Vyhľadávanie zájazdu

Veľký okruh RakúskomTermíny a ceny

Veľký okruh Rakúskom

Úvod - 5-dňový autokarový zájazd.

Stravovanie - Raňajky.

Poznámka - Zmena programu vyhradená.

Doprava - Autokar.

1. deň - Odchod z Bratislavy v ranných hodinách. Prejazd severným okrajom Viedne a proti prúdu Dunaja cez malebné údolia Wachau. Navštívime mesto Enns, ktoré je považované za „najstaršie v Rakúsku“. Mestské práva totiž obdržalo už r.1212, t. j. o 9 rokov skôr než Viedeň. Potom sa presunieme sa do oblasti Soľnej komory - Salzkammergut. Zastavíme sa pri „Zámockom hoteli Orth“ malebne položenom na ostrovčeku na najväčšom rakúskom jazere Traunsee. Navštívime aj cisársku vilu v Bad Ischl a malebné mesto Hallstatt. Odchod na ubytovanie.

2. deň - Raňajky. Jazda lanovkou na vrch Krippenstein (2 109 m.n.m.), ktorý je súčasťou pohoria Dachstein. Z vyhliadky "5 Fingers / Päť prstov" sa nám otvorí neuveriteľný výhľad. Navštívime aj Mamutiu alebo Ľadovú jaskyňu. Presun do mestečka St. Wolfgang. Zubačkou sa dostaneme na horu Schafberg, kde sa nám otvorí ďalší skvelý výhľad. Na záver dňa pokračujeme popri majestátnom hrade Hohenwerfen do Bischofshofenu. Ubytovanie

3. deň - Raňajky. Známe lyžiarske a turistické strediská Zell am See a Kitzbühel. Návšteva hradu Kufstein v rovnomennom meste na brehu rieky Inn neďaleko nemeckých hraníc. Zastávka v malebnom (a zároveň najmenšom) rakúskom meste Rattenberg a na záver dňa nás čaká unikátne múzeum Krištáľový svet Swarovski. Odchod na ubytovanie v okolí.

4. deň - Po raňajkách prejazd k vodopádom Krimmler Wasserfälle, ktoré sú súčasťou národného parku Hohe Tauern. Vodopády sú tvorené tromi 3 kaskádami s celkovou výškou 380 m. Okolo vodopádov vedie upravený turistický chodník. Prejazd slávnou vysokohorskou cestou Grossglocknerhochalpenstrasse s viacerými zástavkami až ku najvyššiemu vrchu Rakúska Grossglockner (3798m). Návšteva významného pútnického kostola v mestečku Heiligenblut. Výhľad na Lienzské Dolomity a podvečerná návšteva mesta Lienz. Ubytovanie v okolí.

5. deň - Raňajky. Presun Korutánskom k tyrkysovému jazeru Wörthersee. Na kopci Pyramidenkogel navštívime najvyššiu drevenú rozhľadňou na svete (100 m). Odvážlivci sa môžu spustiť z jej vrcholu na tobogane. Ďalej pokračujeme na prehliadku úžasného sveta miniatúr Minimundus. Krátka zastávka pri kostolíku majstra Hundertwassera v Bärnbachu. A ak nám ešte zostane čas, tak si pozrieme aj hrad Seebenstein. Vo večerných hodinách návrat do Bratislavy.

Perex - Hrady a zámky, jaskyne, vodopády, tiesňavy, vyhliadky počas 5-dňového veľkého okruhu.

Ubytovanie - 2*/3* hoteli/penzióne.


Celková cena zahŕňa - Dopravu luxusným autokarom. 4x ubytovanie s raňajkami v hoteli/penzióne 2*/3*. Sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa - Doplatok za jednolôžkovú izbu. Doplatok za 4 večere. Doplatok za miestenku. Vstupy. Lístky na lanovky. Pobytovú taxu. Cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -