Vyhľadávanie zájazdu

Veľký okruh po IráneTermíny a ceny


deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE): Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Teheránu.

deň 2 - TEHERÁN: Prílet do Teheránu, hlavného mesta Iránu. Vitajte v krajine plnej prekrásnych pamiatok a okúzľujúcich miest. Odkryte fascinujúci nádherný svet perzskej histórie, kultúry a spoločnosti. Nechajte sa unášať príjemným putovaním po Perzii. Transfer do hotela. Prehliadka Teheránu, pri ktorej navštívite Národné archeologické múzeum, v ktorom si pozriete zbierku archeologických pokladov zo všetkých iránskych nálezísk; Šáhov palác, impozantnú vežu Slobody nazývanú aj Azadi Tower, mestské opevnenie a bazár. Nocľah.

deň 3 - TEHERÁN – SHIRAZ: Raňajky. Transfer z hotela na letisko. Odlet z Teheránu do Shiraz, intelektuálneho srdca Perzie a hlavného mesta provincie Fars. Transfer do hotela. Nocľah.

deň 4 - PERSEPOLIS – PASARGADAE – NAKŠ-E-ROSTÁM – SHIRAZ: Raňajky. Budete očarení archeologickým areálom v Persepolis, čo je bývalé hlavné mesto Achajmenovskej ríše, odkiaľ vládli známi starovekí perzskí králi Darius a Xerxes. Miesto Vás prekvapí vzhľadom na obdobie svojho vzniku veľkou vyspelosťou. Pasargadae - hrobka zakladateľa perzskej ríše Kyra Veľkého. Obe uvedené miesta sú zapísané na Zozname pamiatok UNESCO. V Nakš-e Rostame budete môcť obdivovať vytesané hrobky perzských kráľov Dareia I., Dareia II., Xerxesa a Artaxerxesa s krásnymi kamennými skalnými reliéfmi z éry Sásánovcov. Návrat do Shiraz. Nocľah.

deň 5 - SHIRAZ: Raňajky. Prehliadka Shiraz vrátane mešít Vakil a Nasir-ol-Molk, mohutnej citadely Karim Khan; mauzóleá oboch rodákov - významných perzských básnikov Haféza a Sádího, a perzskej záhrady Narenjestan. Shiraz je mestom záhrad, ruží, slávikov a preslávených básnikov. Nocľah.

deň 6 - SHIRAZ – KERMAN: Raňajky. Odchod zo Shiraz ľudoprázdnymi končinami púštnej náhornej planiny do Kerman, dôležitej obchodnej zastávky od dôb Sásánovcov. Popoludní možnosť nakupovania na bazáre v Kerman. Nocľah.

deň 7 - KERMAN – YAZD: Raňajky. Okružná jazda mestom Kerman s návštevou typického karavansaraja Ganj-Ali-Khan s perzskými kúpeľmi, prehliadka seldžuckej Piatkovej mešity. Prejazd z Kerman do Yazd, historického mesta, známeho ako stredisko pôvodnej perzskej viery zoroastrizmu, prastarého iránskeho náboženstva. V Yazd žije viac ako 12.000 aktívnych uctievačov boha Ahura a jeho večného ohňa. Yazd je tiež na zozname pamiatok UNESCO, ide o jedno z najstarších miest na svete. Nocľah.

deň 8 - YAZD – ISFAHÁN: Raňajky. Prehliadka Yazd, mesta s najväčším počtom minaretov v Iráne. Nachádza sa tu množstvo zoroastriánských chrámov s večným posvätným ohňom, o ktorých sa zmieňoval už Marco Polo. V najstaršom chráme horí večný oheň už od roku 470 n. l. V meste bolo centrum zoroastriánskej komunity, ktorá tu hľadala útočisko pred nájazdmi Arabov. Mešita Jameh, chrám Atashkadeh, chrám Ohňa. V okolí mesta stojí niekoľko Veží ticha, veží, na ktoré vyznávači ohňa prinášali mŕtvych, aby ich tu nechali zožrať dravými vtákmi. Je tu tiež mnoho krásnych zachovalých starých domov. Transfer z Yazd do Isfahán. Nocľah.

deň 9 - ISFAHÁN: Raňajky. Celodenná prehliadka najkrajšieho iránskeho mesta a jedného z najkrajších miest našej planéty. Vrchol slávy a moci mesto dosiahlo v dobe kráľa Šáha Abbása - ako sídlo safavidských kráľov Safavidskej ríše. Návšteva slávneho námestia Maidan-e-Naqsh-e-Jahan, ktoré je druhým najväčším námestím na svete. Je považované za skvost civilnej islamskej architektúry a obklopené stenami s arkádami. Jeho dominanty tvoria Imámova mešita (vrcholný skvost islamskej architektúry), mešita šejka Lotfolláha s úžasnou architektúrou a mimoriadnymi mozaikami, palác Ali-Qapu. Prehliadka historických mostov Shahrestan, Si-o-Seh Pol, Khaju cez rieku Zayandeh. Nocľah.

deň 10 - ISFAHÁN: Raňajky. Pokračovanie v prehliadke Isfahán: arménska katedrála Vank z doby Safavidov; Kajsíria, najmalebnejšie miesto Isfahánu s množstvom pôvodných mozaík, Chehel-Sotoun - palác štyridsiatich stĺpov, kráľovské záhrady; minarety Jonban, tzv. kývajúce sa minarety, ktorých konštrukcia umožňuje jemné rozkývanie. Aj Isfahán nájdete na zozname pamiatok UNESCO. Pre mesto sú typické široké ulice plné zelene, stovky prekrásnych vykachličkovaných mešít a rozsiahle trhy. Isfahán je mestom s najväčšou koncentráciou nádherných islamských stavieb v Iráne. Nocľah.

deň 11 - ISFAHÁN – KASHAN: Raňajky. Prejazd do Kashan, centra perzskej civilizácie. V Kashan navštívite historickú záhradu Bagh-e Fin, typický starý perzský dom Borujerdi s vnútornou výzdobou zo zrkadiel a sádry. Prezriete si komplex Agha Bozorg s madrasou, mešitou a svätyňou šiítskeho svätca Immamzadeho Ebrahíma. Nocľah.

deň 12 - KASHAN – QOM – TEHERÁN: Raňajky. Odchod z Kashan do Svätého mesta Qom, jedného z najposvätnejších iránskych miest. Prehliadka Qom, ktorého skvostom je svätyňa Hazrat-e Masumeh. Prejazd do Teheránu. Zastávka pri hrobke Imama Chomejního na okraji Teheránu. Nocľah.

deň 13 - TEHERÁN – PRAHA (VIEDEŇ): Transfer z hotela na letisko v Teheráne. Odlet z Teheránu, prílet do Prahy (Viedne).

deň 13 -


CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

leteckú dopravu Praha – Teherán – Praha s medzipristátím (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok), miestny prelet a jeho letiskové taxy, 11x nocľah v 3* a 4* hoteloch s raňajkami, všetky transfery počas okruhu , všetky prehliadky a vstupy podľa programu , služby sprievodcu ESO travel ,

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:

letiskové taxy 319,- EUR, vízum do Iránu, prepitné cca 60,- USD, fakultatívne výlety a vstupy mimo program, cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň,

Poznámka: v cestovnom pase nesmie byť pečiatka z izraelských hraničných prechodov. Ženám sa odporúča nosiť šatku a nepriliehavý odev. Klienti musia mať biometrické cestovné pasy!

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 12 osôb.

Zmena programu vyhradená.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -