Vyhľadávanie zájazdu

Veľký okruh po Izraeli Termíny a ceny


deň 1 - PRAHA (VIEDEŇ) - TEL AVIV - JAFFA - HAIFA: Odlet do Tel Avivu. Nasleduje odchod do Haifa. Večera. Nocľah v Haifa.

deň 2 - HAIFA – AKKO – TIBERIAS: Raňajky. Haifa je tretím najväčším izraelským mestom a najväčším izraelským prístavom. Návšteva nádherných terasových záhrad a chrámu viery Baháí (Bahájska cirkev – v Haife sa nachádza svetové centrum tejto viery) v Haife. Svätyňa tejto viery s prekrásnymi perzskými záhradami vás privedie k myš- lienke obdivuhodnej náboženskej tolerancie, ktorá tu navzdory tak rozdielnym vieram existuje. História vyslovila poučenie, že iba zmier je riešením pre všetkých, a tak sa viera v Baháí stala štvrtou, oficiálne uznanou vierou v Izraeli. Panoramatický výhľad z vrcholu hory Carmel. Presun do historického prístavu Akko, presláveného z čias križiackych výprav. Prehliadka Akko. Okrem malebného prístavu vás tu upúta podzemné križiacke mesto. Odchod do Tiberias, nocľah.

deň 3 - SAFED - TABGHA - CAPERNAUM - GOLANSKÉ VÝŠINY - YARDENIT : Raňajky. Odchod do Safed, prehliadka mesta Safed. Na Hore Blahoslavenstva si prezriete kostol Blahoslavenstva, čo je miesto, kde kázal Ježiš Kristus. Náv- števa mesta Tabgha, kde si prezriete baziliku Rozmnoženia chlebov a rýb a Capernaum, obľúbené miesta Ježiša Krista. Vyhliadková cesta po Golanských výšinách. Yardenit - tradičné miesto krstov na rieke Jordán, kde Ježiša pokrstil Ján Krstiteľ. Rieka sa tu vylieva z Genezaretského jazera. Večera. Nocľah v Tiberias.

deň 4 - TIBERIAS – NAZARETH - BETH SHEAN – BETLEHEM – JERUZALEM: Raňajky. Tiberias leží na brehu Genezaretského jazera. Izraelčania nazývajú toto jazero Galilejským morom, počas tohto zájazdu teda budete mať možnosť vidieť 4 moria: Stredozemné, Galilejské, Mŕtve a Červené. Odchod do Nazareth. Návšteva baziliky Zvestovania PannyMárie (stojí na mieste, kde archanjel Gabriel zvestoval Márii, že porodí Ježiša) v Nazareth a ďalších významných miest tohto mesta. Podľa Nového zákona tu strávil Ježiš Kristus detstvo a mladosť, mesto je preto významným kresťanským pútnickým miestom. Nazareth bol tiež domovom Jozefa s Máriou. Popoludní navštívite Beth Shean, ktorý je najzachovalejším antickým mestom v Izraeli. Prejazd z Beth Shean do Betlehemu, rodiska Ježiša Krista a izraelského kráľa Dávida. V Betleheme vás očarí chrám Narodenia Pána so známou betlehemskou hviezdou. Každoročne sa tu konajú vianočné oslavy. Betlehem leží 10 km južne od Jeruzalemu, pre kresťanov má nesmierny význam zásluhou narodenia Ježiša Krista. Odchod do Jeruzalemu. Večera. Nocľah.

deň 5 - JERUZALEM: Raňajky. Prehliadka Jeruzalemu (Olivetská hora, kostol Dominus Flevit, Getsemanská záhrada, chrám Národov, podzemný kostol s hrobom Panny Márie, krí- žová cesta Via Dolorosa so 14 zastaveniami, vrch Golgota, chrám Božieho hrobu, zastávka pri izraelskom parlamente Knesset a pri sedemramennom svietniku, symbole Izraela). Večera. Nocľah.

deň 6 - JERUZALEM: Raňajky. Prehliadka Jeruzalemu (Chrámová hora, Skalný dom, Múr nárekov, hora Sion, najväčšia synagóga sveta, pamätník obetiam holocaustu Yad Vashem, národné diamantové centrum). Do Múru nárekov, najsvätejšieho miesta na našej planéte, budete môcť vložiť svoje želanie. Tri veľké náboženstvá (judaizmus, kresťanstvo, islam) považujú Jeruzalem za „Sväté mesto“. Snáď žiadne iné mesto nemá tak pestrú a zložitú históriu. Atmosféra mesta je skutočne neopísateľná. Večera. Nocľah.

deň 7 - JERUZALEM - HEBRON - QUMRAN - MASSADA - EIN BOKEK: Raňajky. Odchod z Jeruzalemu Judskou púšťou k Mŕtvemu moru. Cestou zastávka v Qumran. Tu boli objavené zvitky biblických textov Starého zákona. Prehliadka púštnej pevnosti Massada, ktorú nechal vybudovať kráľ Herodes Veľký. K tejto pevnosti sa dostanete kabínkovou lanovkou. Z Massada je krásny výhľad na Mŕtve more. Odchod do kúpeľného strediska Ein Bokek, kúpanie v liečivom Mŕtvom mori. Večera. Nocľah v Ein Bokek.

deň 8 - EIN BOKEK – EILAT: Raňajky. Voľné predpoludnie, možnosť kúpania v Mŕtvom mori. Prostredie Mŕtveho mora (408 metrov pod úrovňou svetového oceánu, najnižšie položené miesto na našej planéte) s vodou plnou minerálov, so slnkom bez škodlivého žiarenia a s ovzduším bohatým na kyslík, sa osvedčilo pri liečbe mnohých kož- ných, reumatických, dýchacích a svalových chorôb. Na plážach je k dispozícii čierne liečivé bahno, ktoré pomáha pri liečbe niektorých kožných ochorení. Presun z Ein Bokek cez Negevskú púšť do Eilat k Červenému moru. Večer možnosť kúpania v Červenom mori. Nocľah v Eilat.

deň 9 - EILAT – FAKULTATÍVNY VÝLET DO PETRY (JORDÁNSKO): Raňajky. Pobyt v Eilat, najznámejšom izraelskom letovisku na brehu Červeného mora, voľný program. Tento deň vám ponúkame celodenný výlet do Petry, jordánskeho svetoznámeho skalného mesta (cena 299, - EUR). Je nutné sa prihlásiť a zaplatiť výlet už pri objednaní zájazdu! Vízum za poplatok 65,- USD. Petra je úchvatným mestom, jedná sa o úplne unikátny komplex skalných chrámov, ktoré sú vytesané v skalách. Kaňonom Wadi Siq vojdete do Petry, jedného zo siedmich novodobých divov sveta. Mesto bolo vytesané pred vyše 2.000 rokmi do ružového pieskovca. Po prehliadke vás čaká obed v reštaurácii. Večer príchod na hraničný prechod a odchod do hotela v Eilat. Večera. Nocľah v Eilat.

deň 10 - EILAT: Raňajky. Voľný program v Eilat, kúpanie a oddych pri Mŕtvom mori, možnosť fakultatívnych výletov (prehliadka Podmorského observatória a Delfínieho útesu). Večera. Nocľah v Eilat.

deň 11 - EILAT – JAFFA - TEL AVIV: Raňajky. Odchod z Eilat do Jaffa cez Negevskú púšť: cestou pohľad na kráter Mitzpe Ramon. Prehliadka starobyłého Jaffa, ktoré leží iba 5 km od Tel Aviv. Okružná jazda po meste, ktoré sa nachádza na brehu Stredozemného mora. Meno Tel Aviv znamená v hebrejčine kopec (tel) a jar (aviv). Možnosť kúpania sa v Stredozemnom mori. Večera. Nocľah v Tel Aviv.

deň 12 - TEL AVIV – PRAHA (VIEDEŇ): Transfer na letisko, odlet z Tel Avivu do Prahy (Viedne). Prílet.

deň 12 -


CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

leteckú dopravu Praha – Tel Aviv - Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok), 11 x ubytovanie s polpenziou v hoteloch 3* počas okruhu, všetky transfery počas okruhu, služby sprievodcu ESO travel, všetky prehliadky a vstupy podľa itinerára,

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:

letiskové taxy 249,- EUR, prepitné cca 70,- USD, fakultatívny výlet do jordánskej Petry 299,- EUR, vízum do Jordánska , výlety a vstupy mimo uvedeného programu, cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň,

Poznámka: zmena programu a letových časov vyhradená. Návšteva Hebronu závisí na aktuálnej politickej situácie v krajine.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -