Vyhľadávanie zájazdu

Víkend v Hévíze a okolí Termíny a ceny

Víkend v Hévíze a okolí

Úvod -

3-dňový autokarový zájazd

Perex -

Ponorte sa do sveta oddychu a relaxu v termálnych kúpeľoch Hévíz s unikátnym liečivým jazerom a vychutnajte si krásy zámockého komplexu Helikon, či hradov Sümeg a Szigliget, ktoré sa hrdo týčia nad Balatonom. Alebo sa v kúpeľnom meste Tapolca ponorte do nádhernej jazernej jaskyne, kde je možné sa člnkovať v krištáľovo čistej vode. 

Ubytovanie - 2 x v hoteli 3*

Stravovanie - 2 x raňajky

Poznámka -

Zmena programu vyhradená.

Doprava - Autokarová

1. deň -

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách. Našou prvou zastávkou bude hrad Sümeg, jeden z najväčších a najlepšie zachovaných hradov v Maďarsku. Nachádza sa tu hradné múzeum s expozíciou zbraní a brnení, mučiareň, panoptikum a sedlárske múzeum. Z hradu sa naskytá nádherný výhľad na okolitú krajinu, na jazero Balaton a na vápencové pohorie Badacsony známe svojimi vinicami. Pokračujeme do kúpeľného mestečka Tapolca, kde sa ponoríme do nádhernej jazernej jaskyne. Súčasťou jej prehliadky je aj možnosť člnkovať v takmer metrovej, krištáľovo priezračnej vode. Presun na ubytovanie, fakultatívne večera.

2. deň -

Dokonalý relax zažijeme v kúpeľoch Hévíz. Unikátne liečivé jazero, ktoré je vyhrievané geotermálnou energiou, bude skutočným zážitkom. Je najväčším biologicky aktívnym prírodným jazerom s liečivou termálnu vodou na svete. V lete dosahuje teplota vody 33 – 35 °C, v zime 25 – 28 °C, v závislosti od počasia. Teplota vody klesne pod 22 °C len ojedinele, len keď teplota vzduchu klesne pod -20 °C. Individuálny program. Ubytovanie, fakultatívne večera.

3. deň - Po raňajkách sa presunieme do mestečka Keszthely. Práve tu sa nachádza jeden z najkrajších a najväčších zámkov Maďarska. Pompézny neobarokový zámocký komplex Helikon. Po prehliadke si doprajeme aj prechádzku krásnym anglickým parkom a pokocháme sa farebnosťou francúzskej záhrady. Neopakovateľná panoráma na Balaton a okolité vrchy sa nám naskytne z hradu Szigliget, ktorý ako jeden z mála nebol zničený tureckými vojskami. Po prehliadke sa vyberieme na spiatočnú cestu na Slovensko. Návrat do Bratislavy cca o 20:00 h.


Celková cena zahŕňa - Dopravu luxusným autokarom. 2 x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3*. Sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa - Doplatok za jednolôžkovú izbu. Doplatok za miestenku. Doplatok za 2 večere. Vstupy. Pobytovú taxu. Cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -