Vyhľadávanie zájazdu

Vietnam - KambodžaTermíny a ceny

Vietnam - Kambodža

Úvod - 13 - dňový letecký zájazd.

Perex - Socialistický Vietnam, chudobná krajina, ktorá môže ponúknuť viac, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Kambodžské kráľovstvo, ktoré dodnes zostáva takmer nedotknuté turistickým ruchom. Dve krajiny, bohaté na kultúru, prírodné krásy, zvyky a tradície. Miesta, ktoré neuvidíte nikde inde na svete, pocity, ktoré už nikdy nezažijete.

Ubytovanie - 3* hotely.

Stravovanie - Raňajky, 3x obed, 4x večera.

Doprava - Letecká.

1. deň - Odlet z Viedne do mesta Hanoi.

3. deň - Prehliadku začneme na námestí Ba Dinh, kde sa nachádza Ho Či Minovo mauzóleum. Ho Či Minov dom, Jednostĺpová pagoda. Budeme mať i chvíľku času na zoznámenie sa s miestnymi remeslami. Navštívime Chrám literatúry i Múzeum etnológie. Záhrady legendami opradeného jazera Hoan Kiem s hrdinským chrámom Ngoc Son. Presun do Starej štvrte. Večer tradičné vodné bábkové divadlo.

4. deň - Po raňajkách sa vydáme na cestu do mesta Ninh-Binh, tiež známe aj ako Island Halong. nalodíme sa na 2-hodinovú plavbu lodičkou, počas ktorej sa dostaneme medzi ryžové políčka a budeme mať možnosť obdivovať nádherné scenérie. Po obede sa presunieme do Hoa Lu, bývalého hlavného mesta Vietnamu v 11. storočí. Tu sa nachádzajú dva chrámy venované panovníkom King Dinh a King Le.

5. deň - Ráno sa vydáme na 3-hodinovú plavbu po delte Red River, pozdĺž ryžových políčok až do Ha Long City. Vychutnáme si výborný obed, pozrieme sa do jaskyne Sung sot a na ostrov Titop, budeme mať možnosť zaplávať si, využijeme happy hour na palube a naučíme sa i niečo uvariť.

6. deň - Po raňajkách navštívime známu jaskyňu Luon, vylodíme sa a presunieme sa na letisko k miestnemu preletu do Ho Chi Mingh City.

7. deň - Po raňajkách nás čakajú tunely Cu Či – podzemné mestečko, asi 120 km dlhý labyrint tunelov, ktoré postavili komunistické gerily počas Vietnamskej vojny. Obed. Popoludní nás čaká prehliadka Saigonu - prehliadka francúzskej neorománskej katedrály Notre Dame, budova Hlavnej pošty architekta Gustave Eiffela, budova Ľudového výboru a Mestského divadla. Večer sa poplavíme po rieke Saigon, kde si vychutnáme večeru s tradičnou šou.

8. deň - Po raňajkách sa vydáme na cestu do My Tho, hlavného mesta provincie Tien Giang. Mesto je prístavom v delte rieky Mekong, kde sa nalodíme a vydáme sa na plavbu k ostrovu. navštívime ovocnú záhradu a ochutnáme rôzne druhy tropického ovocia. Po dobrom obede sa vrátime do Saigonu.

9. deň - Presunieme sa na letisko a odletíme do Siem Reap. Po prílete nás privíta priateľský miestny sprievodca a presunieme sa do hotela. Popoludní navštívime unikátny Prasat Kravan, "kráľovské kúpele" Srah Srang, Banteay Kdei, jednu z oblastí z najkrajšími chrámami Ta Prohm, fontánu Neak Pean, chrám Preah Khan. Presunieme sa k chrámu Pre Rup, ktorý bol vystavaný Rajendravarmanom II. v 10. st. Bufetová večera s tradičnou šou.

10. deň - Po raňajkách sa vydáme na cestu za objavovaním najväčšieho unikátu Kambodže - chrámového komplexu Angkor Wat. Pozrieme si Angkor Thom vrátane známej brány, chrám Bayon, sloniu terasu, terasu kráľa Lepera. Popoludní navštívime už samotný Angkor Wat - jeden zo siedmych divov sveta. Večer sa prejdeme rušnými ulicami mesta a nasajeme atmosféru.

2. deň - Prílet do mesta Hanoi, tisícročného mesta, kolísky civilizácie delty Červenej rieky. Mesto so starobylými ulicami a koloniálnymi štvrťami, pokojnými jazerami a zatienenými bulvármi, plné sviežich parkov a usmiatych tvárí. Po prílete transfer do hotela, oddych po ceste, večere individuálna prehliadka so sprievodcom.

11. deň - V ranných hodinách sa nalodíme na plavbu po jazere Tonle Sap. Je to najväčšie sladkovodné jazero v juhovýchodnej Ázii. Počas plavby uvidíme miestnych rybárov z "plávajúcej dedinky". "Plávajúca dedinka" na jazere je naozaj unikátom - nájdeme tam plávajúcu školu i policajnú stanicu. Navštívime centrum mladých umelcov Les Artisan d´Angkor. Strávime nejaký čas na miestnom trhu. Transfer na letisko, prelet do mesta Hanoi/Saigon (v závislosti od dostupných letov).

12. deň - Presun na letisko, odlet do Viedne.

13. deň - Prílet do Viedne.


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu s prestupom vrátane servisných a letiskových poplatkov. Transfer BA – letisko – BA. 10 x ubytovanie s raňajkami, 4 x obed a 3 x večera. Miestne transfery. 3 miestne prelety. Vstupy podľa programu. Výlet loďou po delte rieky Mekong. Pozývací list do Vietnamu. Miestneho sprievodcu a sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa - Doplatok za jednolôžkovú izbu. Stravu a nápoje okrem uvedenej. Povinné prepitné miestnym vodičom a sprievodcom 70 €/osoba (vyzbiera sprievodca po prílete do destinácie). Vízum do Vietnamu, vstupné vízum Kambodža cca 30 USD (platba na mieste). Cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -