Vyhľadávanie zájazdu

Veľký okruh severným Thajskom - Sunshine Garden *** PattayaTermíny a ceny

Veľký okruh severným Thajskom - Sunshine Garden *** Pattaya

Sunshine Garden ***, Pattaya - Popis: rezort sa skladá z nízkopodlažných budov, ktoré sú zasadené v krásnej upravenej tropickej záhrdy. Vybrať si môžete zo 133 vkusne zariadených izieb, apartmánov či bungalovov, z ktorých sa budete môcť potešiť do záhrady či na bazén. Centrum letoviska Pattaya je vzdialené približne 5 minút chôdze od hotela a klientom tak poskytuje veľa možností zábavy, stravovania v miestnych reštauráciách či nákupov v niektorých z obchodov. V základnej ponuke sú izby superior,za príplatok je na vyžiadanie možný bungalov v záhrade alebo izba s väčšou rozlohou Deluxe. Pre rodinu s 2 deťmi je ideálna suita, kde je k dispozícii spálňa a obývacia izba s rozkladacou pohovkou.

- Vybavenie: reštaurácia s thajskou a medzinárodnou kuchyňou, bar u bazéna s bohatým výberom osviežujúcich nápojov, izbový servis, konferenčná miestnosť, čistiareň, salón krásy, pripojenie k internetu za poplatok, zmenáreň, krajčírstvo.

- Pláž: piesočnatá pláž je od hotela vzdialená približne 400 metrov, ležadlá a slnečníky na pláži sú za poplatok.

- Zábava a šport: vonkajší bazén, široká ponuka vodných športov na pláži. Centrum Pattaye ponúka množstvo príležitostí k zábave.

- Stravovanie: raňajky, možnosť stravovania Á la carte v hotelovej reštaurácii.

- Vybavenie izieb: nastaviteľná klimatizácia, kúpelňa s WC a vaňou či sprchovým kútom, SAT-TV, trezor, telefón, minibar, fén, balkón.

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE) DO BANGKOKU:

deň 2 - PRÍLET DO BANGKOKU: Raňajky v lietadle, popoludní prílet do Bangkoku, transfer do hotela, ubytovanie.

deň 3 - SPOZNÁVANIE BANGKOKU VRÁTANE KRÁLOVSKÉHO PALÁCA: Raňajky. Celodenná fakultatívna prehliadka mesta. Navštívite chrám Wat Traimit v čínskej štvrti, kde sa nachádza socha zlatého Budhu, ktorá je vyrobená z 5,5 t rýdzeho zlata, ďalej chrámový komplex Wat Po so sochou ležiaceho Budhu. Popoludní uvidíte kráľovský palác - Grand Palace a tu si prehliadnete chrám Wat Phra Kaeo, v ktorom sa nachádza jeden z najvýznamnejších symbolov Thajska - socha Smaragdového Buddhu. Potom budete mať možnosť neopakovateľného zážitku z plavby loďou po kanáloch rieky Chao Phraya, vodnej tepny mesta, počas ktorej sa pozriete na chrám Wat Arun. V závere prehliadky tiež navštívite manufaktúru drahých kameňov a zlata. Príchod do hotela.

deň 4 - SÍDLO DÁVNYCH KRÁLOV: Raňajky. Odchod z hotela v Bangkoku do Bang Pa-in, letného paláca kráľov Ayutthayi. Po prehliadke prejazd do neďalekej Ayutthayi, starobylého hlavného mesta Juhovýchodná Ázia v rokoch 1350 až 1767. V roku 1767 bolo mesto úplne zničené Barmáncami, znova celé odkryté bolo až v roku 1956. Ayutthaya ponúka fascinujúci pohľad na čiastočne zachovalé stavby z obdobia najväčšieho rozkvetu ríše. Navštívite chrám Wat Yai Chai zo 14. storočia, ďalej Wat Pra Mongkol Bophit a priľahlý kráľovský palác Wat Si Saket zo 14. storočia. Potom Vás čaká cesta do mesta známeho predovšetkým pestovaním banánov - Phitsanuloku, ubytovanie a večera.

deň 5 - SÍDLO PRVÝCH KRÁLOV SUKHOTAI: Po raňajkách prehliadka chrámu Wat Pra Sri Rattana Mahatat, kde sa nachádza 2. najvýznamnejšia budhistická socha v Thajsku z bronzu a kópie teakových dverí z paláca Smaragdového Buddhu v Bangkoku. Potom sa presuniete do Sukhothai, prvého hlavného mesta thajskej ríše, jedného z najvýznamnejších miest severného Thajska. Prezriete si múzeum a priľahlý Historický park, ktorý sa rozkladá na ploche viac ako 16 ha. Navštívite chrám Wat Sa Si, kedysi určený iba pre budúcich mníchov, ďalej Wat Mai a predovšetkým Wat Mahathat - hlavný kráľovský chrám, okolo ktorého je rozmiestnených 240 menších pagod. Po obede sa zastavíte pri chráme Wat Sri Chum- chrám hovoriaceho Buddhu, určený na povzbudenie vojska. Potom sa presuniete do mestečka Lampang, posledného mesta v Thajsku, kde v dnešnej dobe stále jazdia kočiare ťahané koňmi. Ubytovanie, večera.

deň 6 - HORSKÉ DOMORODÉ KMENE: Raňajky. Dopoludnia prejazd do Chiang Rai, veľmi rýchlo rozvíjajúceho sa mesta severného Thajska. Cestou zastávka pri modernom chráme - Wat Rong Khun. Po obede plavba loďou k horským kmeňom Akha a Karen. Prehliadka horskej dediny a miestnych obyvateľov v domorodých krojoch s úplne odlišným jazykom a zvykmi. Dedinka je súčasne aj sloňou farmou, možnosť fakultatívnej jazdy na slonoch okolitou prírodou (cca 1 hod.). Po návrate do Chiang Rai ubytovanie v hoteli a večera.

deň 7 - GOLDEN TRIANGEL NA HRANICI THAJSKA, LAOSU A MYANMARU: Po raňajkách odchod do Chiang Saen, kde si prezriete chrám Wat Chedi Luang, ktorého dominantou je ohromná pagoda. Potom sa presuniete na Zlatý trojuholník - Golden triangle, kde rieky Ruak a Mae Khong tvoria hranicu medzi Thajskom, Laosom a Myanmarom. Výlet rýchloloďou po rieke Mae Khong s možnosťou návštevy laoského územia. Celá tunajšia oblasť je známa tiež ako centrum pestovania ópia, prehliadka ópiového múzea. Popoludní odchod do Mae Sai, najsevernejšieho mesta Thajska a jedného z dvoch oficiálnych prechodov do Myanmaru. Fakultatívne možnosť krátkej návštevy Myanmaru a tunajšieho trhu s typickými suvenírmi, prehliadka mestečka a budhistického chrámu. Návšteva kmeňa Karenov s dlhými krkmi. Potom sa presuniete do Chiang Mai, hlavného mesta severného Thajska.

deň 8 - CENTRUM BUDHISMU CHIANG MAI: Raňajky. Chiang Mai, bývalé hlavné mesto ríše Lanna (13. - 16. storočie) je známe ako centrum budhizmu a ľudovej tvorivosti Thajska. Dopoludnia navštívite niekoľko dielní (výroba dáždnikov, vejárov a hodvábu, spracovanie striebra, kožiarstvo). Po obede sa vydáte na horu Doi Suthep, ktorá sa vypína nad mestom v nadmorskej výške 1.605 m. Nájdete tu jeden z najmladších, zároveň však najkrajších thajských chrámov - Wat Doi Suthep, najvýznamnejší chrám severného Thajska, kde je podľa povesti uložená časť ostatkov Budhu. Večera v reštaurácii Kantokei s ukážkami ľudového tanca.

deň 9 - LETOVISKO PATTAYA: Raňajky. V dopoludňajších hodinách odchod na letisko v Chiang Mai, odlet do Bangkoku, transfer do prímorského letoviska Pattaya (popr. Do iného letoviska podľa výberu). Ubytovanie v hoteli, kúpanie, voľno.

deň 10 - PATTAYA: Voľný čas. Po dohovore s delegátom odporúčame fakultatívne výlety do tropickej záhrady Nong Nooch Village, večernú travestit show Alcazar alebo Tiffany, celodenný výlet na koralový ostrov Ko Larn alebo ostrov Ko Samet.

deň 14 - PATTAYA - BANGKOK - PRAHA (VIEDEN): Raňajky. Transfer na letisko v Bangkoku, odlet do Prahy (Viedne).

deň 15 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE):Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -