Vyhľadávanie zájazdu

Veľký okruh Thajskom Termíny a ceny

Veľký okruh Thajskom

Úvod - 13-dňový letecký zájazd

Ubytovanie - 11x v kvalitných 3* hoteloch

Stravovanie - Raňajky.

Poznámka - Zmena programu vyhradená.

Doprava - Letecká.

1. deň - Transfer na letisko a následný odlet do thajskej metropoly, Bangkoku.

2. deň -

Prílet do Bangkoku. Vitajte v „krajine úsmevov“ a nikdy nespiacom veľkomeste Bangkok. Po prílete zamierime do mesta ležiaceho v centrálnom Thajsku Nakhon Pathom, navštívime Phra Pathom Chedi a zažijeme jeden z najtradičnejších thajských plávajúcich trhov- trh Amphawa. Nachádza sa v rušnom kanály a jeho brehy lemujú príťažlivé obchodíky, ktoré sú prístupné z vody. Vychutnajte si pochúťky z morských plodov, ktoré sa varia na lodiach a predávajú sa do reštaurácií na brehu. Práve tu sa vrátite späť v čase. Do čias, kedy bolo viac kanálov, ako ciest a ľudia cestovali na lodiach. Návrat do Bangkoku, ubytovanie.

3. deň -

Po raňajkách nás čaká výlet na hadiu farmu. Navštívime múzeum- dom Jima Thompsona, kde si prezrieme umelecké zbierky amerického obchodníka a architekta Jima Thompsona. Ďalej nás čaká návšteva domu Kamthieng, ležiaceho hneď vedľa  Asoke, jednej z najrušnejších križovatiek. Prostredie tohto zrekonštruovaného domu pôsobí skôr ako v severnej thajskej dedine, kde vznikol a nie ako uprostred betónovej džungle, obklopenej týčiacimi sa hotelmi, bytovými jednotkami a v tieni nákupného centra. Návšteva tohto tradičného domu vám umožní nahliadnuť do tradičného vidieckeho života v Thajsku. Zažijeme panoramatickú jazdu mestom popri bulvároch, vládnych budovách a palácoch. Nastúpime na trajekt a navštívime lekárske múzeum Sirira. Na záver dňa sa prenesieme do veľkého nákupného centra pod holým nebom v Bangkoku-  Asiatique- The Riverfront, kde nájdete množstvo malebných reštaurácií, nákupných stánkov a ďalšie zaujímavé podujatia a aktivity.  Centrum sa nachádza v bývalých dokoch Východoázijskej spoločnosti, ktoré prešli rozsiahlou rekonštrukciou. Večer nás čaká plavba s večerou. Návrat do hotela v Bangkoku.

4. deň -

Po raňajkách ako prvé navštívime Wat Dhammaongkol- domov 99- ročného mnícha, ktorý je posledným žijúcim učeníkom Luang Pu Muna, ktoré sa nachádza v rušnej časti Bangkoku. Nasadneme na bicykle a pokračujeme na prehliadku skanzenu Ancient City (Muang Boran). V poobedňajších hodinách transfer na letisko v Bangkoku, kde nás čaká večerný let na sever Thajska do vysnívaného mesta Chiang Rai, ktoré leží pri hranici s Laosom a Myanmarom. Po prílete transfer do hotela.

5. deň -

Po raňajkách sa vyberieme na prehliadku mesta Chiang Rai, vrátane návštevy záhrad Mae Fah Luang a kráľovskej vily Doi Tung. Zastavíme aj v pohraničnom meste Mae Sai. Pokračujeme do Zlatého trojuholníka a navštívte Múzeum ópia. Čaká nás plavba loďou po rieke Mekong so zastávkou na laoskom ostrove. Navštívime Wat Phrathat Doi Phu Khao v Chiang Saen. Návrat do Chiang Rai, kde si nenecháme ujsť návštevu budhistického chrámu Wat Huay Pla Kang, ktorý je známy ako „Veľký Budha z Chiang Rai“. Dominuje mu obrovská biela socha Guanyin. Návrat do hotela v Chiang Rai.

6. deň -

Raňajky. Typickým znakom Chiang Rai sú nádherné chrámy, ktoré dnešný deň navštívime. Kráľovský chrám Wat Phra Kaew. Impozanný a moderný budhistický chrám, ktorý sa vyznačuje výrazným modrým sfarbením - Wat Rong Sua Ten (Modrý chrám). A ako posledný si prezrieme Wat Rong Khun (Biely chrám), ktorého vnútorné maľby znázorňujú moderné poňatie predstáv starej budhistickej mytológie. V spojení s unikátne zdobeným exteriérom a upravenou záhradou je návšteva Bieleho chrámu nezabudnuteľným zážitkom. Po prehliadke chrámov pokračujeme do mesta Chiang Mai "ruže severu“, kde zažijete skutočné autentické Thajsko. Mesto pôsobí ako dokonalá oáza oddychu obklopená kopcami, prekrásnou prírodou a pretkaná úžasnou chrámovou architektúrou. Navštívime impozantný budhistický chrám Wat Phrathat Doi Suthep ktorý je dominantou mesta. Finálny výstup vedie cez Naga, spolu 306 schodov. Pokocháme sa nádherným výhľadom na mesto. Nocľah v Chiang Mai.

7. deň -

Po raňajkách nás čaká návšteva ZOO. Zaberá obrovské územie s rôznymi zónami a pavilónmi, medzi ktorými sa môžete pohybovať autobusom, električkou alebo pešo (voľný čas). Po obede sa presunieme do jedného z najstarších provinčných miest do mesta Phitsanuloke, kde sa ubytujeme.

8. deň -

Raňajky. História mesta Phitsanuloke ako významnej križovatky sa začala písať už v 11. storočí. Veľký rozmach však nastal v období thajských kráľovstiev s centrami v Sukhothai a neskôr Ayutthaye. Väčšina historického centra bohužiaľ padla za obeť veľkému požiaru v roku 1955, našťastie sa zachovalo aspoň niekoľko významných chrámov a ďalších budhistických pamiatok. Nevynecháme návštevu chrámu Wat Phra Si Rattana Mahathat z druhej polovice 15. storočia. Z veľkej väčšiny sa zachovali len základy, ale zostala tu pôvodná stúpa. Neskôr na území chrámu postupne vyrástlo niekoľko novších budov. Nájdete tu múzeum, kde si môžete prezrieť umelecké diela z obdobia Sukhothaiského kráľovstva. Ďalšou zástavkou bude továreň na odlievanie obrazov Budhu. Táto továreň bola založená v roku 1968. Zoznámime sa tu so starými technikami odlievania obrazov Budhu a prezriete si umelecké diela. Pokračujeme prehliadkou historického parku Sukhothai, ktorého názov znemaná „Úsvit šťastia“. Sukhothai bolo prvým hlavným mestom Thajska (1238-1376). Aj keď je už vyše 200 rokov opustené, stále z neho dýcha dávna sláva a rozhodne tu je čo obdivovať. Poďme sa do neho spoločne pozrieť. Na ploche asi 70 kilometrov štvorcových nájdete 193 ruín rôznych typov a veľkostí. Od palácov, chrámov až po bežné domy. Po prehliadke návrat do Phitsanulok a večerný let do Bangkoku. Ubytovanie.

9. deň -

Z Bangkoku sa po raňajkách presunieme do jedného z najnavštevovanejších miest Pattya. Navštívte turistickú atrakciu Mini Siam. Zamierime do jednej z najkrajších tropických botanických záhrad na svete Nong Nooch. Po prehliadke odchod do hotela v meste Pattaya.

10. deň -

Raňajky. Dnes nás čaká najprv návšteva podmorského sveta a potom presun do Si Racha, Koh Loi, kde sa trajektom presunieme na malý, ale veľmi malebný ostrov v Thajskom zálive Koh Si Chang. Hoci je ostrov malý, ponúka množstvo historických pamiatok, chrámov a množstvo prírodných krás. Medzi najväčšie lákadlá patria pláže s čistou vodou, ostrovné reštaurácie s čerstvými rybami a morskými plodmi, uvoľnená atmosféra a pomalé tempo života. Transfer do hotela, nocľah.

11. deň - Raňajky. Individuálne voľno. Krásne chvíle oddychu na krásnych plážach.

12. deň - Raňajky. Individuálne voľno. Krásne chvíle oddychu na krásnych plážach.

13. deň - 13. - 14. deň. Po raňajkách sa presunieme z ostrova na pevninu, následne transfer na letisko v Bangkoku a odlet do Európy.


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu vrátane letiskových a servisných poplatkov. Transfer BA – letisko – BA. Miestne autobusové transfery podľa programu. Trajekt. 11 x ubytovanie v kvalitných 3* hoteloch s raňajkami. Vstupy podľa programu. Večera na lodi. Miestne prelety Bangkok – Chiang Rai, Phitsanulok - Bangkok. Miestneho sprievodcu a sprievodca CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa - Doplatok za jednolôžkovú izbu. Prepitné pre miestnych vodičov a sprievodcov (vyzbiera sprievodca po prílete). Stravu a nápoje nezahrnuté v programe. Fakultatívne aktivity. Cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -