Vyhľadávanie zájazdu

Veľký okruh severným Thajskom - Sunshine Garden *** PattayaTermíny a ceny

Veľký okruh severným Thajskom - Sunshine Garden *** Pattaya

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE) DO BANGKOKU: Odbavenie na letisku v Prahe 2 hodiny pred odletom a let s prestupom do Bangkoku.

deň 2 - PRÍLET DO BANGKOKU: Raňajky v lietadle, popoludní prílet do Bangkoku, transfer do hotela, ubytovanie.

deň 3 - SPOZNÁVANIE BANGKOKU VRÁTANE KRÁLOVSKÉHO PALÁCA: Raňajky. Celodenná fakultatívna prehliadka mesta. Navštívite chrám Wat Traimit v čínskej štvrti, kde sa nachádza socha zlatého Budhu, ktorá je vyrobená z 5,5 t rýdzeho zlata, ďalej chrámový komplex Wat Po so sochou ležiaceho Budhu. Popoludní uvidíte kráľovský palác - Grand Palace a tu si prezriete chrám Wat Phra Kaeo, v ktorom sa nachádza jeden z najvýznamnejších symbolov Thajska - socha Smaragdového Budhu. Potom budete mať možnosť neopakovateľného zážitku z plavby loďou po kanáloch rieky Chao Phraya, vodnej tepny mesta, počas ktorej sa pozriete na chrám Wat Arun. V závere prehliadky tiež navštívite manufaktúru drahých kameňov a zlata. Príchod do hotela.

deň 4 - SÍDLO DÁVNYCH KRÁĽOV AYUTTHAYA: Raňajky. Odchod z hotela v Bangkoku do Bang Pa-in, letného paláca kráľov Ayutthaye. Po prehliadke prejazd do neďalekej Ayutthaye, starobylého hlavného mesta Juhovýchodnej Ázie v rokoch 1350 až 1767. V roku 1767 bolo mesto úplne zničené obyvateľmi Barmy a znova celé odkryté bolo až v roku 1956. Ayutthaya ponúka fascinujúci pohľad na čiastočne zachovalé stavby z obdobia najväčšieho rozkvetu ríše. Navštívite chrám Wat Yai Chai zo 14. storočia, ďalej Wat Pra Mongkol Bophit a priľahlý kráľovský palác Wat Si Saket zo 14. storočia. Potom Vás čaká cesta do mesta známeho predovšetkým pestovaním banánov - Phitsanuloku, ubytovanie a večera.

deň 5 - SÍDLO PRVÝCH KRÁĽOV SUKHOTHAI: Po raňajkách prehliadka chrámu Wat Phra Sri Rattana Mahathat, kde sa nachádza 2. najvýznamnejšia budhistická socha v Thajsku z bronzu a kópia teakových dverí z paláca Smaragdového Budhu v Bangkoku. Potom sa presuniete do Sukhothai, prvého hlavného mesta thajskej ríše, jedného z najvýznamnejších miest severného Thajska. Prezriete si múzeum a priľahlý Historický park, ktorý sa rozkladá na ploche viac než 16 ha. Navštívite chrám Wat Sa Si, kedysi určený iba pre budúcich mníchov, ďalej Wat Mai a predovšetkým Wat Mahathat - hlavný kráľovský chrám, okolo ktorého je rozmiestnených 240 menších pagod. Po obede sa zastavíte pri chráme Wat Sri Chum- chrám hovoriaceho Budhu, určený na povzbudenie vojska. Potom sa presuniete do mestečka Lampang, ktoré bolo v minulosti známe ako mesto kočiarov ťahanými koňmi. Ubytovanie, večera.

deň 6 - HORSKÉ DOMORODÉ KMENE: Raňajky. Dopoludnia prejazd do Chiang Rai, veľmi rýchlo rozvíjajúceho sa mesta severného Thajska. Cestou zastávka pri modernom chráme - Wat Rong Khun. Po obede plavba loďou k horským kmeňom Akha a Karen. Prehliadka horskej dediny a miestnych obyvateľov v domorodých krojoch s úplne odlišným jazykom a zvykmi. Dedinka je súčasne aj sloňou farmou, možnosť fakultatívnej jazdy na slonoch okolitou prírodou (cca 1 hodina). Po návrate do Chiang Rai ubytovanie v hoteli a večera.

deň 7 - GOLDEN TRIANGLE - NA HRANICI THAJSKA, LAOSU A MYANMARU: Po raňajkách odchod do Mae Sai, najsevernejšieho mesta Thajska a jedného z dvoch oficiálnych prechodov do Myanmaru. Po cestenávšteva kvetinovej záhrady Luang Fower garden. Obed v miestnej reštaurácii. Celá tunajšia oblasť je známa taktiež ako centrum pestovania ópia, prehliadka ópiového múzea. Zastávka s výhľadom na myanmarské územie s pagodou Shwedagon. Návšteva oblasti Zlatého trojuholníku - Golden triangle, kde rieky Ruak a Mae Khong tvoria hranicu medzi Thajskom, Laosom a Myanmarom. Výlet loďou po rieke Mae Khong s návštevou laoského územia. Presun do Chiang Mai, hlavného mesta severného Thajska, ubytovanie, nocľah.

deň 8 - CENTRUM BUDHIZMU CHIANG MAI: Raňajky. Chiang Mai, bývalé hlavné mesto ríše Lanna (13. - 16. storočie) je známe ako centrum budhizmu. Prehliadka chrámu Wat Doi Suthep, najvýznamnejšieho chrámu severného Thajska, kde je podľa povesti uložená časť ostatkov Budhy. Tento chrám sa nachádza na hore Doi Suthep. Pokiaľ čas dovolí, krátka zastávka pri vodopádoch na upätí hory. Obed na orchideovej farme. Po obede prehliadka chrámov dávnej ríše Lanna v starej časti Chiang Mae. Večera v reštaurácii Kantokei s ukážkami ľudového tanca, nocľah.

deň 9 - ODLET PATTAYA: Raňajky. V dopoludňajších hodinách odchod na letisko v Chiang Mai, odlet do Bangkoku, transfer do prímorského letoviska Pattaya. Ubytovanie v hoteli Sunshine Garden, kúpanie, voľno.

deň 10 - LETOVISKO PATTAYA: Voľný čas. Po dohovore s delegátom odporúčame fakultatívne výlety do tropickej záhrady Nong Nooch Village, večernú transvestit show Alcazar či Tiffany, celodenný výlet na koralový ostrov Ko Larn alebo ostrov Ko Samet.

deň 14 - PATTAYA - BANGKOK - PRAHA (VIEDEŇ): Raňajky. Transfer na letisko v Bangkoku, odlet do Prahy/Viedne.

deň 15 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE): Prílet do Prahy/Viedne.Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -