Vyhľadávanie zájazdu

Veľký okruh po IráneTermíny a ceny

Veľký okruh po Iráne

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE): Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Šírázu.

deň 2 - ŠÍRÁZ: Prílet do Šírázu, intelektuálneho srdca Perzie a hlavného mesta Fars. Transfer do hotelu. Popoludní prechádzka po rajskej záhrade. Pôvabné miesto plné zelene je ako stvorené pre odpočinok a rozjímanie, snáď preto e Šíráz príznačne označovaný "Mestom básnikov". Nocľah v Šíraze.

deň 3 - ŠÍRÁZ: Prehliadka Šírázu vrátane mešít Vakil a Nasir-ol-Molk, mohutné citadely Karima Khana; Mauzoleí oboch veľkých rodákov, významných perzských básnikov Háfeze a Sádího. Rozkvet mesta sa datuje do 9. a 10. storočia, kedy sa stal hlavným mestom perzskej ríše. Druhýkrát bol hlavným mestom v 18. storočí. Čarovné mesto zahalené do vône ruží a spevu slávikov. Nocľah v Šíráze.

deň 4 - PERSEPOLIS – PASARGADAE – NAKŠ-E-ROŠTAM - YAZD: Budete očarení archeologickým areálom v Persepolis, čo je bývalé hlavné mesto Achajmenovskej ríše, odkiaľ vládli známi starovekí perzskí králi Darius a Xerxes. Miesto Vás prekvapí vzhľadom k dobe vzniku veľkou vyspelosťou. Návšteva Pasargadae, hrobky zakladateľa Perzskej ríše Kyra Veľkého. Obe uvedené miesta sú zapísané na zozname pamiatok UNESCO. V Nakš-e-Rostam budete môcť obdivovať vytesané hrobky perzských kráľov Dareia I., Dareia II., Xerxes a Artaxerxes s krásnymi kamennými skalnými reliéfmi z éry Sásánovcov. Návrat do Shiraz, nocľah.

deň 5 - YAZD - ZEINOLDIN - CARAVANSERAI - YAZD: Prejazd do Zein - o - Din Caravanseral, ktorého výstavba sa datuje do 16. storočia a je situovaný na starovekej Hodvábnej cesty. Je jedným z 999 pútnických hostincov, ktoré boli postavené za vlády Shaha Abbase a ktoré poskytovali zázemie pre obchodníkov. Neskorý obed. Prehliadka Yazdu - historického mesta známeho ako stredisko pôvodnej perzskej viery zoroatrizmu, prastarého iránskeho náboženstva. V Yazde žije viac ako 12.000 aktívnych uctievačov boha Ahura a jeho večného ohňa. Yazd je aj na zozname pamiatok UNESCO. Nocľah v Yazde.

deň 6 - ZEIN-O-DIN CARAVANSERAI - YAZD: Prejazd do Zein-o-Din Caravanserai, ktorého výstavba sa datuje do 16. storočia a je situovaný na starovekej Hodvábnej ceste. Je jedným z 999 pútnických hostincov, ktoré boli postavené za vlády Shaha Abbasa a ktoré poskytovali zázemie pre obchodníkov. Neskorý obed v tejto unikátnej stavbe. Prehliadka Yazd - historického mesta známeho ako stredisko pôvodnej perzskej viery zoroastrizmu, prastarého iránskeho náboženstva. V Yazd žije viac ako 12.000 aktívnych uctievačov boha Ahura a jeho večného ohňa. Yazd je tiež na zozname pamiatok UNESCO. Nocľah v Yazd.

deň 7 - ISFAHÁN: Celodenná prehliadka najkrajšieho iránskeho mesta a jedného z najkrajších miest našej planéty, ktoré sa dostalo na vrchol slávy a moci v dobe kráľa Safavidskej ríše Šáha Abbása ako sídlo safavidských kráľov. Návšteva slávneho námestia Maidan-e-Nakš-i-Jahan, ktoré je považované za skvost civilnej islamskej architektúry. Mešita šejka Lotfolláha s úžasnou architektúrou a mimoriadnymi mozaikami, palác Ali-Qapu. Prehliadka historických mostov Shahrestan, Sio-sa Pol, Khadžú cez rieku Zayandeh. Nocľah v Isfahán.

deň 8 - ISFAHÁN: Pokračovanie v prehliadke Isfahán: arménska katedrála Vank z doby Safavidov, Kajsíria, najmalebnejšie miesto Isfahán s množstvom pôvodných mozaík, Chehel-Sotun - palác štyridsiatich stĺpov, kráľovské záhrady, minarety Jonban tzv. "kývajúce sa minarety", ktorých konštrukcia umožňuje jemné rozkývanie. Tiež Isfahán nájdete na zozname pamiatok UNESCO. Pre mesto sú typické široké ulice plné zelene, stovky prekrásnych mešít zdobených farebnými kachľami a rozsiahle trhy. Isfahán je mestom s najväčšou koncentráciou nádherných islamských stavieb v Iráne.

deň 9 - KASHAN: Prejazd do Kashan, centra perzskej civilizácie. V Kashan navštívite historickú záhradu Bagh Fin a typický starý perzský dom Borodžerdí s vnútornou výzdobou zo zrkadiel a štuku. Pozriete si komplex Agha Bozorg s madrasou, mešitou a svätýň šiitského svätca Immamzadeho Ebrahíma. Nocľah v Kashan.

deň 10 - QOM - TEHERÁN: Odchod do Svätého mesta Qom, jedného z najposvätnejších iránskych miest. Prehliadka Qom, ktorého skvostom je svätyňa Hazrat-e-Masumeh. Prejazd do Teheránu so zastávkou pri hrobke Imama Chomejního na kraji Teheránu. Ubytovanie v hoteli, nocľah v Teheráne.

deň 11 - TEHERÁN: Teherán, hlavné mesto Iránu. Pri prehliadke Teheránu navštívite Národné archeologické múzeum, v ktorom uvidíte zbierku archeologických pokladov zo všetkých iránskych nálezísk. Šáhove paláce, impozantnú vežu Slobody nazývanú Azadi Tower, mestské opevnenie a bazár. Nocľah v Teheráne.

deň 12 - QAZVIN: Celodenný výlet do mesta Qazvin, ktoré sa radí medzi zástupcu bývalých hlavných miest perzskej ríše. V historickom centre si užijete nákupy na miestnom bazáre vrátane rituálu zjednávanie cien. Zastávka pri svätyni šiitského imáma Hossejna s dych berúcou výzdobou interiéru, celé steny sú vyzdobené farebnými sklíčkami a zrkadlami. Zaujímavosťou je aj ruský kostol, ktorý bol spoločne s ďalšími budovami postavený Rusmi na prelome 19. a 20. storočia. Ešte posledná čaša kávy alebo čaju a je čas na návrat do Teheránu.

deň 13 - TEHERÁN – PRAHA (VIEDEŇ): Transfer z hotela na letisko v Teheráne. Odlet z Teheránu, prílet do Prahy (Viedne).Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -