OCHO RIOS: Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet na Jamajku. Prílet do Montego Bay, uvítanie na letisku a transfer do hotela v Ocho Rios. Nocľah v Ocho Rios.

deň 2 - PORT ANTONIO – FRENCHMAN‘S COVE – BLUE LAGOON: Raňajky. Prejazd pozdĺž scénického severného pobrežia s mnohými banánovými plantážami na východ smerom k Port Antonio. Príchod do Frenchman 's Cove, malej zátoky s prekrásnou menšou bielou piesočnou plážou. Nasleduje výlet do jedného z najkrajších miest Jamajky Blue Lagoon - Modrej lagúny, známej z rovnomenného filmu, plavba loďkou a možnosť kúpania. Fakultatívne možnosť návštevy dedinky Moore Village, spojenej s povstaním čiernych otrokov, utečených zo zajatia (Maroons) a ich legendárnou vodkyňou Nanny z kmeňa Maroonov. Návrat do Ocho Rios, nocľah.

deň 3 - DUNN‘S RIVER FALLS / TURTLE FALLS – FERN GULLY – GLISTENING WATERS: Raňajky. Prejazd k najznámejším vodopádom Jamajky Dunn's River Falls. Na tieto kaskádovité vodopády s prírodnými jazierkami je možné sa vyšplhať za sprievodu miestneho sprievodcu proti prúdu rieky (alternatívne je možná návšteva turistami neobjavených menších vodopádov Turtle Falls). Fakultatívny výlet do Nine Mile, kde sa narodil a je pochovaný Bob Marley. Cesta vedie "zeleným tunelom" kapradinovým údolím Fern Gully s pozorovaním miestnej fauny a flóry. Pokračovanie do rybárskej zátoky Porto Seco s autentickou jamajskou atmosférou. Večer návšteva Glistening Waters, známa tiež ako "Svetielkujúca lagúna", s možnosťou kúpania. Návrat do Ocho Rios, nocľah.

deň 4 - KINGSTON – DEVON HOUSE GARDENS – BLUE MOUNTAINS: Raňajky. Odchod do hlavného mesta Jamajky Kingston, správneho centra Jamajky, návšteva záhrady koloniálneho domu Devon House. Výlet do pohoria Blue Mountains, odkiaľ pochádza jedna z najkvalitnejších káv sveta. Návšteva miestneho farmára na jeho kávovej plantáži, zoznámenie sa s procesom spracovania kávy, ochutnávka, možnosť zakúpenia kávy. Potom prehliadka typickej rastafariánskej dedinky vysoko v horách. Fakultatívne možnosť výletu do Strawberry Hill, odkiaľ je nádherný výhľad na Kingston a hory Blue Mountain. Potom návrat do Ocho Rios, nocľah.

deň 5 - BLACK RIVER – TREASURE BEACH: Raňajky. Prejazd k juhozápadnému pobrežiu Jamajky, plavba motorovým člnom po najdlhšej rieke Jamajky Black River. Pozorovanie krokodílov, vodných vtákov a mnohých mangrovníkov na brehoch rieky s čiernym dnom. Nasleduje návšteva továrne na výrobu rumu Appleton, s ochutnávkou. Počas exkurzie sa dozviete, ako sa z cukrovej trstiny získava melasa, ktorá následne prechádza kvasením, destiláciou a zrením. Popoludní fakultatívny výlet loďkou do Pelican baru s krásnym výhľadom, kde môžete relaxovať pri západe slnka, možnosť kúpania. Nocľah v hoteli Treasure Beach.

deň 6 - LOVERS LEAP – NEGRIL: Raňajky. Cesta k viac ako päťstometrovému zrázu Lovers Leap (Skok milencov) s nádherným výhľadom. Ďalej fakultatívne návšteva jedného z najkrajších vodopádov Jamajky YS Falls so sústavou niekoľkých vodných kaskád, ktoré sa nachádzajú medzi vápencovými zrázmi, obklopené bujnou vegetáciou s možnosťou kúpania. Potom transfer do Negrilu pozdĺž juhovýchodného pobrežia Jamajky do vybraného hotela k následnému pobytu.

deň 7 - NEGRIL: Pobyt v najznámejšom letovisku Jamajky - v Negril na východnom pobreží v hoteli s All Inclusive). Voľno na kúpanie, vodné športy.

deň 12 - ODLET DO PRAHY (VIEDNE): Raňajky. Voľno na kúpanie, opaľovanie, vodné športy či nákup posledných suvenírov. Popoludní transfer na letisko v Montego Bay a odlet do Prahy.

deň 13 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE):Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -